Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


03.02.20
28613 21 Друкувати

Держпраці розпочала перевірки по дотриманню трудового законодавства

Під час інформаційної кампанії, з 20 по 31 січня, інспектори праці проінформували понад 190 тисяч роботодавців у сфері торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування щодо вимог до оформлення трудових відносин із найманими працівниками, а працівників - про ризики та наслідки незадекларованої праці. Під час інспекційної кампанії, впродовж 10 робочих днів, планується перевірити не менше 3 тисяч роботодавців.

Під час інспекції у полі зору будуть роботодавці, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці або ті, хто на час інформаційних заходів мали незадекларованих працівників і  не оформили з ними відносини належним чином.

Сфера торгівлі  - одна із найбільш ризикових галузей для використання незадекларованої праці. За даними Держстату, кількість осіб, які працюють у цій галузі, без оформлення трудових договорів у 2019 році становила більше 700 тисяч осіб. Неформально зайнятим у формальному секторі економіки (у роботодавців, які зареєстровані як суб'єкти господарювання) був кожний третій працівників.

Відповідно до чинного законодавства інспектор праці може прийти до будь-якого роботодавця в будь-який день та час з метою і перевірити оформлення трудових відносин. Для виявлення незадекларованих працівників, інспектор може безперешкодно проходити до виробничих, службових та адміністративних приміщень роботодавців, знайомитися з документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, спілкуватися з працівниками та представниками роботодавця, ставити їм питання та отримувати пояснення. При виявлені незадекларованих працівників одразу буде відбуватися притягнення до відповідальності.

Офіційне працевлаштування працівника для роботодавця має чимало переваг. Зокрема, можливість брати участь в державних закупівлях, оскільки одна з умов участі в тендері є наявність офіційно працевлаштованої кількості кваліфікованих працівників. Використання праці незадекларованих працівників є грубим порушенням трудового законодавства, що суттєво звужує можливості для прибутку та закриває доступ до ринку розміром 520 млрд. грн.

Офіційне працевлаштування підвищить престиж та репутацію роботодавця в очах працівників, знизить плинність кадрів, збільшить конкуренцію за робоче місце і допоможе залучити професійні кадри. Як правило, при виборі робочого місця працівник зацікавлений працювати там, де він захищений офіційно.

Крім того, роботодавець буде застрахований від нестачі робочих рук, оскільки саме офіційний трудовий договір є запорукою впевненості працівника у сталості відносин і наявності роботи і доходу. При цьому він фіксує обов’язки сторін, і, зокрема, зобов’язує працівника і роботодавця  повідомити про намір розірвати відносини за 14 днів чи 2 місяці відповідно.

Сьогодні, у зв’язку зі створенням інституту викривачів, наявність незадекларованих працівників створює умови для цілеспрямованого інформування конкурентом контролюючих органів, що призведе до репутаційних та фінансових втрат.  Тому, офіційне працевлаштування працівника захистить роботодавця від недобросовісної конкуренції.

Зверніть увагу! 2 лютого 2020 року набрав чинності Закон України № 378-IX, яким  внесено зміни до ст. 265 Кодексу законів про працю України, шляхом зменшення розміру штрафних санкцій за порушення вимог трудового законодавства. Як змінилися розміри штрафів дивіться тут.

За матеріалами Мінекономіки

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Я ФОП
03.02.20 22:27

Как писал в соседней теме буржуй - работодатели богатые заплатят штрафы, ведь могут себе позволить бухгалтера.
Только ведь работодатель будет с буха шкуру снимать, это он забыл уточнить.

Відповісти
  • злой клоун
04.02.20 09:20

Я ФОП,расскажите поподробнее , пожалуйста, для целевой аудитории :"будет с буха шкуру снимать" - что Вы имеете ввиду, как это происходит? 

Відповісти
  • Я ФОП
04.02.20 14:41

злой клоун,
– Что же мне за эту тальму шкуру снять с себя для вас?Горький Максим, В людях, 1914 

Відповісти
  • Буржуй
04.02.20 07:33

Я ФОП, Вы мне льстите. О том кто может позволить себе бухгалтера писал ХАХА. А я о том что любому работодателю иногда выгоднее заплатить штраф, чем допускать к проверке. А вот шкуру снимать с Бухгалтеров стало наше родное государство когда ввело СЭА НДС , Блокировки и громадные штрафы Держпраци за копеечные нарушения! Есть слушаюшие и слышашие директора и учередители, а есть неадекваты -"Бухгалтер обязан  и отвечает за все". И если Вы знающий и уважающий себя Гл.Бух или Фин. Дир просто уходите. Вы найдете себе работу. И вопрос не в возрасте.  В маленьких депрессивных городках это реально сложно. В остальном все зависит от самих себя.

Відповісти
  • Я ФОП
04.02.20 08:27

Буржуй, сколько того Киева или Харькова с Одессой Днепром и подобным мегаполисами? На пальцах можно сосчитать)
Хорошая половина городов в Украине районные центры и найти там достойно оплачиваемую работу буду нет уж и просто будь ты 100 раз специалист с большой буквы...да и в стооице-матушке не все так просто, да есть достойные зарплаты НО оооочень далеко не у всех специалистов. А кто здесь считает себя не спициалистом из бухгалтеров? ))(

Відповісти
  • Буржуй
04.02.20 09:32

Я ФОП, Не буду с Вами больше спорить. Кто хочет ищет возможности, кто не хочет -причину. А специалистами считают себя дествительно все. Но как говорил доктор Джарвис-" Быть здоровым и чувствовать себя здоровым-совершенно не одно и тоже"

Відповісти
  • Я ФОП
04.02.20 14:45

Буржуй, спасибо, что признаете очевидные вещи.
Но на самом деле вот так взять и бросить работу на которой в целом то получаешь какую никакую зарплату и других источников дохода нет не так уж и просто для многих и приходится терпеть некие "неудобства"...ведь не знаешь как будет на другой работе? Может ещё хуже в этом плане...
И зачем со мной спорить? Я думал это диалог , а не спор.. с уважением.

Відповісти
  • Юра
04.02.20 09:46

Ну уж нет! Чем больше я знаю, тем больше убежден, что ничего не знаю. бух. стаж 30лет.

Відповісти
  • Утомленная солнцем
04.02.20 15:38

Юра, прямо с языка сорвали :))) Стаж - 24 года

Відповісти
  • Мария
05.02.20 11:36

Утомленная солнцем, вчера была на семинаре (дисконтирование, закон 1210 и прочие "прелести" нашей власти)... поняла, что вообще ничего не знаю, от слова ВООБЩЕ, стаж 22 года
 

Відповісти
  • ЕленаНик
05.02.20 15:22

Мария, а я думала, это меня уже старость догнала. :)  Бух. стаж 28 лет.

Відповісти
  • Шурик
04.02.20 12:34

Юра,
«Я знаю, что ничего не знаю» (др.-греч. ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα; лат. scio me nihil scire или scio me nescire) — Сократ.
Которые считают что знают всё, обычно оказывается ничего не знают.

Відповісти
  • Muravei
04.02.20 10:15

Оголосіть будь ласка суму плану по збору штрафів!!!

Відповісти
  • Шурик
04.02.20 12:41

Muravei,
13,8 миллиардов = 25% бюджета - https://finance.liga.net/ekonomika/article/zadacha-dlya-goncharuka-dorogaya-grivnya-valit-byudjet-a-gazprom-spasaet-razbor

Відповісти
  • Джаконда
04.02.20 11:12

Скажите , а штрафую когда оформлены , но на работу не ходят?? Все это " свои". Мне кажется надо , потому что мы на пенсию пашем и неизвестно , когда и какая она будет , а кто-то на шарика?? это разве правильно?

Відповісти
  • Алла
04.02.20 14:02

Джаконда, так Вы же не на свою пашете. А для Коболевых.
Вчера читала пример расчёта пенсии. Просто съёжилась: добавка за 5 сверхнормативных лет - 23грн.26коп. 
Муж уже вышел на пенсию. 41 год стажа, 2000грн

Відповісти
  • а у нас
04.02.20 16:36

На днях краєм ока побачила виступ якоїсь міністерки, яка порадила не дуже розраховувати на пенсійний фонд і відкладати на пенсію вже сьогодні. Мені не здається - це призиви отримувати зарплати в конвертах?!!!! А що, мінімальну пенсію за мінімальну зарплату отримаєш, а інше - із конверта в банку (бажано, скляну).

Відповісти
  • Del.Fin
04.02.20 23:47

С каких пор беспредел называется "проверкой"?!
Согласно Закона 877 плановые показатели при проведении проверок запрещены. У инспекторов Гоструда с 2020 г. установлен месячный план: - поймать 5 "нелегалов"; - оформить 35 работников.
Даже договора ГПХ объявлены трудовиками скрытыми трудовыми отношениями. 

Відповісти
  • Наталія
05.02.20 12:41

Попали в  План перевірок характеристик продукції на I квартал 2020 року з держ.праці,
предмет перевірки: машини та устаткування
У кого був досвід, поділіться, будь ласка

Відповісти
  • 1
05.02.20 13:59

При порохе проверки гоструда делались для того, чтобы бизнесмены делились прибылью на постоянной  основе и поделились частью своего бизнеса

Відповісти
  • ЕленаНик
05.02.20 15:23

1, а при зеленском?

Відповісти