Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


27.04.18
26320 44 Друкувати

Внесено ряд змін до порядку призначення житлових субсидій

Уряд зробив важливий крок на шляху до монетизації субсидій. Передбачається, що вже в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватись живими грошима, а це означає, що їх отримувачі можуть залишати собі зекономлені в результаті ощадливого споживання кошти. Таким чином монетизація стане додатковим стимулом для енергоефективності.

Однак перехід до монетизації можливий тільки в тому випадку, якщо система субсидій буде соціально справедливою – державну допомогу будуть отримувати ті, хто дійсно її потребує.  Започаткована кілька років тому ініціатива надання прямої допомоги уразливим верствам населення у вигляді субсидій довела свої ефективність. Втім, з часом вона стала потребувати удосконалення – передусім в бік збільшення адресності.

Верифікація субсидіантів, яку розпочало Міністерство соціальної політики, виявила ряд системних проблем з призначенням субсидій, які приводять до зловживання при їх призначення. З огляду на це Уряд схвалив 27 квітня на позачерговому засіданні рішення про внесення низки змін в програму. Вони скоротять випадки цих зловживань, які, нажаль, стали непоодинокими і про які неодноразово повідомляли ЗМІ. Ті, хто справді потребуватиме допомоги, її отримуватимуть і надалі. Натомість люди, які просто приховують свої статки, не зможуть користуватися програмою і паразитувати за кошт платників податків.

Про які новації відтепер треба знати і на що звертати увагу?

Предмети розкоші та доходи від оренди  

У містах мільйонниках нерідкими стали випадки здачі квартир в оренду із своєрідним бонусом – оформленою субсидією на комунальні послуги. При цьому власники помешкання не тільки отримують доходи, а й мають транспортні засоби або інші предмети розкоші.  

Відтепер якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть.

Окрім того, доходи від оренди майна,зокрема, від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи – в новій графі «інші доходи».

Великі будинки і квартири 

Є помешкання, які виходять за рамки середньостатистичних та відносяться до категорії «преміум класу». До недавнього часу на них також оформлялися субсидії - на підставі того, що прописувалася там одинока пенсіонерка з мінімальною пенсією. Вона, цілком очевидно, була не здатна оплатити повну вартість послуг і зверталась до комісії щодо надання субсидії на понаднормативну площу.

З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія відміняється якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку  – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі. 

Тіньова зайнятість

Чимало українців працюють за кордоном, але при цьому звертаються за призначенням субсидій, декларуючи нульові доходи.

Тепер тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості. А тим людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний,  бо  насправді працює без оформлення  в Україні або за кордоном, органи соцзахисту рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень (рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії в таких випадках приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства).

В Мінсоцполітики переконані, це стимулюватиме українців до офіційного працевлаштування, сприятиме детінізації та усуне соціальну несправедливість, коли субсидію насправді отримують люди з достатньо високими доходами.

З метою стимулювання енергозбереження  також з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання  і становитиме 4,5 м3 на 1 м2 площі, електроопалення – 30 кВт.год на 1 м2 площі. При призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.

Важливо знати й те, що внутрішньо-переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з вказанням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії.

Спрощено процедуру отримання субсидій для жителів об’єднаних територіальних громад. Відтепер ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення  субсидії для передачі їх органам соціального захисту населення. Механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.

Уряд також проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками цього опалювального сезону. Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень.  Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само – до 1 вересня -  подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення. Щоправда обрати спосіб отримання коштів треба самостійно.

Ознайомитися з повним переліком змін можна за посиланням

За матеріалами КМУ
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • www
28.04.18 08:55

А не проще ли вообще отменить субсидию и не морочить людям голову

Відповісти
  • Жизнь прекрасна
02.05.18 09:58

www, конечно отменить субсидию, зарплату - 10-15 тыс. коммуналку заплатил 2-3 тыс и спи спокойно...а если з/пл 3-5 тыс. (80% населения) и пенсии 1,5 тыс. как людям жить после уплаты всех счетов? выход - идти жить в природу , купаться и стирать  в реке весна-осень, зимой протираться снегом,  в туалет - под елочку, готовить еду на костре... романтика ... и свежий воздух  

Відповісти
  • Абвгд
28.04.18 21:02

www, с уточнением: тарифы должны соответствовать средним доходам населения

Відповісти
  • Анна
29.04.18 18:09

у Южаниной субсидии не будет...

Відповісти
  • клава
02.05.18 09:20

Анна, а ей и не надо. ОНИ и так на полном гос.обеспечении

Відповісти
  • Иллюзорная реальность
02.05.18 09:57

клава,шо значит  - не надо ! Вы  что ! Правительство – это такие люди, такие люди ...  они ночей не спят , все об народе пекутся , некогда на себя и копеечку заработать , вон - на проезд в общественном транспорте льготы дали , так сколько счастья , а вы сразу - "не надо-о-о-" ... Добрее надо быть ...

Відповісти
  • клава
02.05.18 11:19

Иллюзорная реальность, да уж, действительно, неправа была. 
особенно умиляет льгота  на проезд в гор транспорте. Они даже не знают, сколько поезд в метро стоит или , не дай Бог, придется  с трамвае проехаться! А простым смертным не знают на сколько поездок льготу монетизировать, все думают, думают...

Відповісти
  • Ненавижу
01.05.18 10:26

Твари в правительстве. Не буду покупать Рошен, пусть хоть как им возвратить то зло что они принесли. 

Відповісти
  • Геннадий
18.05.18 10:19

Ну да . встречные санкции!!! Подохну с голоду. пусть им всем. особенно олигархам. будет хуже! ... Детский сад...

Відповісти
  • Лариса
02.05.18 10:40

Ненавижу, в том-то и проблема, что кроме рошена уже и купить в магазинах нечего. Несколько лет назад был выбор кондит.фабрик, а сейчас на полках с конфетами один рошен

Відповісти
  • Ну незнаю
02.05.18 14:32

Лариса, Родственники за поребриком ностальгируют - Искала  рошен в Киеве в нескольких супермаркетах, нашла только птичье молоко (один вид всего) и вечерний Киев. Они мармелад просили! Даже в спецмагазинах Рошен выбор невелик

Відповісти
  • Я
02.05.18 14:37

Ну незнаю, в Киеве есть магазины Рошеновские, и он не один такой. Как Вы искали не пойму.

Відповісти
  • Шурик
02.05.18 07:27

Раньше были чуть живые люди и совсем мёртвые деньги, теперь будет всё наоборот. Деньги сразу будут бежать к Ахмету и Ко, от совсем мёртвых людей.

Відповісти
  • Иллюзорная реальность
02.05.18 09:28

А меня лично давно интересует , с какого потолка они берут при расчете субсидии 2 - 3 - 4  прожиточных минимума для неработающих и студентов , какой неведомый гений это придумал и втиснул в порядок определения дохода для субсидии ...

Відповісти
  • данет
02.05.18 14:14

Иллюзорная реальность,в стране  3 таких гения я их называю просто организованым  банд формированием-порошенко гройшман и парубий и все их холуйское окружение

Відповісти
  • ТАНЯ
02.05.18 10:20

На бирже больше года не держат. У меня невестка попала под сокращение( Гонтарева их банк завалила)Год подержали , ничего не предлагая, а затем вынудили снятся. И вот сидит без работы,без денег , а в расчет будут брать 5200,00грн Задавят скоро  тарифами совсем. Я допускаю, что 5-10% людей получают субсидию незаконно, но остальные 90% причем. Загнали людей тарифами в нищету, а теперь кручу верчу лишить субсидии хочу. А происходит это все из-за тупой экономической политики правительства

Відповісти
  • Кет
02.05.18 13:26

ТАНЯ, что значит вынудили??? пистолетом угрожали что ли???   

Відповісти
  • ТАНЯ
02.05.18 15:43

Кет,Вот вам тов Щадов ответил

Відповісти
  • SHADOW
02.05.18 14:21

Кет, да очень легко. дадут направление не по специальности например. три раза отказался - доствидос

Відповісти
  • 555
02.05.18 14:31

SHADOW,они не имеют права давать такие направления, нужно сразу писать жалобы на противоправные действия, а не просто отказываться от направления.

Відповісти
  • Реформа
02.05.18 15:50

555, ну вы-то сами пробовали писать и жаловаться? Кто вас будет слушать? У них таких "писак" на учете пруд пруди. а направление если дали не подходящее, то для этого тоже были причины, типа не актуальная профессия на сегодняшний день. Могут еще на обучение отправить, как у нас делают, причем в область (за 200 км от дома), но после обучения всеравно снимают, правила у них такие.

Відповісти
  • Леся
02.05.18 16:43

Реформа,Ви не праві. Я теж, свого часу, стояла на біржі( вища освіта-книгознавець), з непопулярною спеціальність - дали на вибір курси: бухгалтер або медперсонал. Вибрала - бухгалтер, закінчила і досить швидко знайшла роботу. Хто хоче працювати- робота знайдеться, але не можуть всі бути "великими начальниками".

Відповісти
  • 555
02.05.18 16:38

Реформа,за год пребывания на учете в центре занятости я не взяла ни одного направления на работу, поскольку вакансий по определению "подходящая работа" не было. Пытались навязывать, составляли акты об отказе и т.д. Приходилось ставить их на место. Но снять с учета не посмели. Только после учебы, на которую я записалась сама, но в этом случае снятие предусмотрено в законе.

Відповісти
  • охохо
02.05.18 10:42

 черниговские чиновники (начальство) выписываются из квартир , прописываются в закинутых хатах в селе , чтобы семья получала субсидию, в отделах назначения субсидии даже знают кто это, но естественно назначают субсидии жене с детьми в немаленькой квартире без учета зарплаты начальничка

Відповісти
  • бурундук
02.05.18 11:40

охохо,за что и стоял майдан---нет олигархам и равенство  во всем

Відповісти
  • 555
02.05.18 13:47

за что боролись на то и напоролись

Відповісти
  • болик
02.05.18 13:24

А рошен уже продали и купили много ТЕС

Відповісти
  • Я
02.05.18 13:40

Подняли всем тарифы, да так, что среднестатистическая семья/пенсионер не потянут. А чтобы люди не возмущались, назначили всем субсидию. И теперь потихоньку будут пояса затягивать и люди буду платить больше и больше. Но возмущаться не сильно будут, так только между собой. Как лягушка в холодной воде на печке, когда вода нагревается, вроде не комфортно, но не очень, можно и потерпеть)))) Для этого субсидии и затевались, чтобы постепенно ухудшать условия.

Відповісти
  • 555
02.05.18 13:49

Я,ну если "возмущаться только между собой" и ничего не делать с єтими тварями, то так всем и надо, терпите пока не сдохните

Відповісти
  • Я
02.05.18 13:56

555, я говорю о психологии, и что подход был именно такой. Зря Вы так грубо...

Відповісти
  • 555
02.05.18 14:05

Я,эти слова относятся не лично к вам, а ко всем у кого такая "психология" -  всё терпеть и терпеть а в это время "они" эти твари целенаправленно уничтожают нашу нацию

Відповісти
  • Я
02.05.18 14:08

555, спасибо, что не лично ко мне, хотя я так и подумала. Вся проблема в том, что такая "психология" у людей. А мы все люди.  Там же, на верхушке, не дураки сидят. Не зря все это затевали. А чтобы второго майдана не было.

Відповісти
  • 555
02.05.18 14:19

Я, тогда те, у кого  такая психология, заслуживают на то, что с ними делают. Но не у всех людей такая психология, как вы пишите. А на верхушке действительно не дураки, они многие годы действуют по запланированной схеме постепенно нас уничтожить. Давно пора устроить майдан

Відповісти
  • хтось
02.05.18 14:32

цікаво, скільки ще народ України будуть терпіти це все... Хоробрості вистачає лише на балачки у соцмережах.. 

Відповісти
  • Я
02.05.18 14:57

хтось и 555, я так понимаю Вы это все с майдана пишите?

Відповісти
  • 555
02.05.18 15:29

Я, ну конечно же вы сидите и дальше как "лягушка в холодной воде на печке, когда вода нагревается, вроде не комфортно, но не очень, можно и потерпеть". Возмущаетесь не сильно, так только между собой. Комфортной вам лягушачьей жизни.

Відповісти
  • Я
02.05.18 15:37

555, я на личности не переходила...
Просто спросила, на майдане ли Вы? Или как все сидите дома? А в комментах желаете всем сдохнуть, раз терпят.

Відповісти
  • 555
02.05.18 16:26

Я, конечно же лучше быть терпеливой лягушкой и терпеливо терпеть на печке в ожидании, что кто-то принесет комфортную жизнь. Ждите, парашенко с гнойсманом стараются, чтобы вы жили счастливо и ни в чем не нуждались

Відповісти
  • Я
02.05.18 16:31

555, так я же с Вами согласна. Не надо терпеть это безобразие. А еще я заметила, что Вы так и не ответили, на майдане ли Вы. Т.е. хвастаться нечем? В комментах мы все сильны... продолжайте в том же духе)))

Відповісти
  • Машуля
02.05.18 15:27

Многие " хозяева жизни" хитрят:показывают зарплату 50 % от минималки,доплату -в конверте (по 5-7 тыс. грн),по ЕСВ доплачивают налог до минимального (819,06 грн.), а работники-вперед за субсидиями с зарплатой 50% от минималки. Бред полный.А с безработного -по полной катушке.

Відповісти
  • Ирина
02.05.18 16:58

Машуля, а че они не работают безработные эти? Многие я вам скажу просто не хотят, сидят на пособиях и т.д. Если бы меня сейчас сократили или уволили я бы пошла кем угодно работать т.к. мне за квартиру платить нужно и как-то жить. а многие барышни в декретах сидят по 10 лет и плачут как тяжко жить у мужа на шее. другое дело, что работодатели многие не хотят оформлять, но работа есть для тех, кто хочет!!!

Відповісти
  • ОООД
02.05.18 16:43

Если в магазинах маленький выбор рошеновских конфет , то можно купить их в Крыму - там очень хороший выбор рошеновских конфет

Відповісти
  • Иллюзорная реальность
02.05.18 16:56

Подводя неутешительные итоги ... Смешались у нас кони , люди , Рошен , Крым и Гройсман ... Злые вы уйду я от вас !

Відповісти
  • Реальная иллюзорность
14.05.18 21:51

Ирина,безработные не работают,потому,что нет работы. А где она возьмётся на селе? Особенно умилила фраза :"Теперь тем, кто действительно является безработным, необходимо будет встать на учет в центр занятости." Открою глаза нашим "компетентным" чиновникам:на учёт в центре занятости селян ,имеющих даже мизерный земельный пай,не берут с 2008 года! А, значит, и субсидия нам не светит. У меня ,при стаже почти 40 лет ,пенсию на 5 лет забрали,повысив пенсионный возраст.
  Вдвоём с мужем выживаем на его минимальную пенсию,а платёж за газ в отопительный сезон без субсидии будет -на 200-300 гривен больше,чем пенсия! И это при самой большой экономии.Вот это социальная справедливость! Вот думаю,как село зиму переживёт? Или им ,чем нас меньше-тем лучше. И  не нужно про Европу врать. В Европе такое отношение к людям,которые всю жизнь честно работали,невозможно!!!
 Кто ж за вас,болезные , после такого вранья будет голосовать?

Відповісти