Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


23.04.14
1010 5 Друкувати

Обязано ли предприятие подавать налоговую отчетность в случае приостановления деятельности на неопределенный период или ликвидации?

   На жаль, вітчизняна економіка переживає не найкращі часи. Багатьом власникам підприємств доводиться приймати рішення щодо призупинення діяльності або навіть ліквідацію бізнесу. Чи зобов’язане підприємство подавати податкову звітність у випадку призупинення діяльності на невизначений період або ліквідації?
   
   Нагадаємо, ліквідація підприємства відбувається, коли компанія перестає функціонувати і виконувати свій основний обов’язок – приносити прибуток. Причин цьому може бути безліч, зокрема реорганізація або банкрутство підприємства. Ліквідація може мати добровільний або примусовий характер. У першому випадку засновники самостійно приймають рішення про згортання бізнесу. Примусово фірма ліквідується, якщо її діяльність суперечила законодавству або здійснювалась без ліцензії. За таких умов банкрутство і ліквідація підприємства здійснюється судом.
   
   Згідно зі ст.16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) платник податків, зокрема, зобов’язаний:
   
    • стати на облік у контролюючих органах у порядку, встановленому законодавством України;
    • вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків і зборів;
    • подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів;
    • сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених ПКУ та законами з питань митної справи.
   
   Відповідно до п.46.1 ст.46 ПКУ податкова декларація − документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Додатки до податкової декларації є її невід’ємною частиною.
   
   Пунктом 49.1 ст.49 ПКУ визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Він зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до ПКУ незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
   
   Отже, законодавством України не передбачено звільнення від обов’язку подавати податкову звітність платника податків, який призупиняє на певний період свою діяльність. Звітність подається до органів Міністерства доходів і зборів до моменту повної ліквідації платника податків.

За матеріалами АФ "Де Візу"
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Котовасий
24.04.14 06:09

Угу. Даже оказавшись в гробу мы всё равно должны подавать отчёты и отстёгивать нэньке какие-то налоги.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Тамара
24.04.14 08:21

А как же ликвидация-закрытие предприятия СПД по инициативе налоговой если более 12 месяцев не подавалась декларация.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Масяня
24.04.14 08:41

Тамара Сначала заплатить все штрафы, потом пеня на штрафы. потом штраф на пеню.....и т.д.....:))))))

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • НаТаЛкА_я
24.04.14 10:55

Котовасий, это точно

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Наталья
30.04.14 10:01

Котовасий, Масяня! Согласна на все 100%!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
Коментування новини вимкнено
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28015 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд