Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


19.06.18
7636 6 Друкувати

Ліквідуємо основний засіб: як піти від ПДВ?

Сергій Томашпольский, 
головний редактор
журналу "Бухгалтер 911"

З проблемою (не)нарахування ПДВ при ліквідації основних засобів на практиці стикаються багато платників. А все тому що фіскали дозволяють не нараховувати ПДВ, тільки якщо ліквідація об'єкта ОЗ зумовлена причинами, не залежними від волі платника. Вони впритул не бачать третю самостійну підставу для ненарахування ПДВ - коли платник ПДВ надав документи про знищення, розібрання або перетворення таких основних засобів іншим способом, в результаті чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням.
Тому часом рішення цього питання доходить до бойових дій у вигляді адміністративного та судового оскарження їх податкових повідомлень-рішень, якими донараховано ПДВ (і нарахований штраф).
Радує, що суди в більшості випадків стають на бік платників податків. Але, щоб самим не потрапити в подібну «халепу», пропонуємо вам детально обговорити ці питання і разом пошукати варіанти вирішення зазначеної проблеми (стаття «Ліквідуємо основний засіб: як піти від ПДВ?»).

Аліментник ... захворів, що відразу викликало ряд питань. Чи потрібно утримувати аліменти з лікарняних? Чи можна виплачувати аліменти зі спецрахунку, на який надходять кошти від ФСС? Чи є якісь окремі терміни для відрахування аліментів, утримуваних із сум лікарняних? Відповіді на них знайдете в нашій статті (стаття «Аліменти з лікарняних: коли утримувати, а коли ні»).

Постачальник, заповнюючи документи на відвантаження товару, у видатковій накладній вказав товар в одному рядку (показав як одну товарну позицію), а в податковій накладній - двома рядками. Чи може покупець включити суму ПДВ, зазначену в такому документі, до податкового кредиту? Все залежить від деталей ... (стаття «Нестиковки номенклатури у видатковій і податковій накладній»).

Залишилися питання по 25 номеру журналу «Бухгалтер 911»? Пишіть їх в коментарях!

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Елена
19.06.18 10:32

Добрый день, Уважаемая редакция.Поставщик ошибочно в НН вписал неправильно одну позицию товара и исправил это, зарегистрировав РК с причиной "усунення неоднозначночтей". Что либо опять исправлять он отказывается. Можем ли мы воспользоваться налоговым кредитом?Спасибо!

Відповісти
  • Редакция
19.06.18 11:55

Елена,Если дело только в причине корректировки, а в остальном РК заполнен корректно (по сумме, по номенклатуре в итоге верная корректировка), то претензий к вашему налоговому кредиту быть не должно.  Ведь реквизит «причина коригування» - необязательный реквизит РК. И нигде в нормативах вообще не закреплены требования к заполнению этого реквизита.
Напомним, ошибки в налоговых накладных исправляют через РК (такое право закреплено в п. 192.1 НКУ ). Раньше для этого случая использовалась причина корректировки  «Виправлення помилки». Но сейчас РК с такой причиной корректировки не проходят регистрацию.
В категории 101.16 ЗІР налоговики рекомендуют исправлять ошибки в номенклатуре - «исправляющим» РК  с причиной корректировки “Зміна номенклатури”:
Вопрос: Як заповнюється розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі виправлення помилок, допущених при заповненні номенклатури товарів/послуг та/або їх кодів?
Ответ: <...>  У графі 2 розрахунку коригування у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку із виправленням номенклатури товарів/послуг та/або коду УКТ ЗЕД/ДКПП, зазначається причина коригування – «зміна номенклатури».
Но это только рекомендации фискалов. Учитывая, что на самом деле никакой смены номенклатуры у вас нет (нет первички на смену номенклатуры), а имеет место ошибка в НН,  то настаивать на причине корректировки «зміна номенклатури” - фискалы не могут. Поэтому, если РК зарегистрирован  с причиной корректировки «Усунення неоднозначностей»  - претензий быть не должно.

Відповісти
  • Олена
19.06.18 13:53

Шановна редакція! жодного разу  в темі "ліквідація оз"  не бачила   чіткого пояснення щодо  ОЗ зі 100%-им зносом.  Чи можете написати, що робити з ноутбуком,  мишкою, принтером, системним блоком , мобілкою та ін подібне 2007 ,наприклад, року  народження". все це дійсно  вже у неробочому стані, а от "металу" задля отримання  довідки про утилізацію там небагато.  продавати за "10 копійок"  не  можемо, є нюанси. 

Відповісти
  • Маша
19.06.18 14:42

Уважаемая редакция !
В 2017 г. мы получили предоплату за товар и выписали НН. В мае 2018 г. мы возвратили часть предоплаты и составили РК с причиной "Зміна кількості". Сейчас хотим вернуть оставшуюся сумму предоплаты. Какую причину в РК указывать и как его заполнить ? (причина "Повернення товару або авансових платежів"  только для возврата всей предоплаты, а другие РК требуют заполнения парного количества строк)

Відповісти
  • Одеса, Наталья
20.06.18 16:03

Хорошая статья! Спасибо!

Відповісти
  • Алена
21.06.18 14:52

Олена, тоже очень интересует тоже этот вопрос?????
Если продать ФОПу за 1 грн то как???? если у меня нет такого кведа на продажу телефонов и принтеров?????

Відповісти