Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


22.04.14
1283 5 Друкувати

Минэкономразвития рассмотрело вопросы проведения взаимозачета встречных однородных требований при осуществлении внешнеэкономической деятельности

   Мінекономрозвитку розглянуло питання щодо проведення зарахування зустрічних однорідних вимог при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності та повідомило, що при здійсненні операцій із зарахування зустрічних вимог у зовнішньоекономічній діяльності мають дотримуватись такі умови:
   
   - вимоги контрагентів повинні бути зустрічними, тобто кожен із контрагентів повинен мати заборгованість по відношенню до іншого (кожна із сторін одночасно є як боржником, так і кредитором);
   
   - вимоги повинні бути однорідними;
   
   - з обох вимог має настати термін виконання, встановлений зовнішньоекономічним договором або законом (за винятком зобов'язань, за якими не встановлено терміну або термін визначається моментом вимоги).
   
   Лист Мінекономрозвитку від 07.03.2014 р. N 4122-03/7252-08.
За матеріалами ЛИГА:ЗАКОН
Рубрика:
Коментарі
  • koty
23.04.14 08:33

Что по этому поводу думает нацбанк и минздох? Нацбанк не разрешает взаимозачеты в инвалюте...

Відповісти
  • Alla
23.04.14 10:35

Где это Нацбанк такого не разрешает? Уточните

Відповісти
  • Ок
23.04.14 10:52

Где можно узнать что является "однородными требованиями"? А то банк понимает только если с двух сторон денежный долг за товар, а если с одной стороны долг за товар, а с другой долг за услуги, то уже требования не однородные. Но ведь в любом случае ДЕНЕЖНЫЙ долг

Відповісти
  • Дмитро
23.04.14 13:47

Однорідні вимоги - це вимоги оплати грошей, в вашому випадку якщо вимоги по оплаті то вони однорідні.

Відповісти
  • Sanya
24.04.14 09:42

Не рекомендуют проводить взаимозачет т.к. все равно прийдется закрывать экпортный контракт ( валютный контроль сразу передаст в НБУ), а это уже нарушение сроков от непоступления валютной выручки. Как бы этого не хотели а деньги все равно прийдется "гонять".

Відповісти