Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


17.01.20
5198 8 Друкувати

Законопроект 1210: Гетманцев пояснює норму про коригування фінансового результату

Нагадуємо, вчора ВРУ у другому читанні прийняла проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві" (№ 1210).

Серед ключових нововведень - права податківців "коригувати" фінансовий результат підприємства, тобто виростають ризики неправомірної коригування податківцями фінансового результату для підвищення податкових платежів (п.п. 140.5.17).

Цитата: "фінансовий результат для оподаткування збільшується на суму витрат, понесених платником податку на користь нерезидентів, якщо такі операції не мають ділової мети."

Противники прийнятого Закону задаються питанням: чи готові платники податків до такого повороту і суб'єктивній оцінці українських чиновників?

Данило Гетманцев, Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики так пояснює цю норму:

"Наведена цитата описує пряме ухилення від оподаткування. Знову ж таки, Ви вважаєте, що слід допускати такі дії?" - дивується він.

"А що стосується суб'єктивної оцінки представників контролюючого органу, то є можливості врегулювання спірних питань в адміністративному або судовому порядку, - упевнений Гетманцев.

Теги:
Коментарі
  • Ігор
17.01.20 09:11

Так то воно так. Але чи буде фіскальня коригувати результат фірташам, ахметкам, тигипкам, пінчукам та всьому офшорному угрупованню?
Треба структурна зміна системи та оподаткування. Замість удосконалення гнилого, яке і привело до занепаду.
Де обіцяна Зерошенком люстрація?

Відповісти
    Оцінити
  • 26
  • 1
  • Ирина
17.01.20 09:32

Почему бы сразу не отменить само понятие убыток или отрицательный финрез.... С этой "деловой целью" уже задрали. 
"Урегулирование споров в судебном порядке" -  есть пример такого "урегулирования" в течении 7 лет и до конца еще далеко... 

Відповісти
    Оцінити
  • 41
  • 0
  • Оксаначка
17.01.20 10:28

Интересно, как в нашей стране при таком давлении налоговом и такой коррупции предприятие должно быть в плюсе? Нах... оно ему нужно кормить чиновников??? 

Відповісти
    Оцінити
  • 39
  • 0
  • Зося
17.01.20 11:14

Оксаначка, а где же они будут брать денежки, чтобы раздавать по 25,0 тыс $ ?

Відповісти
    Оцінити
  • 17
  • 0
  • Оксаначка
17.01.20 11:48

Зося, ну так и я о чем. Какой плюс?

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • грустьпечальтоска
17.01.20 16:19

та достали уже!!!!!! Почему мы вечно должны что-то доказывать в судебном порядке? Налоговики порой  в актах пишут полный бред, да такой что судьи ухахатываются, а доказывать что-то должны мы. Когда уже они все пойдут далеко и надолго...

Відповісти
    Оцінити
  • 13
  • 0
  • АННА
17.01.20 22:36

Пусть вводят ответственность конкретного инспектора, административную, финансовую и тд, и пожалуйста - корректируйте фин. результат 

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Елена
18.01.20 00:31

Нет, нужен единый налог по кассовому методу для всех, и дать банкам разрешение на передачу информации о движению по счету налогоплательщика. И дорога в офисы на проверки им будет закрыта. Две цифры перемножили, сошлось с декой- ок, не сошлось- акт.Споры о правомерности затрат, формирования финреза бесконечными нерешимыми будут всегда. 

Відповісти