Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


08.01.20
21722 17 Друкувати

Протягом місяця буде розроблено нову форму звіту з ЄСВ

Уряд визначив порядок обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи - підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі (постанова КМУ від 27.11.2019 р. № 1084).

Тож дані, які містить реєстр застрахованих осіб, прийматимуть для підтвердження трудового стажу під час укладання трудового договору, призначення пенсій та для інших цілей, передбачених законодавством.

Мінфін в місячний строк перегляне форму звіту з ЄСВ задля появи в ньому граф для обліку відомостей про посади, кваліфікацію та умови праці застрахованих осіб.

Порядок № 1084 передбачає, що відомості про трудову діяльність працівника подають ПФУ через веб-портал електронних послуг у вигляді сканованих копій документів з обов'язковим накладенням страхувальником або працівником кваліфікованого електронного підпису. Зазначені відомості можуть бути подані також в оцифрованому вигляді. Вимоги до формату інформації встановить ПФУ.

Повідомлять застрахованій особі про виявлені випадки відсутності в трудовій книжці необхідних записів або неправильних чи неточних записів про періоди роботи, або інші розбіжності (зокрема за періоди страхового стажу після 1 липня 2000 р. за даними реєстру застрахованих осіб) через її електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг ПФУ.

Проте задля повного втілення в життя обліку трудової діяльності в електронній формі необхідно прийняти законопроект № 2686, який 27.12.2019 р. уряд подав до Ради. Він має скасувати паперові трудові книжки працівників.

В результаті під час прийняття на роботу не вимагатимуть трудову книжку. Натомість можна подавати інформацію (резюме) про отримання спеціальних знань, досвід роботи за професією (посадою), наявність і застосування професійних навичок, виконувані роботи (надані послуги) у довільній формі, а також характеристики, рекомендації та інші документи, що характеризують попередню роботу.

Не відстає від цього процесу й ПФУ, який створив новий сервіс на веб-порталі електронних послуг, який дозволяє переглядати відомості про трудову діяльність. Як ми вже повідомляли, електронна трудова книжка уже стала реальністю на порталі ПФУ. Йдеться про функцію «Електронна трудова книжка», де вказуватимуть інформацію про всі трудові відносини працівника за даними звітних відомостей роботодавців. Там же буде й  інформація про сплачені страхові внески з 1998 року.

Щоб скористатись послугою слід зареєструватись на веб-порталі ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Теги:
Коментарі
  • Шурик
08.01.20 03:52

Нам их "электронная трудовая книжка" уже боком выходит, и будет стоить в 100 раз дороже бумажной по трудодням для заполнения.
Всё через жопу у этого недоделанного государства.

Відповісти
    Оцінити
  • 105
  • 4
  • */*/*/*
08.01.20 08:53

Та залиште ви вже у спокої той нещасний звіт по ЄСВ - плануєте об'єднаний з ПДФО, от над ним і працюйте, щоб потім вчасно можна було його оприлюднити, а нам, бухгалтерам, вивчити, як правильно подавати

Відповісти
    Оцінити
  • 70
  • 0
  • а у нас
08.01.20 10:02

Та ви що! Бачили презентацію нового закону "Про працю"? Там нас запевняють, що кількість документів, пов"язаних з офіційним працевлаштуванням зменшується щрнайменше в 3 рази! - Розкажіть це бухгалтерам і кадровикам!

Відповісти
    Оцінити
  • 45
  • 0
  • кузькина мать
08.01.20 10:17

Я правильно прочитала, что УПЛАЧЕННЫЕ ВЗНОСЫ МОЖНО УВИДЕТЬ  С 1998 ГОДА. а СТРАХОВОЙ СТАЖ ТОЛЬКО С 2004?????? Т.Е  персонификацию все же нашли, а страховой стаж в пролете????

Відповісти
    Оцінити
  • 21
  • 0
  • ^^^
09.01.20 10:55

кузькина мать, если не ошибаюсь, понятие страховой стаж существует с 2004 года.

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Макс
08.01.20 10:26

А как вам такое "упрощение" и "уменьшение" объема документов:
6. Відомості про трудову діяльність працівника подаються Пенсійному фонду України через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді копій передбачених законодавством документів, виготовлених шляхом сканування з обов’язковим накладенням страхувальником або працівником кваліфікованого електронного підпису

Скановані копії трудової книжки працівника, документів про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637 (ЗП України, 1993 р., № 12, ст. 273), мають містити всі сторінки та поля відповідних документів, бути придатні для сприйняття їх змісту, зокрема дані про серію та номер бланків документів

Відповісти
    Оцінити
  • 24
  • 0
  • Татиана
08.01.20 10:28

Слово "можно"  никогда не пишется с буквой "а" в конце слова (третий абзац снизу).

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 3
  • Оксана
08.01.20 17:35

Татиана,  за українським правописом в кінці слова "можна" пишеться буква «а». 

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 1
  • *
08.01.20 11:49

В отчете ЕСВ уже и так все есть для трудовой книжки, даже должности закодировали! Зачем изобретать что-то еще?!

Відповісти
    Оцінити
  • 19
  • 0
  • Инна
08.01.20 12:38

*,вони ж працюють, а ми заважаєм ( недовольны) !достали уже своими фантазиями!!

Відповісти
    Оцінити
  • 32
  • 0
  • Светлана
08.01.20 13:10

Да когда же это закончится! Бухгалтеру делать нечего! Теперь он будет документы сканировать.Когда предприятие большое,то бухгалтер по зп занимается зп,а кадровик документами. А когда бухгалтер един в трех лицах? А чем занимаются сотрудники ПФУ?

Відповісти
    Оцінити
  • 44
  • 0
  • Юра Г.
09.01.20 03:06

Светлана, они строят страну СМАРТФОНИЮ, а не скановину. Отсюда вывод, НЕ НУЖНО СКАНИРОВАТЬ, сфоткайте смартфоном в худшем разрешении, и отправьте им на...….  

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 1
  • Ольга
08.01.20 14:06

Светлана,получают премии за бухгалтерскую работу)))

Відповісти
    Оцінити
  • 17
  • 0
  • Олена бухгалтер, який вже на протязі 19 років здає звіт
08.01.20 19:17

Та краще доопрацюйте попередній звіт ,  а саме врахуйте поняття внутрішній або зовнішній сумісник (2) . В  Порядку прописали,  що потрібно показувати трудові відносини сумісників, а додумати галочку ставити як у договірників (внутрішній/зовнішній) тяму не хватило. Це ж так просто!!!!! А у людей виникають проблеми, а у бухгалтерів головна біль: трудові відносини є, заробіток є, сплата податку є, вимоги Порядку виконуються, а із за якойсь недодуманої галочки Людина втрачає страховий стаж. От же є така присказка: перш ніж щось зробити, спершу потрібно мозок включити!

Відповісти
    Оцінити
  • 22
  • 0
  • Юра Г.
09.01.20 03:13

Олена бухгалтер, який вже на протязі 19 років здає звіт, а как быть с профессией и требованием установить руководителям  не менее 20 мин.зарплат. Не волнуйтесь, если разработанный отчет будет плохим, они будут улучшать, пока не придут к совершенству (их уйдут). Помните примету, Зе не удержал в руках удостоверение. Ждать не долго осталось. В марте избавимся от зелени ( не приписывать мне избавление от команды президента) Имел ввиду, именно то, что наклацал - в марте избавимся от зелени, ибо она избавится от нас.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 3
  • Елена
09.01.20 18:16

Юра Г., а вы каким нибудь боком имеете отношение к отчету? Ваш коментарий о чем? Или так, просто про зелень поговорить захотелось? Ну вот никак не пойму!))

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 1
  • Вредная
09.01.20 08:16

Больше всего насмешила фраза: в течении месяца. То есть ,они сознательно хотят нам вручить полностью сырой документ. 

Відповісти