Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


31.07.19
3898 14 Друкувати

Чи переносяться терміни проведення перевірок у зв’язку із відпусткою або відрядженням посадових осіб підприємств?

Перенесення термінів проведення документальних планових, позапланових та фактичних перевірок у зв’язку із хворобою, відпусткою або відрядженням посадових осіб юридичної особи ПКУ не передбачено.

Умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних планових або позапланових виїзних та фактичних перевірок визначено ст. 81 розділу II ПКУ

Також, інформуємо, що відповідно до ст. 92 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV юридична особа набуває цивільних прав та обов’язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону.

Чинним законодавством передбачено, що призначення на посаду, звільнення, відпустка працівника або призначення до виконання функцій тимчасово відсутнього працівника оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.

Якщо установчими документами не передбачено покладання на іншу особу організаційно – розпорядчих або адміністративно – господарських обов’язків на випадок відсутності керівника та головного бухгалтера з об’єктивних причин (відпустка, відрядження, лікарняний тощо) відповідними організаційно – розпорядчими документами підприємства тимчасово призначається особа, уповноважена на виконання таких функцій.

За матеріалами ГУ ДФС в Івано-Франківській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • СержК
31.07.19 08:01

А если на предприятии только два работника - дир и бух - и им ой как невтерпеж было уйти в отпуск за три дня до проверки?

Відповісти
  • Нина1
31.07.19 13:16

СержК,так напишут акт, что юрлицо отсутсвует по месту регистрации. Со всеми вытекающими последствиями: блокировка и т.д. Ломать - не строить.

Відповісти
  • правда жизни...
01.08.19 09:00

Нина1,какие вытекающие последствия?  пусть пишут...

Відповісти
  • ***
31.07.19 09:47

Как будут рассматривать вариант неполучения совсем информации о проверке в связи с нахождением в отпуске за пределами региона и директора и бухгалтера? Телепатия ведь вне закона. Кто сталкивался/?

Відповісти
  • правда жизни...
01.08.19 09:02

***,сталкивалась.. искали..приходили..офис закрыт..
судились с ДФС, суд выиграли..

Відповісти
  • kep
31.07.19 09:48

Не знаю нам переносили. По письму.

Відповісти
  • Диана
31.07.19 10:26

Все для народа. У меня в подчинении бухгалтера, которые ведут определенные участки. Да, на неделю-другую можно в отпуск можно уйти в промежуток между отчетами. Но если проверка - они не потянут весь объем - покажи, объясни, отбейся. По ходу надо двух главбухов иметь на каждом предприятии.  

Відповісти
  • правда жизни...
01.08.19 09:03

Диана,ну бухи все верно..главная ответственность на главбухе...

Відповісти
  • алла
31.07.19 10:45

Умри,но проверку допусти....

Відповісти
  • Ігор
31.07.19 10:56

Для фіскальні, як і всім, закони обов'язкові. В даному випадку "Про працю" та "Про відпустки". Якщо хтось використовує своє законне право робити або не робити, використовувати або не використовувати з цим треба рахуватись.
Це роз'яснення ще приклад, що цих розумово-фіндиректорних бюрократів позбавити цього права, скоротити, а функції передати фахівцям бухгалтерських, юридичних видань/спілок.

Відповісти
  • Вікторія
31.07.19 11:50

Ага, на час відпустки головного бухгалтера уповноважую секретаря виконувати його функції..... Чи краще охоронця?.....

Відповісти
  • правда жизни...
01.08.19 09:04

Вікторія, юристов..

Відповісти
  • Маруся
31.07.19 12:25

Вікторія, снайпера. Пусть отстреливается.

Відповісти