Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


20.11.19
2607 5 Друкувати

Під час проведення презентації розповсюджується алкоголь. Чи потрібна для цього ліцензія?

Чи потрібно придбавати ліцензію на реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів, якщо СГ планує під час проведення рекламної акції (презентації) безоплатно розповсюджувати алкогольні напої (тютюнові вироби)?

Відповідно до ст. 1 Закону України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва i обігу спирту етилового, коньячного i плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – Закон № 481) роздрібна торгівля визначена як діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, або пальним може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю (ст. 15 Закону № 481).

Згідно із п.п. 14.1.202 ПКУ продаж (реалізація) товарів – будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів.

Отже, при розповсюдженні алкогольних напоїв та тютюнових виробів шляхом безоплатного їх надання споживачеві право власності на них переходить до споживача. Тому такі операції розглядаються як операції з продажу і можуть здійснюватись лише за наявності ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.

До суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, якщо такі операції будуть здійснюватись без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій – 200 % вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень (ст. 17 Закону № 481).

За матеріалами Категорія 115.03 "ЗІР"
Теги:
Коментарі
  • Злой
20.11.19 09:55

Уууу, как всё запущено. Купили за наличные. Поставили на барную стойку, гости сами подходят и берут. На вопросы ГНИ отвечаем "Никто никому ничего не давали. Как сами брали???? КАРАУЛ ОБОКРАЛИ!!!" )))))))))

Відповісти
    Оцінити
  • 17
  • 0
  • Andrey
20.11.19 11:17

Злой, 

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Оксана
20.11.19 11:26

Как еще минимальные розничные цены не затронули - продажа ниже МРЦ...

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Наталья
21.11.19 10:00

Теперь , если кто-то захочет у вас стрельнуть сигаретку, можно его послать - не могу, нет лицензии.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Ира
21.11.19 15:45

для этого нужна закусь хорошая, а не лицензия!!!!)))) 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
11663 15
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд