Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


19.11.18
6814 11 Друкувати

Підводні камені аутстафінгу

У щоденній практичній роботі податківці продовжують відстежувати поширену практику платників податків Херсонщини мінімізувати свої витрати шляхом тимчасового залучення до виконання робіт найманих працівників за договорами аутстафінгу.

Нажаль існують компанії – аутстафери, які фактично роблять вигляд, що оформлюють працівників у свій штат по всім правилам, а насправді просто беруть гроші з клієнтів за послуги аутстафінгу. А от про відповідальність за нарахування та перерахування податків та зборів з ПДФО, військового збору та ЕСВ у визначені законодавством терміни забувають.

Так, за результатами документальних позапланових виїзних перевірок ТОВ «А» та ТОВ «Б», що здійснюють діяльність у сфері реалізації автотранспорту та є офіційними дилерами відомих світових автовиробників, проведених спеціалістами управління у листопаді 2018 року, встановлено, що зазначені підприємства використовували працю найманих осіб за договором аутстафінгу з ТОВ «С» без належного оформлення трудових відносин та сплати податків і внесків до бюджету.

Підприємство «С» не надавало до органів фіскальної служби звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку. Це свідчить про відсутність працівників (штатних та позаштатних) та сплати відповідних податків та внесків із виплаченої заробітної плати за договором аутстафінгу до бюджету.

Як наслідок, ревізори донарахували ТОВ «А» 732,2 тис. грн. (у тому числі штрафних санкцій – 278,4 тис. грн.) ПДФО, ЄСВ та військового збору, а ТОВ «Б» – 522,2 тис. грн. (у тому числі штрафних санкцій – 197,2 тис. гривень).

За матеріалами ГУ ДФС у Херсонській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Буржуй
19.11.18 08:35

Получается , что если сейчас предприятие отвечает за своего контрагента по НДС, то будет еще и отвечать за налоги на З/П у своего контрагента! У нас офисное здание, парковку охраняет и убирает охранная и клининговая фирмы. Арендодатель прописал , что платим им. Завтра если они не заплатят НДФЛ, ЕСВ , ВС,  это все повесят на наше предприятие? 

Відповісти
  • Pyka 3AKOHA
19.11.18 08:42

Понятное дело, что схема "на лицо". Но доначислять НДФЛ, ВЗ и ЕСВ на основании не оформления персонала у третьего лица - это уже слишком, Вам не кажется? Здесь должны поработать правоохранительные органы и установить связь и вину лиц. Но уплачивать налоги должно то лицо, которое обязалось предоставить услуги и не иначе.

Відповісти
  • Буржуй
19.11.18 09:58

Pyka 3AKOHA, какие правоохранительные органы? У нас неоформленные сотрудники это что уголовное преступление.? Или неуплата в актах свыше 881 тис.? И если там в автосалоне работал охранник, а платили на охранную фирму - схема на лицо?!

Відповісти
  • Александр
19.11.18 08:53

Дождем решения суда по этому поводу. До начислять они там могут все что хотят, но думаю в суде здравый смысл востаржествует.

Відповісти
  • Цікаво
19.11.18 10:03

А коли фірми "С" вже немає? Хто буде платити працівникам і у бюджет?

Відповісти
  • 111
19.11.18 11:22

Цікаво,я так зрозуміла, що навіть наявність фірми "С" "херсонских налоговиков" не зупинила, постраждали фірми "А" та "Б")))

Відповісти
  • Ігор
19.11.18 12:49

Аутстафери - ті ж самі "податкові ями", як раніше було з ПДВ, зараз з ЄСВ. Не пройшло і 5 місяців, як писав про це, нарешті зрозуміли. Ще треба опитати працівників, якщо з них вираховували 19,5% (а це майже 100% вірогідно), то це шахрайська схема по привласненню чужих коштів. Аутстафінг треба заборонити законодавчо. Нехай наймають бухгалтерски фірми, які надають послуги ведення кадрового та зарплатного обліку, а працівники все одно рахуються в штаті компанії яка за них і відповідає.

Відповісти
  • *
19.11.18 14:47

А я считаю, что весь цивилизованный мир прав. Никакая это не яма. И схема не в Украине придумана. Это совершенно нормально, что агенство ищет и предоставляет работу своим клиентам там, где в настоящий момент она есть. Зато ненормальны совковые трудовые законы и штрафы. Берите и нанимайте очередную податковую яму в виде  услуг по учету персонала. Чем эта яма хуже? А бизнес, особенно мелкий,  очень даже устроит аутстаффинг.  Ну  зачем мне, мелкому предпринимателю, не знающему, будет ли завтра вообще, что делать мне самому, брать на себя обязательства, от которых невозможно избавиться.  Я не жалаю плодить и платить за кучу макулатуры, которую требуют всякие кзоты. Совершенно абсурдной, которая ничего общего не имеет с действительностью.  Меня не должны волновать чужие желания размножаться, я не должен вникать в чужую личную жизнь. Если у меня нет работы, я не должен платить три зарплаты по сокращению штата. Нет работы, нет денег,  и у меня тоже. Я не желаю  нанимать кучу бухгалтеров и все равно при проверках платить штрафы. Потому, что так заведено. Не мной. Я не должен  бесконечно изучать  перлы в законодательстве. Я должен заниматься своим делом. И платить помощникам, если сам не могу. Но нахлебникам я ничего не хочу быть должен. 

Відповісти
  • Марийка
19.11.18 16:26

Согласна, но увы - это цивилизованный мир так думает. А вот наши правители из любого разумного сделают "схему", если конечно лично им это разумное не приносит денег
 

Відповісти
  • Del.Fin
20.11.18 03:26

Опять бравурные отчёты херсонских налоговиков. А по факту: http://kherson-news.info/important/skazhi-autstaffingu-net/

Відповісти
  • Del.Fin
20.11.18 03:31

Про нормы ст. 61, 67 Конституции Украины налоговики не слышали, вот и начисляют ЕСВ, НДФЛ и военный сбор на платежи юрлица по хозяйственным договорам! Феерично)))

Відповісти