Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


08.01.19
60393 68 Друкувати

Підприємства з чисельністю працівників від 8 осіб зобов'язали звітувати про квоти з працевлаштування

Нагадуємо, Законом „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” від 3 жовтня 2017 р. № 2148-VIII внесено зміни до частини другої статті 14 Закону № 5067„Про зайнятість населення”, щодо встановлення підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб квоти у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років (Більш детально у матеріалі Нова квота на працевлаштування осіб передпенсійного віку).

Обов’язковою умовою дотримання роботодавцями квоти вважається працевлаштування таких громадян відповідно до вимог частини другої зазначеної статті Закону 5067, про що роботодавці інформують щороку державну службу зайнятості, у встановленому порядку.

У зв’язку із вищезазначеним виникла необхідність внести зміни до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 16 травня 2015 року № 271, з метою приведення його у відповідність до вимог чинного законодавства.

Відповідні зміни затверджено Наказом Мінсоцполітики від 23.11.2018 р. № 1763.

Змінами передбачено, що інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, зобов'язані надавати підприємства, установи та організації незалежно від форми власності з чисельністю штатних працівників від 8 осіб (раніше цей обов'язок був для підприємств з чисельністю працівників від 20 осіб). Як і раніше, звітність подається щороку не пізніше 01 лютого після звітного року.

Крім того, в новій редакції викладено термін квота. Згідно наказу, квота - це норматив працевлаштування громадян, зазначених у частині першій статті 14 Закону (крім осіб з інвалідністю), у розмірі:

  • 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік для підприємств, установ та організацій з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб;
  • не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників для підприємств, установ та організацій з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років.

Зверніть увагу, вимога щодо виконання вищезазначеної квоти поширюється лише на тих роботодавців, організаційно-правову форму господарської діяльності яких можна визначити як підприємство, установа та організація. Тобто на фізичних осіб - підприємців ця норма не поширюється. 

У новій редакції викладено форму бланку інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, де необхідно буде зазначати середньооблікову чисельність штатних працівників, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років. 

Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Опубліковано в Офіційному віснику України № 3 від 08.01.2019 року. 

Отже, звітувати про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 2018 рік необхідно до 1 лютого 2019 року за оновленою формою.  

Відповідальність роботодавця за невиконання квоти: у разі невиконання роботодавцем квоти для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

Завантажити нову форму бланку інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • НН
08.01.19 08:19

т.е. если не доказали отказ - штрафа нет, и можно спокойно подавать отчет? или все-таки лучше его вообще не подавать?

Відповісти
  • Инна
10.01.19 12:12

ПП, в одном отчете оставила графу 3 вообще пустой- все принято, в другом налепила 3723 грн во всех строках и тоже принято

Відповісти
  • Буржуй
08.01.19 08:40

Вообщем лучше 2 по 5 чем 1 по 10. Потом Все эти реформаторы отрапортуют что  бизнес климат улучшился и много предприятий открылось . Следущий Закон будет такой что фирма должна платить среднюю пенсию закрепленному за ней пенсионеру. Штраф зс невыполнение норматива тис. 125.

Відповісти
  • Инесса
08.01.19 11:51

Буржуй, при чем штраф не пенсионерам, а в безликий бюджет на дерибан

Відповісти
  • Вау
08.01.19 09:31

тобто якщо середньооблікова чисельність за рік 8, то з них має бути одна особа з інвалідністю і одна якій до пенсії менше 10 років залишилось?

Відповісти
  • Фрося
08.01.19 10:55

Один с сошкой, семеро с ложкой...

Відповісти
  • предпенсионер
21.01.19 16:12

Фрося,читайте внимательно,вам предлагают взять работника, а не нахлебника

Відповісти
  • НН
08.01.19 09:45

Вау, да

Відповісти
  • Нона
08.01.19 10:04

Доброго дня! Скажіть будь-ласка є проблеми з отриманням витягів в Медку , бо щось Соната буксує

Відповісти
  • Маша
08.01.19 11:10

Нона, есть проблема с Арт-Звит, обновления нет а бланки сменили. А медок обновился и нормально идет

Відповісти
  • Нона
08.01.19 11:28

Маша, Спасибо будем ждать обновлений в Сонате

Відповісти
  • Маша
08.01.19 11:07

Кто подскажет, женщина в 2018 возраст 54 года это же подходит под нужную категорию?

Відповісти
  • marja
08.01.19 15:19

Маша, не все так просто. Я думаю надо еще на стаж смотреть. Если по достижению 60 лет не хватает стажа, выход на пенсию откладывается. до 63 или 65 лет.

Відповісти
  • 333
08.01.19 14:01

Маша,да подходит,до 60 лет меньше 10 осталось 

Відповісти
  • бух...
08.01.19 11:28

не поняла. если в 2018 было 20 человек в т.ч. 1 с инвалидностью, нужно подавать отчет за 2018 год и платить штраф за невыполнение квоты по возрасту? или подать и с 2019 года принять?

Відповісти
  • OlaLa
08.01.19 11:57

бух...,вот у меня такой-же вопросВедь закон обратной силы не имеет..Или у нас уже наоборот?

Відповісти
  • vb
08.01.19 13:55

OlaLa, изменения были  ещё в 2017 году. С 01.01.18. https://buhgalter911.com/news/news-1032553.html

Відповісти
  • марина
08.01.19 11:45

а отчет по эл. сдавать?

Відповісти
  • Катюша
08.01.19 11:50

А какой штраф за несдачу отчета?

Відповісти
  • Екатерина
08.01.19 12:27

А подскажите, пожалуйста, куда этот отчёт по пенсионерам подавать? 

Відповісти
  • Светлана
08.01.19 12:44

Екатерина,центр зайнятости

Відповісти
  • Анна
08.01.19 13:37

ФОПы не сдают, правильно поняла?

Відповісти
  • vb
08.01.19 13:52

Анна, черным по белому написано

Відповісти
  • Бух
08.01.19 14:14

в МЕДку, форма нова?, який її №. дякую

Відповісти
  • April
08.01.19 16:24

Этот отчет можно по электронке подавать? Или только ножками?

Відповісти
  • ***
08.01.19 18:27

С0303101 

Відповісти
  • 1234
08.01.19 18:39

Відповідальність роботодавця за невиконання квоти: у разі невиконання роботодавцем квоти для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

Відповісти
  • 1234
08.01.19 18:40

а как отределить "за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні " вот в чем вопрос

Відповісти
  • Джур
09.01.19 09:47

1234, Ну мы подаём отчёт в центр занятости о квотах. Центр занятости присылает людей на работу по направлению. Вот за необоснованный отказ в приёме на работу этих людей и идёт штраф

Відповісти
  • 555
10.01.19 07:40

Джур,а если это ITкомпания, у нас уже оформлена уборщица предпенсионного возраста, кого они на могут прислать, интересно

Відповісти
  • предпенсионер
21.01.19 16:02

555,интереснее будет, когда все возмущающиеся сейчас этой квотой, станут на наше(безработных предпенсионного возраста) место.Услышат о себе  еще больше интересно , чем мы сейчас читаем в этих комментах

Відповісти
  • 111
08.01.19 18:46

напевно ножками,в Медку бланк є а сертифікату чи як там його немає

Відповісти
  • T
09.01.19 10:34

111,подскажите код бланка в медке и в каком разделе искать , спасибо

Відповісти
  • 000
08.01.19 19:50

В медку немає заявки на реєєстрацію електронних підписів із фондом зайнятості,прийдеться нести ножками,бо так важко зробити підписи-за то звітність добавляють

Відповісти
  • руденко
09.01.19 08:18

у меня  работают 8 человек  одному водителю 57 лет сдавать отчет или не сдавать?

Відповісти
  • и я скажу
09.01.19 10:13

А куди його здавать- в районн. центр зайнятості? Знову будемо перед 1-лютим ночувать??

Відповісти
  • 777
09.01.19 10:47

УРА спрощенню ведення бізнеса!

Відповісти
  • 7z
09.01.19 10:50

Если меньше 8 чел отчет не подается?

Відповісти
  • Я
09.01.19 10:53

Дзвонила в центр зайнятості- необхідно подавать до 01/ лютого. Деталей як буде - ніхто не знає. В один голос - читайте законодавство,

Відповісти
  • Диана
09.01.19 10:54

Отже, звітувати про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 2018 рік необхідно до 1 лютого 2019 року за оновленою формою.  
Зачем за 2018 год? если квота еще не действовала??

Відповісти
  • бух...
09.01.19 15:02

Диана, оказывается действовала(   https://buhgalter911.com/news/news-1032553.html

Відповісти
  • Елена
09.01.19 11:30

А если уже работают пенсионеры, это считается?

Відповісти
  • Камила
09.01.19 12:07

Если годовая численность  7 человек с маленьким хвостиком не надо же подавать ?

Відповісти
  • 333
09.01.19 13:20

 Форма в медке не подходит, она уже поменялась в ЦЗ, сегодня заполняла там новую, можно и без печати сдать, больше интересует последняя строка, где прописывается сколько планируете взять на работу, если хоть один человек предпенсионный, то все нормально для кол-ва работающих до 20 человек.

Відповісти
  • Диана
09.01.19 13:41

зачем мой комментарий удалили???
"Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Опубліковано в Офіційному віснику України № 3 від 08.01.2019 року. 

Отже, звітувати про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 2018 рік необхідно до 1 лютого 2019 року за оновленою формою.  "


наказ набув чинности в 2019 году. квоты действуют с 2019 года. Зачем отчет за 2018 год???

Відповісти
  • Диана
09.01.19 13:46

сорри не удалили

Відповісти
  • Диана
09.01.19 13:59

я так понимаю работающие пенсионера в расчет 5% не берутся?

Відповісти
  • 333
09.01.19 14:04

Форма Медка не подходит, сегодня прямо в ЦЗ заполняла новую, с 8 человек уже сдавать и хотя бы один должен быть, а то действительно замучают звонками о приеме.

Відповісти
  • Анна
09.01.19 16:34

А регистрироваться в ЦЗ перед подачей отчета нужно?

Відповісти
  • Диана
09.01.19 16:53

В любой ЦЗ можно сдать отчет или только по месту регистрации ?

Відповісти
  • Шурик
09.01.19 22:25

"Почему без шляпы" - штраф 300 турецких лир, ведь мы же всё-таки ТОМОЗ от падлорашенковской психиатрии запалучили.!!!
Эта хрень никак не иначе.
Реальное нормальное развивающееся предприятие должно искать, а таких нет, вот и заставляют еле выживающих херню разную здавать.

Відповісти
  • Шурик
09.01.19 22:30

Шурик,
Сам такой отчёт логически не верен. Ходил сам по ним от службы занятости, для отмазки. Бывали времена.
Это вред и фирмам и самим безработным.

Відповісти
  • Нн
10.01.19 07:41

Получается что лучше отчёт не сдавать, и может получить штраф за несдачу, чем подать отчёт они пришлют людей и ни кого не волнует что у тебя нет вакансий, и получит штраф за то что не возьмёшь на работу, который гораздо больше чем за несдачу 

Відповісти
  • Катюша
10.01.19 13:19

Нн, а какой штраф за несдачу?

Відповісти
  • Весна
10.01.19 11:42

Вибачте ,що не в тему, додаток 5 ЄСВ , як заповнити графу 3? Хто знає.

Відповісти
  • *
10.01.19 15:13

Весна,http://www.buhoblik.org.ua/nalogi/edinyj-soczialnyj-vznos/2218-priklad-zapovnennya-dodatka-5.html

Відповісти
  • 12345
10.01.19 12:31

Кто разобрался, подскажите, пожалуйста. Есть 8 человек из 20 работников в возрасте от 50 до 60 лет, но все уже пенсионеры по выслуге, а не по возрасту. Их считать, что квота выполнена или нет?

Відповісти
  • Анна
11.01.19 16:32

12345, я думаю что считается, они же еще не на пенсии по возрасту и тем более в законе сказано четко пенсия по возрасту и все кроме инвалидом!

Відповісти
  • бух...
10.01.19 15:28

подскажите, а если есть сотрудник с ограниченными возможностями лет 60, квота выполнена? (штат до 20чел)

Відповісти
  • Светлана
10.01.19 17:42

Подскажите пожалуйста, куда же все таки отправлять информацию про "працевлаштування за рік" на какой адрес... Можно ли Укрпочтой и куда или эл. адрес. Кто подскажет???

Відповісти
  • Елена
15.01.19 12:55

Светлана,созвонитесь со своим центром занятости и узнайте и почтовый и электронный адрес и все что Вам нужно

Відповісти
  • Бухгалтер
10.01.19 19:37

Так давайте по порядкугде брать бланк куда нести в центры занятости?

Відповісти
  • Оу
11.01.19 12:12

На предприятии, где 9 человек, будет должен работать: один инвалид; один предпенсионного возраста; один подросток до 18 лет и (анонс!) один гей. Всё это разные люди. Пять из них должны будут быть женского пола. :) Штраф за несоблюдение квоты по геям и женскому полу - 125 000,00грн. :) По результатам работы за год, на предприятии будут выбирать гея на следующий год. :)

Відповісти
  • предпенсионер
21.01.19 16:10

Оу,не смешно.Мне 58,не извращенка, не инвалид,не подросток, к сожалению, женщина.Год ищу работу- везде вопрос о возрасте (хоть бух, хоть уборщица,хоть посудомойка, хоть продавец).То есть по приходящим по почте вакансиям и объявлениям можно не звонить ,т.к.  никого не интересует квалификация,послужной список  и личные характеристики.

Відповісти
  • Елена
28.01.19 16:08

предпенсионер, и это сейчас здесь возмущаются малые предприятия, ведь с численностью более 20ти людей обязаны были отчитываться и ранее... и вот парадокс - они-то отчитывались, а работу, увы, вы найти все равно не смогли...( так и здесь будет.

Відповісти
  • Елена
28.01.19 16:06

предпенсионер, беда в том, что этот отчет не изменит текущее положение вещей... Вы думаете, что инвалиды кому-то нужны? а законом их обязали брать уже давно. Вы же знаете, как у нас все на бумажке отчитываются, потому отчет - реально не нужен и только создает проблемы.

Відповісти
  • бух...
11.01.19 15:21

Как вообще высчитывать эту КВОТА, кто та понял?! Уже кто-то делал... Объясните пожалуйста, то что то вообще ничего не понятно.

Відповісти
  • Тамила
17.01.19 13:01

Как быть если фермерское хозяйство нанимает на уборку или чистку овощей на месяц по строковому договору?

Відповісти