Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


04.03.19
5677 9 Друкувати

Для кого аудит фінзвітності обов'язковий: позиція АПУ

На думку АПУ головним критерієм для визначення кола суб’єктів господарювання, які підпадають під обов’язковий аудит, є обов’язок, покладений на них законодавством, оприлюднити або надати фінансову звітність (консолідовану фінансову звітність) користувачам фінансової звітності разом з аудиторським звітом.

Проаналізувавши законодавчу базу, в АПУ дійшли висновку, що під обов’язковий аудит підпадає аудит фінансової звітності підприємств, які є:

  • підприємствами, що становлять суспільний інтерес;
  • публічними акціонерними товариствами;
  • суб’єктами природних монополій на загальнодержавному ринку;
  • суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях;
  • середніми підприємствами (у розумінні Закону про бухоблік);
  • фінансовими установами, що належать до мікро- та малих підприємств;
  • підприємствами державного та комунального секторів економіки.
За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Марина.
04.03.19 09:00

А про крупных забыли?

Відповісти
  • для Марины
04.03.19 09:40

предприятиями, представляющие общественный интерес -это и есть крупные согласно закона о Бухучете

Відповісти
  • Муля
04.03.19 10:13

Вопрос,КОГДА?Кто попадает и так понятно!За 2018 и опубликовывать до 01.06.19?ИЛИ за 2019 и опубликовывать до 01.06.20?

Відповісти
  • Oleg7
04.03.19 10:24

АПУ вирішила проти позиції МФУ поперти :)
Їм же гроші заробляти треба... А на законність вимог щодо середніх підприємств їм начхати.

Відповісти
  • Любовь
04.03.19 11:56

Oleg7, угу от державні і комунальні АПУ вважає, що всі треба перевірити, при цьому посилаються на статтю 90 ГК в якій написано трохи інакше  : "Річна фінансова звітність (у тому числі консолідована) господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, може підлягати обов’язковій перевірці незалежним аудитором. Критерії віднесення господарських товариств до таких, фінансова звітність яких підлягає обов’язковій перевірці незалежним аудитором, визначаються Кабінетом Міністрів України залежно від балансової вартості активів господарських товариств."

Відповісти
  • 1963
04.03.19 11:30

Всем добрый день.Меня больше всего возмущает ,что попали средние,так и до малых доберутся,я хорошо знаю что такое публикация и обязательный аудит и при том что не каждая аудиторская компания может это сделать ,это вынос мозга и при том что это не дешево, представьте какой должен быть штат бухгалтеров на предприятии под это все,когда ОСВ по разным счет проверяют очень подробно, одному гл.буху с замом это не потянуть, даже при самых идеальных 1-С.Аудиторы это не налоговая они знают как и что проверять и они дорожат своей репутацией своих фирм.Это мое мнение.

Відповісти
  • Бусяка
04.03.19 13:47

Вот никак не пойму: финансовые учреждения, относящихся к микро- и малым предприятиям,кто это? Это все юр.лица к микро- и малым относящиеся? Или финансовые учреждения - это банки,страховые компании и пр.? 

Відповісти
  • Наталья
04.03.19 16:06

Неба́нківська фіна́нсова устано́ва — юридична особа, яка відповідно до законодавства України не є банком, надає одну або кілька фінансових послуг та внесена до Державного реєстру фінансових установ у порядку, установленому законодавством України[1].

До небанківських фінансових установ належать:

кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг.

Відповісти
  • Бусяка
04.03.19 18:10

Наталья, спасибо!

Відповісти