Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


14.05.18
29357 23 Друкувати

Працівникові компенсували витрачені кошти на придбання товарів: ПДФО не утримуємо

Платнику податків вдалося скасувати  ІПК ДФС від від 23.02.2018 р. № 765/6/99-99-12-02-03-15/ІПК.

В ній ДФС дійшло досить неочікувано для платників податків висновку: оскільки фізичною особою (працівником) придбання товарів для потреб юридичної особи здійснено за рахунок власних коштів, тобто юридичною особою (працедавцем) попередньо не видавалися кошти під звіт, то сума коштів, виплачених такій фізичній особі за вказані товари, включається до її загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інші доходи та оподатковується на загальних підставах. При цьому зазначена сума коштів не є базою нарахування ЄСВ.

Позивач при зверненні до суду пояснив, що у письмовому запиті до ДФС просив розяснити: якщо підприємство виплачує працівнику суму витрат здійснених ним при здійсненні трудових обовязків на користь підприємства (зокрема, купівля канцелярії, палива чи конвертів), то чи оподатковують ці суми ПДФО, військовим збором і ЄСВ?

Підставою для висновку ДФС про необхідність оподаткування зазначених витрат на загальних підставах стало те, що пунктом 170.9 ПКУ передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти, отримані платником податку від роботодавця під звіт за умови дотримання усіх встановлених вимог. Оскільки юридичною особою  кошти під звіт не видавалися, то сума коштів, на думку відповідача, включається до загального оподатковуваного доходу.

Разом з тим суд не погодився із таким висновком контролюючого органу.

Визначальною ознакою доходу платника податку, як об'єкта та бази оподаткування ПДФО, в тому числі у вигляді додаткового блага, є приріст показників фінансового та/або майнового стану платника податку.

Аналогічний висновок викладений у постанові Верховного суду від 13.03.2018 р. по справі № 826/2226/15.

Тож суд зазначає, що при виплаті працівнику суми витрат здійснених ним при виконанні трудових обовязків на підприємстві (зокрема, купівля канцелярії, палива чи конвертів) такий працівник не отримує доходу, а, відтак, об'єкт оподаткування з ПДФО відсутній.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Теги:
Коментарі
  • Наконец-то
14.05.18 07:21

Рациональный аргумент! А то сиди и подстраивай свою работу под фискалов, а не под закон.

Відповісти
    Оцінити
  • 31
  • 0
  • Юля
14.05.18 08:47

Это понимали все, кроме тех идиотов которые решили на пустом месте придумать очередную схему, как содрать с предприятия. 

Відповісти
    Оцінити
  • 94
  • 0
  • FOx_in-Box
14.05.18 09:09

Аллилуя! Да неужели?!

Відповісти
    Оцінити
  • 22
  • 0
  • Татьяна
14.05.18 09:14

ОТКРЫТИЕ!!!! надо же , не получает доходов.Да, что Вы говорите....И долго думали и надумали.

Відповісти
    Оцінити
  • 27
  • 0
  • Вик
14.05.18 09:16

Ну хоть одна позитивная новость с утра
Благодарю за информацию, любимый портал!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 44
  • 0
  • Лиса в сандалях
14.05.18 09:22

Грош цена ихним письменным разъяснениям. Зато все при деле. И налоговая и суд.   

Відповісти
    Оцінити
  • 34
  • 0
  • Мирра
14.05.18 09:33

УРА!!!! 

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Лорик
14.05.18 09:54

Слава Богу, что хоть судья оказался здравомыслящим.

Відповісти
    Оцінити
  • 34
  • 0
  • ОК
14.05.18 10:02

Стопудово!!! Героически преодолеваем проблемы, высосанные из пальца. Непонятно только - теперь всем надо в суды бежать, чтобы доказать очевидное?

Відповісти
    Оцінити
  • 41
  • 0
  • Иллюзорная реальность
14.05.18 10:24

ОК,просто надо было меньше задавать идиотских вопросов налоговикам - не пришлось бы по судам бегать ... 

Відповісти
    Оцінити
  • 26
  • 2
  • И-я
14.05.18 13:04

Иллюзорная реальность,+100
Дурак - спросил, дурак - ответил...

Відповісти
    Оцінити
  • 16
  • 1
  • Иллюзорная реальность
14.05.18 13:30

И-я,так а я о чем ...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Muravei
14.05.18 10:24

Для того щоб довести, що біле це біле, требі звернутися до судуСміятися чи плакати в цій ситуації?

Відповісти
    Оцінити
  • 45
  • 0
  • Руслан
14.05.18 10:35

Фікальні органи як завжди лишилися фікаліями

Відповісти
    Оцінити
  • 23
  • 0
  • Джаконда
14.05.18 11:16

Ну если бы еще и судья "решил,как фискалы", то  тогда уже .......вообще..

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • а у нас
14.05.18 11:22

Цікаво, а за чий рахунок буде вілшкодовано підприємству судовий збір - за рахунок бюджету (читай - наших з вами податків) чи винної особи-працівника ДФС, який надавав цю ідіотську консультацію?

Відповісти
    Оцінити
  • 22
  • 0
  • Полюс
14.05.18 11:51

а у нас,На жаль, ми самі і будемо відшкодовувати,поки не покладуть на них відповідальність...

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Вера
14.05.18 12:23

Дебилы, это ж надо так раздуть проблему  . У меня такое впечатление создается, что они сидят там ( за наши налоги ) и думают,  за что бы еще штрафовать. Разогнать 90 % .

Відповісти
    Оцінити
  • 28
  • 0
  • Валентина
14.05.18 12:25

О каком решении суда говорит автор (интреактивная бухгалтерия)? по указанной ссылке в постановлении ВСУ  речь совсем о другом. Может, рано радоваться?

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • ННД
14.05.18 13:04

Валентина,правильно так :02 травня 2018 року  м. ПолтаваСправа № 816/909/18

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Forta
14.05.18 13:11

Действительно речь совсем о другом. Странно...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Юлия
14.05.18 13:39

в Индивидуальной консультации в пункте 3 утверждается, что удерживаем НДФЛ, а в решении суда "відповідь на третє питання суперечить законодавству."
может, конечно, если открыть решение полностью, то понятнее станет...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Марийка
15.05.18 10:48

Да уж.. Только сколько сил потратило предприятие на суды, сколько денег, сколько нервов это стоило бухгалтеру!  Еще бы ВАСУ присудил моральный ущерб, тем УЩЕРБНЫМ которые нас проверяют и которые пишут дебильные законы, которые можно читать как угодно и выгодно фискалам или лоббистам!

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
фото автора У фокусі
Дмитро Костюк Звіт з ЄСВ ФОП – 2020: приклад заповнення...
218354 242
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд