Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


01.03.18
16931 7 Друкувати

Індексацію враховуємо в доплату до мінзарплати: новий лист Мінсоцполітики

Дива не сталося і Мінсоцполітики у листі від 07.02.2018 р. № 5/0/66-18 висловило свою попередню позицію щодо врахування сум індексації до розміру мінімальної зарплати.

На думку міністерства всі інші складові заробітної плати, які не перелічені в ч. 2 ст. 31 Закону України "Про оплату праці" від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР, у тому числі сума індексації, мають враховуватись до розміру мінімальної заробітної плати.

Натомість — жодних згадок про норми Закону про індексацію, про відповідальність роботодавця за порушення мінімальних гарантій в оплаті праці згідно із ч. 2 ст. 265 КЗпП.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Мими
01.03.18 08:10

Так я не поняла индексация входить к минималке или нет?

Відповісти
  • Виталий
01.03.18 08:30

Мими, индексация входит в фонд оплаты труда, а значит и в минималку

Відповісти
  • eMelya
01.03.18 17:41

Виталий,  ночные то же входят ФОТ, но не входят в минималку, в чём логика?

Відповісти
  • ???
01.03.18 10:59

Как бух., я считаю, что слава Богу - меньше мороки, а как работник я, черт возьми, не согласна.

Відповісти
  • Татьяна Днепр
01.03.18 13:50

А если у меня с 01.01.2018 оклад у работника 3800,00, а как тогда в месяце с индексацией быть? Не поняла. Оклад минималка 3800,00 + индексация 300,00 (например) = 4100,00, а теперь мне что оклад уменьшить 3500,00 + индексация 300,00 = 3800,00, а потом когда индексация будет все время увеличиваться, я что должна каждый раз оклад уменьшать? А как же за 2 месяца предупредить работника? Подскажите, как правильно оформить, чтобы индексация и оклад входили в минимальный доход?

Відповісти
  • Людмила
01.03.18 15:54

Татьяна Днепр, речь идет о расчете суммы доплаты до минимальной зарплаты, если работник полностью отработал норму рабочего времени за месяц. а зарплата ему начислена ниже минимальной. Такое бывает, если  оклады ниже минимальной зарплаты.
Это значит, что если, например, оклад 3200 и индексация 300, то доплачивать до минималки (3723) нужно не 523 грн. + индексация, т.е. всего начислено 3200 + 523 + 300 = 4023 грн., а 3723 - (3200 + 300) = 223 грн., т.е. индексация входит в минималку.
А в Вашем случае платите 4100, в чем проблема?

Відповісти