Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


06.08.18
35109 25 Друкувати

Штраф за порушення порядку виплати заробітної плати може бути в розмірі однієї або трьох мінімальних зарплат, але не 30 мінімальних зарплат за кожного працівника

Неоднозначність позиції органів Держпраці в частині застосування тих чи інших заходів відповідальності до роботодавців за порушення порядку виплати заробітної плати викликала необхідність звернутися за відповідними роз'ясненнями до Департаменту з питань праці Держпраці.

У відповідь на звернення редакції журналу "Аверс-Бухгалтерія", Державна служба України з питань праці в листі від 26.07.2018 р. № 5892/4/4.3-ДП-18 роз'яснює, що:

  • в разі порушення термінів виплати заробітної плати не більше ніж за один місяць застосовується фінансова відповідальність у вигляді штрафу, передбаченого абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП, тобто в розмірі однієї мінімальної заробітної плати. Причому така відповідальність до роботодавця застосовується в зазначеному розмірі незалежно від періодичності (1-2 або більше разів на рік) здійснення такого порушення;
  • при порушенні термінів виплати заробітної плати більш ніж за один місяць - застосовується фінансова відповідальність у вигляді штрафу, передбаченого абз. 3 ч. 2 ст. 265 КЗпП, тобто в розмірі трьох мінімальних заробітних плат;
  • при виплаті заробітної плати один раз на місяць (тобто аванс працівникам не виплачується) роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, передбаченого абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП, тобто в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Крім того, в листі йдеться про те, що при одночасній виплаті працівникам заробітної плати та компенсації за втрачену частину заробітної плати в зв'язку з затримкою термінів її виплати роботодавець не звільняється від відповідальності за несвоєчасну та не в повному обсязі виплату заробітної плати, передбачену ст. 265 КЗпП.

Звертаємо увагу на те, що зазначені штрафні санкції застосовуються за факт правопорушення, тобто в одноразовому розмірі, але не за кожного працівника, щодо якого були порушені терміни виплати заробітної плати.

Нагадаємо, що штрафні санкції ст. 265 КЗпП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення встановлені виключно за такі правопорушення:

  • фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, і виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податків - в тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого здійснено порушення;
  • недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
  • недотримання встановлених законом гарантій і пільг працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

 

За матеріалами Аверс-Бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • НН
06.08.18 08:37

что входит в минимальные гарантии

Відповісти
  • ^^^
07.08.18 14:47

НН, индексация

Відповісти
  • хрен с маслом
06.08.18 10:34

НН, дуля ,большая и толстая

Відповісти
  • Шурик
06.08.18 09:16

Поняли ! Нельзя официально платить ЗП, между строк так и пишут. Желания правителей-хозяев-государства надо выполнять.

Відповісти
  • ОК
06.08.18 09:53

Шурик - 100%!!! Они на своих предприятиях, кстати, так и делают!!! Сами жиреют, а с нас последние соки жмут, каждый день новые штрафы выдумывают!!! "Богатые заплатят за бедных" - слоган работает с точностью до наооборот!!! Чем богаче налогоплательщик, чем ближе он к властным структурам, тем меньше платит, а то и вовсе не платит, а только из бюджета черпает. Они даже для выплаты субсидий для Днипровских пагорбив другие критерии придумали!! И рука протягивается из нищего бюджета еще и пособия на оздоровление и др. выпрашивать!!! Нет предела жлобству этой власти!!! Отнимают у стариков, детей, умирающих больных и все вывозят на Канары....

Відповісти
  • наше имя
06.08.18 10:34

ОК, помните,что вы не есть их старики,дети  и умирающие. о своих  они как раз пекутся  через всякие фонды.

Відповісти
  • Ирина
06.08.18 10:05

+1000,просто твари. Охраняют они труд и гарантии людей((((.

Відповісти
  • думка
06.08.18 10:41

ой ,вы прям хотите ,как в совке.но теперь выживает сильнейший. Героям СЛАВА.

Відповісти
  • Татьяна
06.08.18 12:53

А, герои-то кто ????  СИЛЬНЕЙШИЕ????

Відповісти
  • Буржуй
06.08.18 10:45

Вы попробуйте не заплатить з/п вовремя хорошему фрезеровщику, кафельщику, гипсокартонщику, дальнобойщику, АТИшнику, наладчику фасовочных линий. Да они работу прекратят, и через 2 месяца их не будет. Но у нас есть служба , которая об этом напомнит, и если что оштрафует за задержку. Разогнать всех, оставить только  инспекторов на опасном производстве.

Відповісти
  • Светлана
06.08.18 11:08

т.е если на один день задержали , то минималка  в каждом случае?

Відповісти
  • ЛД2С
06.08.18 11:31

Это было всегда, но пройдет, если козлищ не будете выбирать.

Відповісти
  • оа
06.08.18 12:08

ЛД2С, не пройдет, т.к. козлищами управляют настоящие хозяева жизни. Эти хозяева и сейчас уже вывешивают  для нас на бигбордах новых козлищ, которых мы пойдем выбирать. И новое козлище будет так же рубить бабло для хозяев. 

Відповісти
  • Андрей
06.08.18 12:58

А нам инспектор по труду сказал, что государство, согласно законодательства, гарантирует выплату зарплаты в срок не позже 7 дней, после окончания периода, за который проводится выплата. И то что мы выплатили зарплату 8 числа это "несоблюдение минимальных государственных гарантий в оплате труда" и мы должны государству 10 минималок за каждого работника. Пришлось, чтобы избежать штрафа, договариваться с инспектором. Жаль только, что коллектив после этого остался без премий.

Відповісти
  • Машуня
06.08.18 15:50

Андрей,в данном случае государство-это этот "супер" инспектор.А не обманул ли он ?

Відповісти
  • волк
06.08.18 15:22

Андрей,Ну, государство -  гарантирует, пусть платит.
При чем тут частный бизнес. Все смешалось : люди, кони.  И вообще государство это КТО??.
Деньги (налоги) - людей, а государство гарантирует.?! Сюр...

Відповісти
  • Vera
06.08.18 19:52

06.08.18 11:31

Ответ всем и лично с уважением 

ЛД2С ( "Это было всегда, но пройдет, если козлищ не будете выбирать."). Хотите жить достойно, мудро фильтуйте предвыборный базар и голосуйте как уважающие себя ГРАЖДАНЕ. Тогда без кровушки покращення получим. Всем мира, добра, мудрости!

Відповісти
  • орлов
07.08.18 15:17

Vera, правильно, давайте ,все дружно помолимся,чтобы пришла нормальная власть 

Відповісти
  • я плакаль
07.08.18 15:10

Vera, ой ну вы и высказались. ну прямо цицерон , кто же спрашивает ,когда  голосовали против ,а оно уже пятый год рулит

Відповісти
  • Бусяка
06.08.18 20:30

Самое печальное то, что мы все и каждый в отдельности, в какие-то моменты жизни, очень похожи на тех "козлищ" которых выбираем...Кто не украдет то, что плохо лежит?Да у нас считается, что ты дурак, если не возьмешь...Проходим, спешим мимо тех, кому нужна помощь...Материмся, бросаем мусор под ноги...Вся разница только в уровне полета.А поставь депутатом (повыше)любого гражданина(лучше из самых рьяных борцов за справедливость) и дай деньжат побольше и куда денутся все принципы?Растают, как мыльные пузыри.Все начинается с себя, с того, что внутри каждого из нас, и "каждая овечка будет подвешена за свой хвостик" . Какое мне дело до чужих "хвостов"?Тут бы за своим уследить;)

Відповісти
  • я плакаль
07.08.18 15:11

Бусяка, на себя все  не меряйте

Відповісти
  • Татиана
07.08.18 13:00

Бусяка,  в чем-то с Вами можно согласиться, в чем-то нет. Но есть
хорошее выражение (не помню кто сказал) :  "Если бы люди работали над своими собственными недостатками, -  у них не
хватало бы времени ( ! )    видеть   ( ! )   их  у других"

Відповісти
  • Марі
07.08.18 09:12

Бусяка,
Ось це і є, насправді, найсумніше і найгірше. Головний принцип переважної більшості: треба, щоб усе було за правилами, і нехай інші роблять за правилами, а я, як-небудь по старому пропетляю.

Відповісти
  • Ігор
07.08.18 10:12

Нехай помітять величезну кількість Інтернет центрів, Лотерей, Ломбардів де працівники не працевлаштовані зовсім. Невже важко побачити скільки власники цих закладів подали повідомлень про прийняття на роботу? Може готівка заважає побачити?

Відповісти
  • Жанна
16.08.18 22:16

А у нас вiдпускнi та оздоровчi виплатили як ми мiсяць знаходилися у вiдпусцi.Хочеться спитати владу, це на якi кошти весь колектив мав вiдпочити та оздоровитися?

Відповісти