Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.05.19
10546 12 Друкувати

Нарахування штрафів за порушення термінів реєстрації РК до ПН

У зв’язку з численними запитами платників податків щодо порядку нарахування штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації розрахунків коригування (далі — РК) до податкових накладних (далі — ПН), якими передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальникам, ДФС інформує.

Відповідно до п. 201.10 ПКУ реєстрація ПН та/або РК до ПН у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

  • для ПН/РК до ПН, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
  • для ПН/РК до ПН, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
  • для РК, складених постачальником товарів/послуг до ПН, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, – протягом 15 календарних днів з дня отримання такого РК до ПН отримувачем (покупцем).

Згідно зі ст. 1201 ПКУ порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації ПН та/або РК до такої ПН в ЄРПН (крім ПН, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника ПДВ, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 ПКУ покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу у відсотках від суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК.

Таким чином, у разі складання постачальником товарів/послуг РК до ПН, в якому передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідальність за порушення граничного строку реєстрації в ЄРПН такого РК застосовується до відповідної особи в залежності від того, чи є отримувач (покупець) платником ПДВ. А саме:

  • для РК, складених на отримувача – платника податку, відповідальним за їх реєстрацію в ЄРПН є такий отримувач (покупець);
  • для РК, що не надаються отримувачу (покупцю), в тому числі складених на отримувача – неплатника податку, відповідальним за їх реєстрацію в ЄРПН є постачальник товарів/послуг.

При цьому сума штрафу розраховується з суми ПДВ, зазначеної у РК, в якому передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, виходячи з абсолютної величини значення такої суми ПДВ.

Зазначена позиція погоджена Мінфіном.

За матеріалами ДФСУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • МС
23.05.19 05:14

а что нового тут написали? на какие вопросы ответили?

Відповісти
  • Бух
23.05.19 07:12

А я считаю, что всех запутали. Утверждение про регистрацию в течение 15 дней с момента получения на практике не работает, т.к. нет инструментов для отслеживания. А одновременно выполнять условия для регистрации РК по всем трём срокам сразу - вообще бред!

Відповісти
  • резидент
23.05.19 09:31

Бух,не работает относительно лимита, а относительно штрафа - работает.

Відповісти
  • Наталія
23.05.19 09:05

Они тут просто написали, что начисление штрафов на "минусы" в РК на неплательщика -правомерно 

Відповісти
  • Елена
23.05.19 20:01

Вопрос : а если налоговая накладная составлена с нулевой ставкой Ндс , и зарегистрировано с опозданием, на что тогда штрафуют ?

Відповісти
  • МС
23.05.19 21:35

Елена, не штрафуют, т.к. любой % от 0 = 0

Відповісти
  • МС
23.05.19 21:34

Елена, нет

Відповісти
  • Татьяна
24.05.19 11:24

Вопрос. А можно ли не ждать штрафа, а самим заплатить штраф за просроченную регистрацию НН ? и каким образом?

Відповісти
  • ????
24.05.19 11:45

кто подскажет уплата штрафа за несвоевр. рег. происходит по ППР, или с НДС счета? Если по ППР то как долго приходит ППР? можно его гдето увидеть например в кабинете?

Відповісти
  • Ігор
24.05.19 11:58

????,
НУР без проверки Может ли ГФС применить штраф за несвоевременную регистрацию НН без проведения проверки, просто вручив налогоплательщику НУР?
Нет, этот штраф может быть применен только по результатам проверки (документальной или камеральной). Наложение штрафа без проведения проверки противоречит нормам законодательства, в частности Порядка № 1204. Вынесение НУР по форме «Н», на основании которого налагается этот штраф, предусматривает наличие проверки. Поэтому, если проверки не было и акт не составлялся, у налогоплательщика есть все шансы оспорить такой штраф в суде. Кстати, заметим, что по данному вопросу есть положительная судебная практика – постановление ВСУ от 03.05.18 г. (ЕГРСР, рег. № 73811933). Суд отменил НУР, на основании которых был наложен штраф, из-за непроведения проверки. В своем решении ВСУ отметил, что разд. II Порядка № 1204 установлено, что соответствующее структурное подразделение контролирующего органа составляет НУР, в частности по форме «Н», за нарушение плательщиками НДС предельных сроков регистрации НН/РК в ЕРНН, определенных ст. 201 НК. В свою очередь, форма «Н» предусматривает составление НУР на основании акта проверки.

Відповісти
  • Бяка
24.05.19 14:34

Ігор,
проверки и АКТА проверки- разные вещи,
из личной практики: присылают акт с формулировкой: на підставі п.75 та..76... проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації....,
таблица,которая содержит всю информацию по нн с указанием сроков, расчет штрафа. 
Акт можно обжаловать( в наших актах ВСЕГДА были ошибки: названия покупателей, даты выписки, были акты , повторно включающие штрафы, оплаченные два года назад), но если согласны, просто ждите НУР

Відповісти
  • Новичек
24.05.19 23:44

Подскажите, пожалуйста, какой срок регистрации РК минусовой на неплательщика???? для НН/РК к НН, составленных с 1 по 15 календарный день (включительно) календарного месяца, - до последнего дня (включительно) календарного месяца, в котором они составлены;для НН/РК к НН, составленных с 16 по последний календарный день (включительно) календарного месяца - до 15 календарного дня (включительно) календарного месяца, следующего за месяцем, в котором они составлены. ПРАВЕЛЬНО???

Відповісти