Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


03.04.18
11797 10 Друкувати

Чи можна виплатити зарплату із готівки, яка надійшла як фінансова допомоги або внесок до статутного фонду?

Чи можна виплатити заробітну плату із готівки, яка надійшла в результаті отриманої/повернутої фінансової допомоги, внесків до статутного фонду?

Обмежень стосовно використання готівки, яка надійшла в касу, зокрема в результаті отриманої/повернутої фінансової допомоги, внесків до статутного фонду, для виплати заробітної плати діючим законодавством не встановлено.

При цьому, зберігати готівку в касі для виплати заробітної плати понад установлений ліміт каси підприємство має право протягом трьох робочих днів з дня настання строків цих виплат.

За матеріалами Категорія 109.15 «ЗІР»

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • И-я
03.04.18 08:42

Зачем размещать устаревшие консультации?   Постанова НБУ №148  п.18 "Установи/підприємства мають право зберігати у своїй касі готівку, одержану в банку для виплат, що належать до фонду оплати праці, а також пенсій, стипендій, дивідендів (доходу) понад установлений ліміт каси протягом п’яти робочих днів, уключаючи день одержання готівки в банку"

Відповісти
  • Светлана
03.04.18 12:56

И-я,одержану в банку  як зарплата, а не готівка в касу? Розумієте різницю?

Відповісти
  • ок
03.04.18 09:09

И-я,  там же: Установа/підприємство має право зберігати в касі готівку для виплат, які належать до фонду оплати праці та здійснюються за рахунок готівкової виручки, понад установлений ліміт каси протягом трьох робочих днів http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/v0148500-17

Відповісти
  • И-я
03.04.18 10:22

Спасибо, невнимательно изучила 18п. И тут банки себя любимых не обидят.

Відповісти
  • 444
03.04.18 09:08

Для одержаних коштів через віділення в банку -5днів, для одержаних безпосередньо в касу -3.

Відповісти
  • Крист
03.04.18 12:03

А подскажите, если фоп 3группа (5%) получает безвозвратную финансовую помощь , и с нее выплачивает зарплату. Какую ставку налога применять 5% или 15%

Відповісти
  • Галина
03.04.18 13:35

Крист,откуда 15%? из ПКУ пож

Відповісти
  • Крист
03.04.18 13:52

Галина,293.4. Ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої - третьої групи (фізичні особи - підприємці) у розмірі 15 відсотків: 
но вот я дочитала, что п.2 касаеться долко 1-2 группы. Значит я сврбодно облагаю 5% Я правильно понимаю??????

Відповісти
  • Наталья
03.04.18 16:55

Крист,ставка налога для ФОП 3 гр. 5%(если не являетесь плательщиком НДС) от дохода.Безвозвратная помощь является доходом.Если плательщик единого налога ФОП 1-3 гр.превышает допустимый для каждой группы объем дохода к сумме превышения применяется ставка налога 15% При этом ФОП 1-2 гр. обязаны со следующего квартала перейти в следующую более высокую группу или перейти на общую систему. ФОП 3 гр. должен перейти на общую систему.По этому если вы не превысили безвозвратной помощью свой лимит,облагаете 5% единого налога.

Відповісти