Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.05.19
10138 11 Друкувати

Нові штрафи для роботодавців за порушення трудового законодавства

Якщо роботодавець залучить працівника до роботи, яка не обумовлена трудовим договором з ним, його каратимуть штрафом у розмірі у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати. Непереливки має бути роботодавцю і тоді, коли він необґрунтовано відмовить у працевлаштуванні особи, що перебуває на обліку в центрі зайнятості. Такі зміни до трудового законодавства принесе законопроект від 15.05.2019 р. № 10294.

Серед нововведень виділимо наступні:

1. Якщо працівник виконує роботи вдома, щодо нього не будуть діяти правила внутрішнього трудового розпорядку.

2. Роботодавець, який відмовить працівнику у працевлаштуванні,  протягом трьох робочих днів (на вимогу фізособи) зобов’язаний надавати письмове обґрунтування цьому. В ньому він має вказати причини відмови у прийнятті на роботу, наявність інших вакансій тощо. При цьому достатньою підставою для обґрунтованості відмови у працевлаштуванні слугуватиме те, що фізособа надала підробні документи, неправдиву інформацію про професійний досвід, освіти, стан здоров’я тощо.

3. Збільшиться перелік працівників, які мають переважне право залишитися на роботі у разі звільнення у зв’язку зі  змінами в організації виробництва і праці. До нього увійдуть працівники, які мають інвалідність, або на утриманні яких перебуває інвалід першої або другої групи, дитина-інвалід, інвалід з дитинства.

4. Роботодавця штрафуватимуть, якщо він:

  • залучить працівника до роботи, яка не обумовлена трудовим договором з працівником -   у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати;
  • необґрунтовано відмовить у прийняті на роботу осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, - у двократному розмірі мінімальної зарплати.
За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • НН
21.05.19 08:52

осталось выяснить что значит необоснованно в их понимании

Відповісти
  • Лорик
21.05.19 09:21

Что значит: 1. Если работник выполняет работы дома, на него не будут распространяться правила внутреннего трудового распорядка. Если это договор ЦПХ, так на него и так не распространяется. А разве у нас "узаконена" работа на дому или работа дистанционно. Если да, то где это прописано? Буду очень благодарна за ссылочку.

Відповісти
  • Ігор
21.05.19 09:54

Лорик,
На сьогодні трудове законодавство не дає визначення поняттю «віддалена робота». Є поняття «надомна робота», яке є найбільш наближеною до суті віддаленої роботи. Робота надомників регулюється КЗпП і Положенням про умови праці надомників, затвердженим постановою Державного комітету СРСР із праці та соціальних питань і Секретаріату ВЦРПС від 29.09.81 р. № 275/17-99, яке діє в частині, що не суперечить Конституції та законам України.

Відповісти
  • Ігор
21.05.19 09:59

https://buhgalter911.com/uk/normativnaya-baza/pisma/minsocpolitiki/schodo-praci-nadomnikiv-1024430.html

Відповісти
  • Владимир
21.05.19 10:42

...привлечет сотрудника к работе, необусловленной  трудовым договором с ним, работодателя ждет штраф в  30-кратном размере... Подумаешь, а ничего, что уже сейчас руководитель может присесть по 173 ККУ за то же самое нарушение??? Нет, это никому не нужно, а от дать Гоструда еще одну возможность по штрафам - пожалуйста!

Відповісти
  • lana94
21.05.19 10:54

Владимир,ну вы сравнили: карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян по ст 173 ККУ  и 30 минзарплат после покращання!

Відповісти
  • *
21.05.19 12:33

На больших предприятиях. может, и работает с "необоснованным привлечением". когда в могут позволить себе большой штат. Но на маленьком далеко ходить не надо. Бухгалтер и швец. и жнец, и на дуде игрец. И даже отпуск не может себе позволить. И винавата в 'том Зрада, которая не дает своими законами и правилами дышать бизнесу. Чтобы соблюсти КзОТ для бухгалтера, нужно больше делать перерыв между отчетами, регистрацией налоговых накладных как минимум. Получается, единственный бухгалтер не всегда может даже заболеть. Кто-то будет делать экспертизу профессий и наказывать за такие нечеловеческие законы?

Відповісти
  • Оля
21.05.19 14:13

*, ви б менше по форумах ходили.. тоді  час на все буде)

Відповісти
  • ок
21.05.19 14:20

Оля, кто на эти форум ходил бы, если б они каждый день не придумывали бы новшества 

Відповісти
  • ТАНЯ
21.05.19 13:01

*, Штрафы драконовские,а дила немає. У нас в стране бизнес дикий и по-этому никакие штрафы , законы не помогут. Законы действуют  в цивилизованном государстве. 

Відповісти