Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


20.08.19
6320 1 Друкувати

Чи нараховувати індексацію, якщо підвищення окладу відбулося не з початку місяця?

Нагадаємо, що згідно з п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078, будь-яке підвищення посадового окладу приводить до того, що місяць, в якому відбувається таке підвищення, вважається базовим.

Сума індексації в місяці підвищення окладів (тарифних ставок) не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася в місяці підвищення доходу.

Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалася в місяці підвищення доходу, сума індексації цього місяця визначається з урахуванням розміру підвищення доходу як різниця між сумою індексації та розміром підвищення доходу.

Але виникає логічне запитання: як бути, якщо посадовий оклад підвищили не з 1-го числа поточного місяця? Чи нараховувати у такому випадку індексацію?

На це запитання відповіло Мінсоцполітики у листі від 19.07.2019 р. № 13495/0/2-19/51. Зокрема, якщо підвищення тарифної ставки (окладу) проводиться не з початку місяця, то сума індексації має визначатись відповідно до абз. 6 п. 4 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженогопостановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078, яким передбачено, що в разі, коли особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається з розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу.

Таким чином, якщо підвищення посадового окладу відбулося не з 1-го числа місяця, то сума індексації розраховується пропорційно часу, відпрацьованому до підвищення посадового окладу.

Зауважимо, що ми неодноразово радили вам дотримуватися саме такого порядку розрахунку індексації при підвищенні окладів в середині місяця, зокрема у випадку підвищення окладів в ОМС з 25.06.2019 р. (див.«Бюджетна бухгалтерія», 2019, № 25, с. 11). Наразі це підтвердили й фахівці Мінсоцполітики.
Інші матеріали із "Бюджетна бухгалтерія", 2019, № 31:
Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2020 рік
Календар робочого часу — 2020: що рекомендує Мінсоцполітики
Щодо включення винагороди, отриманої за участь у роботі виборчої комісії, при обчисленні середньої зарплати для оплати часу відпустки
Неоплачуваний «виборчий» період & розрахунок відпускних
Електропостачальник підвищив ціну на електроенергію: як діяти замовнику
Передача переоцінених ОЗ в межах одного розпорядника
Чи має право психолог центру СССДМ на надбавку за стаж роботи?
Оплата праці методиста центру СССДМ
«Оздоровчі» педпрацівникам: розраховуємо з урахуванням підвищення
Встановлюємо тарифний розряд інструктору з трудової адаптації терцентру

Передплатити "Бюджетна бухгалтерія"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Тиса
20.08.19 10:47

Плюс.

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам