Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


09.07.19
5763 10 Друкувати

Транспорт із пальним в баках не виступає акцизним складом

Паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі, з якого пальне потрапляє у двигун та використовується виключно для роботи двигуна - не є акцизним складом (акцизним складом пересувним). Відповідний висновок містить ІПК від 25.06.2019 р. № 2900/6/99-99-12-02-02-15/ІПК.

Також не виступає акцизним складом й транспортний засіб (буксир), у якого пальне знаходиться тільки у паливному баку та використовується виключно для роботи двигуна транспортного засобу (буксира).

Ситуація платника податку по якій зробили висновок податківці полягала в тому, що буксир має паливний бак місткістю 47 м3 та інших ємностей (резервуарів) для зберігання пального на буксирі не має. Після заправки буксира, залите у паливний бак пальне потрапляє паливною системою у двигун буксиру, фізичний відпуск пального іншим особам, до інших транспортних засобів не здійснюється.

Нафтоналивне судно - баржа як транспортний засіб (морський, річковий), на якому переміщується та/або зберігається пальне на митній території України:

не є акцизним складом в розумінні п.п. 14.1.6 ПКУ, оскільки не є приміщенням/територією;

є акцизним складом пересувним в розумінні п.п. 14.1.61 ПКУ протягом періоду його використання для зберігання або переміщення пального на митній території України.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • СержК
09.07.19 08:04

О, Небо! До каких маразмов еще надо дойти и просить разъяснения? Давайте узнаем еще, является ли канистра на даче акцизным складом? А топливные баки авиалайнера? там куда более 47 м.куб....

Відповісти
    Оцінити
  • 24
  • 2
  • Татьяна
09.07.19 09:32

А Вы, судя по всему, недавно работаете с нашим законодательством.

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 1
  • СержК
09.07.19 10:24

А мне больше интересно во всей этой катавасии - обязаны ли отчитываться ВСУ перед ДФС по данной схеме? Если да - о военной тайне можно забыть...

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • Фрося
09.07.19 10:41

Бензобак- это животик авто.Но в путевых листах даже легковых авто есть   графа "залишок пального при виїзді, залишок при поверненні". Много лет назад по учёту этих остатков нас нагибала ГНИ.Но средств учета  топлива на старых авто нет, предлагали всовывать в бензобак прутик.


Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 0
  • Еще не вечер
11.07.19 10:40

Фрося, точно-точно было  такое. А  потом  расчетным  путем высчитывать объем.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Andrey
09.07.19 10:43

Цікаво, кому взагалі прийшло в голову таке запитувати? 

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 1
  • Александр
09.07.19 10:55

Не тут нам надо возмущаться ситуацией, доведённой до акцизного абсурда!
Надо под ВР, Кабмином и ДФС !!!

Відповісти
    Оцінити
  • 16
  • 0
  • Сергей
09.07.19 17:59

А пачка сигарет в кармане, склад акцизных товаров?

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 1
  • Алена
10.07.19 08:51

а если в канистре есть топливо? используем для своих машин и не продаем топливо?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
10.07.19 12:42

Алена, а об этом отдельно надо было спрашивать. вопрос же был о баке, а не о канистре.

Відповісти