Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


31.07.19
5600 18 Друкувати

В яких розмірах необхідно виплачувати аванс

Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з профспілкою, і не може бути менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу працівника).

Тобто, розмір авансу повинен складати не менше 50% тарифної ставки (посадового окладу) працівника за цей місяць. При нарахуванні авансу не враховуються надбавки, премії та інші доплати, передбачені законодавством, виплата яких має здійснюватися у строки, установленні для виплати заробітної плати за підсумками місяця.

Валентина Ульяніна, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в області.

Інформація по темі:
16 днів між виплатою авансу та зарплати: як не помилитися в датах

 

За матеріалами ГУ Держпраці у Кіровоградській області
Теги:
Коментарі
  • MIRAL
31.07.19 08:40

Т.е. выплата основной зарплаты может быть меньше 50%? 

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • htp
31.07.19 08:56

так не менее оплаты за фактически отработанное время за первую пол м-ца (например 11 рабочих дней из 23) или не менее 50% оклада???

Відповісти
    Оцінити
  • 17
  • 1
  • Диана
31.07.19 10:40

htp,такой же вопрос

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 1
  • ОТТТ
31.07.19 09:08

htp,согласна с вопросом. Если платим за первую половину месяца (1-15число), а в ней выходит 11 рабочих дней, то это будет меньше 50% оклада. Это нарушение?

Відповісти
    Оцінити
  • 14
  • 1
  • Бух2
31.07.19 21:05

ОТТТ, НІІІІІІІ.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ева
31.07.19 09:04

Я стесняюсь спросить: а с какой творческой радости такой вывод "не менее 50%..."? Вы в каком законе такое черпанули? Есть ст.115 КЗоТ "...але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника". Например май 2019г,  рабочих дней 21, из них за 1-ю половину - 9, а за 2-ю - 12 р. дней.

Відповісти
    Оцінити
  • 49
  • 0
  • Сергей
31.07.19 10:35

Ева, совершенно верно. Ссылку на нормативный документ или так и пишите: "По нашему мнению..."

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 1
  • Andrey
31.07.19 11:02

Мені здається якби Закони писали бухгалтера, а не державні канцелярські трутні, толку було б набагато більше. Закон має бути прописаний таким чином, щоб не було необхідності в додаткових консультаціях і роз'ясненнях.

Відповісти
    Оцінити
  • 33
  • 0
  • Елена
31.07.19 11:12

В нормативных  документах не говорится: "зарплата за первую половину месяца". Есть определение "зарплата" - оплата труда за отработанное время. А также : зарплата выплачивается не реже 2 раз в месяц. Исходя из этого, если аванс выплачивается 18 числа, то для расчета берутся рабочие дни с 1-го по 18 (включительно). Из какого нормативного документа берется в статье фраза про 50% - не знаю.

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 4
  • Зенка
31.07.19 21:07

Елена, ну вы во-обше-е, вобше-вообше.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Світлана
31.07.19 11:45

Елена, є ще фраза "2) не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. "
Тому за відпрацьований час 01-15 число місяця можна виплачувати по 22 число включно. 

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 1
  • Сергей
31.07.19 11:12

Сомневаюсь, что они смогут законно оштрафовать за размер аванса. В актах проверки всегда пишут: нарушен пункт такой то, такого то документа.

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
  • Сергей
31.07.19 12:50

Они не правы. Тогда получается не аванс, а оплата за фактически отработанное время (тариф, оклад). Какой же это аванс, теряется сам его смысл.

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 1
  • Ева
31.07.19 12:54

Сергей, в законодательстве нет такого понятия "АВАНС". Есть ЗАРПЛАТА за первую половину месяца и ЗАРПЛАТА за вторую половину месяца.

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 0
  • Mariya A.
31.07.19 14:36

Давно уже перестала дергаться по поводу, что такое "первая половина"... особенно, когда в месяце 31,28,29 дней...
Начисляю 20-го или раньше за фактически отработанное время. Больше - не меньше. Пусть попробуют "защитить" работника, которому выплачено "лишнее".

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 1
  • Ленка
31.07.19 21:09

Mariya A., навчіться читати закони.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 8
  • 123
31.07.19 22:02

А хоча один бухгалтер є в депутатах? Напевно ні-тому ще не було часу займатися передвиборчим процесом.Якщо б усі були такі зайняті як бухгалтери-то не було б майданів ,акцій, сидіння в соцмережах. І поприймають всяку фігню, і потому мучимся.Для чого приватнику на 10 чоловік табелів- де один бухгалтер і працює в ручному режимі без 1С програми, скільки часу йде на їх створення-гірше кросворда,на великих установах -так.Дехто скаже а чому без 1С- а тому що немає часу вивчати (прогрес що працюю в Excel таблицях-сама створила) уже 3 роки на пенсії,і весь час шукаю заміну,до ФОПа ідуть і на підприємство з 30млн. доходом нехочуть.І як можна цього всього дотримуватись.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Гость
01.08.19 10:46

До каких пор будет продолжаться?!! Как можно давать консультации ничего не понимая в данном вопросе?!!!  Увольнять таких "Специалистов"!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
11637 15
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд