Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


02.04.20
16254 14 Друкувати

Допомога по безробіттю для працівника і роботодавця

Сайт Бухгалтер 911 продовжує інформувати про зміни в законодавстві. 

Новий випуск «Бухгалтерські поради» ми присвятили одразу декільком важливим питанням:

•    Допомозі по безробіттю
•    Гнучкому режиму робочого часу
•    Дистанційній роботі
•    Карантинному простою

Нагадаємо, що новації з цих питань містить Закон № 540-IX від 30 березня 2020 р. 
Закон набрав чинності  2 квітня 2020 р.

Проблеми нагальні і потребують вирішення вже зараз. Рекомендуємо подивитися відео та дізнатися, які  є варіанти для роботодавця та працівників.

Журнал "Бухгалтер 911" завжди поруч попри карантин!

Передплачуйте і будьте здорові!

Стежте за нашими новими випусками на сайті Factor.Academy та підписуйтеся на наш канал на YouTube – Factor.Academy – Канал для бухгалтера № 1!

А на онлайн-семінарі «Про податки та бухгалтерський облік» 14 квітня ми розповімо про всі зміни, що відбулися останнім часом.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Возненко Юлия Владимировна
02.04.20 21:12

Часть видео о пособии почастичной безработице.Касаеся только сферы производства. И в законе и в видео везде речь идет о производсятве. Предприятия видом деятельности которого является торговля этот пункт я так понимаю не касается .

Відповісти
  • Елена
03.04.20 13:24

Возненко Юлия Владимировна, да, торговли не касается, увы

Відповісти
  • 555
06.04.20 11:19

, чому така несправедливість? тільки для виробництва, справді, а торгівля? перевезення... та інші...

Відповісти
  • Светлана
02.04.20 23:55

     Доброго вечора, наразі, якщо рішення повідомляється на протязі трьох днів і пакет документів не надто складний, є можливість подати заяву в ЦЗ і сподіватись на аргументовану відмову, коли що (виробництво чи і інші види діяльності? Повністю зупинина діяльність, а не переведення на неповний роб.час?)
     Хто має право офіційно роз'яснювати прийнятий ЗУ, пояснювати, уточнювати?
    Довідку про відсутність заборгованості по ЄСВ самим собі виписати чи через ЕК "попросити" (очікувати 10 днів як Довідку про відсутність заборгованості чи так як ця довідка за 5років має бути, то чекати на її отримання протягом місяця від податкової  як звернення-лист-прохання надати довідку???)?  

Відповісти
  • Людмила
03.04.20 09:12

Если работодатель вынужденно перевел работников на неполное рабочее время из-за карантина значит  это инициатива работодателя.Как тогда работодателю выдержать условия ст.32 КзОТ и предупредить людей за 2-месяца?

Відповісти
  • Алина
03.04.20 12:34

Людмила, добрый день!
 При наличии существенных изменений в организации производства и труда неполное рабочее время может быть установлено по инициативе работодателя. Однако в этом случае работодателю придется соблюсти процедуру изменения существенных условий труда, предусмотренную ст. 32 КЗоТ. Причем о предстоящих изменениях работника, условия труда которого меняются, нужно будет уведомить не позднее чем за 2 месяца. На сегодняшний день эта норма продолжает работать, никаких изменений в ст.32 КЗОТ в этой части не внесено..

Відповісти
  • Людмила
03.04.20 09:44

Добрий ранок !
У нас теж повністю зупинена діяльність ( виробництво юв. Виробів )
Чи маємо ми право звернутися за допомогою в Ц.З., чи в нашому випадку це простою з вини роботодавця 

Відповісти
  • Елена
03.04.20 13:28

Людмила, на жаль, якщо повністю зупинено діяльність, то звернутися до ЦЗ за допомогою не вдасться

Відповісти
  • Людмила
03.04.20 17:29

Елена, вибачте , я  не зрозуміла чому .
Я ФОП 3 група , основний вид діяльності юв.виробництво.
Служба державного пробірного контролю не працює у зв’язку з карантином , реалізовувати нема кому ( магазини закриті )
А в нас всі люди задіяни на виробництві 
От і виходить, що зупинились (

Відповісти
  • Маргарита
03.04.20 17:07

Как и где получать справку об отсутствии задолженности по ЕСВ?

Відповісти
  • Елена
04.04.20 08:22

Маргарита, на этот вопрос, наверное, и сами авторы этого закона не ответят. Ждите разъяснений самого фонда.

Відповісти
  • Маргарита
06.04.20 12:39

По результатам общения с центром занятости - сами толком ничего не знают, информация будет после среды. А информацию об уплате ЕСВ - ЦЗ видит сам.

Відповісти
  • Абзац
06.04.20 13:53

а якщо була просрочка по ЄСВ, чисто помилково, як виявилася помилка - все було доплачено, і за це штраф був заплачений.... то вже все! нема права! До речі, як по ЄСВ борг/просрочка, то чому одразу у найближчий час ніхто навіть не повідомляє, штраф нараховують аж при плановій документальній перевірці. Якщо був несуттєвий борг, і він погашений, тобто платник-роботодавець не є грубим порушником.... то вже все: нічого не світить? за це платник-роботодавець заплатив штраф (чи ще заплатить), чому від того повинні втрачати працівники хоч якусь допомогу?

Відповісти