Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


19.04.19
3215 8 Друкувати

Кабмін схвалив постанову про запуск електронного реєстру лікарняних

Про це повідомив Міністр Кабміну Олександр Саєнко на своїй сторінці в Facebook.

«Сьогодні лікарняний можна купити, не маючи жодних підстав для його отримання, й масова підробка лікарняних призводить до фінансових втрат роботодавців та понад 1 млрд. грн. втрат із державного бюджету на рік», – ідеться у повідомленні.

Очікується, що електронний реєстр листків непрацездатності унеможливить їх фальсифікацію після запровадження реєстру та повного переходу до електронної форми лікарняних.

Річна економія коштів через припинення зловживань становитиме щонайменше 1,2 млрд грн.

Створення реєстру значно спростить оформлення лікарняного та пришвидшить нарахування за ним.

Як буде відбуватися введення реєстру?

До вересня МОЗ, Мінсоцполітики, Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування й НСЗУ працюватимуть над налагодженням інформаційної взаємодії своїх систем, щоби оформлення лікарняного здійснювалось у електронному вигляді.

Далі протягом трьох місяців реєстр буде запущено в роботу та відбудеться поступовий перехід від паперової до електронної форми лікарняних.

Електронний реєстр листків непрацездатності діятиме на базі Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

До речі, щороку в Україні видається до 5,5 мільйона лікарняних.

За матеріалами Олександр Саєнко у Facebook

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Бух
19.04.19 06:26

"Кстати, ежегодно в Украине выдается до 5,5 миллиона больничных."---------------- Когда уже будет подробный отчет о том, сколько денег поступило в Фонд и сколько и куда израсходовано?

Відповісти
  • а у нас
19.04.19 09:53

Бух, приєднуюся! "Кстати", сьогодні 18 квітня - фінансування по заявці від 6 березня немає (я вже мовчу про більш пізні заявки). Чому немає відповідальності фонду перед платниками податків?

Відповісти
  • *
19.04.19 11:14

можно подумать, єлектронные больничные нельзя купить))))). Их же открывают просто по звонку врачу, а не в момент закрытия. Это и сейчас невозможно, без предварительной договоренности. Семейные врачи еще активнее будут раздавать. Вот если бы соцстрах сам взялся за расчеты в автоматическом режиме этих больничных вместо работодателей, была бы реальная польза. И от электронных больничных, и от фонда. Все данные у них есть, нечего штаны протирать.

Відповісти
  • ОК
19.04.19 11:21

"Годовая экономия средств из-за прекращения злоупотреблений составит не менее 1,2 млрд. грн." - оччень большой вопрос!!!! Сейчас очень много больничных на небольшие сроки просто игнорятся большинством предприятий - гемора больше, чем компенсации из фонда. После ввода эл.реестра, я так понимаю, такой возможности уже не будет, из-за каждого чиха в 2-3 дня придется бегать бухгалтеру с расчетами-заявками и пр. страхомудией, нагрузка на нашего брата возрастет, да и выплаты из фонда меньше вряд ли станут...

Відповісти
  • а у нас
19.04.19 15:51

ОК, так 2-3 дня - це за наш рахунок, без ФСС. Ось чому немає автоматичного розрахунку лікарняних фондом. Та й питання виникає щодо того, куди перераховувати ці лікарняні і ще деякі інші. Тільки можна уявити, які штати роздує фонд, якщо нарахування лікарняних ляже на них! Найкращий вихід - як було колись давно - ліквідувати фонд, зменшити ЄСВ, нещасні випадки передати до управління ПФУ, зобов"язати виплачувати випадки непрацездатності окремим (або в складі іншого) законом як відпустки або як в інших країних встановити фіксовану кількість оплачуваних лікарняних в рік і в разі невикористання надавати за них компенсацію.

Відповісти
  • Поле чудес
19.04.19 16:07

Что бы ни вводилось нового - сплошной крик. Вот вам бы лежать на диване как Емеле и мечтать, чтобы печь сама вас везла.

Відповісти
  • Чардаш
19.04.19 23:19

Поле чудес, российские байки, как воши в фуфайке.

Відповісти
  • Татиана
20.04.19 10:33

Что касается больничных, то работодатель  тут наполовину как посредник, а ответственность  вся  на нём.  Даже лицевую часть больничного листа, заполняемую медучреждением,  нужно проверять работодателю  и  гонять  работника  исправлять,  если  они допустили ошибку. Как это будет,  когда запустится электронный реестр? Ведь, пока, например, ошибка в имени  или фамилии,  б/л  - недействительный ???

Відповісти