Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


14.04.20
14470 19 Друкувати

Фінмоніторинг та ЗЕД-2020: зі 150 до 400 тис. грн

Сайт Бухгалтер 911 працює для вас кожного дня, щоб надавати ще більше цікавої та корисної інформації.

У новому випуску «Бухгалтерські поради» поговоримо про закон, який був прийнятий ще минулого року. А набере чинності він зовсім скоро — 28 квітня 2020 року.

Із цього випуску ви дізнаєтесь про:

  • збільшення граничної суми операцій, перевищення якої підвищує ризик потрапляння під фінмоніторинг;
  • зміни порогової суми для деяких операцій, щодо яких банк має проводити ідентифікацію та верифікацію клієнта;
  • зміни у здійсненні ЗЕД-операцій, пов’язані з фінмоніторинговою граничною сумою (наприклад, щодо банківського нагляду за певними валютними операціями).

Про це та інші корисні новини стосовно фінмоніторингу та ЗЕД-операцій — у новому випуску «Бухгалтерські поради»

Журнал "Бухгалтер 911" завжди поруч попри карантин!

Передплачуйте і будьте здорові!

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ірина
14.04.20 21:09

А що означає в цих змінах, що бухгалтер-ФОП чи за ЦПХ стає відповідальним за фінмониторинг? 

Відповісти
  • Наталья
15.04.20 11:04

Ірина, найголовніше - це те, що такий бух повинен повідомляти про підозрілі фіноперації своїх клієнтів до Держфінмоніторингу. Підозрілі операції - це, по факту, ті, що можуть містити ознаки злочинів (у тому числі відмивання доходів).
Але для того, щоб повідомити, потрібні докази (документи, інформація з різноманітних джерел тощо).
Крім того, потрібно буде зареєструватися як суб'єкт первинного фінмоніторингу. 
Однак поки немає порядку реєстрації для бухгалтерів, а також спеціальних форм для подання інформації до Держфінмоніторингу.
Ще можете додатково почитати коментар Маркарової з цього приводу: http://www.visnuk.com.ua/uk/news/100016128-pereviryatimut-menshe-ale-karatimut-zhorstkishe-ministr-finansiv-oksana-markarova-pro-onovleniy-finmonitoring

Відповісти
  • Юлия
15.04.20 14:03

А должен ли ФОП, который ведет бухучет регистрироваться субъектом финмониторинга?

Відповісти
  • Наталья
15.04.20 16:17

Юлия, исходя из положений Закона № 361 - нужно. Но порядка регистрации, а также спец форм для подачи информации в Госфинмониторинг нет.
Можно дополнительно почитать коментарий Маркаровой на этот счет:
https://buhgalter911.com/uk/news/news-1047899.html

Відповісти
  • Наталья
16.04.20 08:50

К моему коментарию от 15.04.20 16:17
Не та ссылка скопировалась  Имела в виду вот эту ссылку:
http://www.visnuk.com.ua/uk/news/100016128-pereviryatimut-menshe-ale-karatimut-zhorstkishe-ministr-finansiv-oksana-markarova-pro-onovleniy-finmonitoring

Відповісти
  • Юлия
16.04.20 11:51

Наталья, большое спасибо!)

Відповісти
  • Наталья
17.04.20 10:24

Юлия, ну, я же говорила в видео, что находясь дома, мы продолжаем заботиться о том, чтобы вы получали полезную информацию 

Відповісти
  • Для Натальи
16.04.20 09:36

Наталья, так обе ссылки на один и тот же комментарий Макаровой ссылаются. Скорее всего админы Бухгалтер911 заменили ссылку, чтобы их сайт читали, а не Вестника.

Відповісти
  • Наталья
17.04.20 09:54

Для Натальи, нет, это именно я не то скопировала и вставила. Ссылалась на один и тот же коммент Маркаровой

Відповісти
  • торри
16.04.20 08:57

Только меня раздражают такие выпуски? Удобнее прочитать информацию, чем прослушать. Нужную нашел в тексте и не надо опять все прослушивать.

Відповісти
  • Нона
16.04.20 11:52

Довго читала цей закон. Тепер, якщо приватна особа візьме рахунок на моє ТОВ і піде платить в найближчий банк, то на суму більше п"яти тисяч грн.,незалежно від виду товару (це не дорога електроніка, а рулон ліноліуму), в нього будуть вимагати паспорт та ІНН. Я правильно зрозуміла? 

Відповісти
  • Наталья
17.04.20 10:00

Нона, на суму більше 15 тис. І йдеться про випадки, коли фізособа йде у той банк, де у нього немає там рахунку. 

Відповісти
  • Наталья
17.04.20 16:35

До мого коментарію від 17.04.20 10:00
Нона, пардон, помилилася. Я не туди подивилася!

Відповісти
  • Нона
16.04.20 11:56

Я, як бухгалтер звичайного малого, навіть мікро ТОВ -не повинна реєструватися суб"єктом ФМ?

Відповісти
  • Наталья
17.04.20 09:51

Нона, якщо ви найманий працівник у цьому ТОВ, то ні, не повинні.
Наймані бухгалтери взагалі не є суб'єктами первинного фінмоніторингу!

Відповісти
  • Нона
16.04.20 12:00

І ще не зрозуміла, що до подання на підтверження кінцевого бенефіціара? Коли, кому, як ? 

Відповісти
  • Наталья
17.04.20 09:53

Нона, по бенефіціарах можете почитати тут:
https://i.factor.ua/journals/nibu/2020/april/issue-32/article-108090.html

Відповісти
  • Нона
16.04.20 12:41

Я в ауті!
"У зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом шостим;"

Відповісти
  • Альона
25.04.20 12:44

А якщо я ФОП, у мене основний КВЕД Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування. Але крім цього є інші, не пов'язані з бух.обліком КВЕДи і в 1 кварталі 2020 року і вцілому на майбутнє не планую надавати послуги згідно цього КВЕДу,Ю але і виключати його поки не хочу. Як в такому випадку чи змушена я буду реєструватись як суб'єкт фінмоніторингу ?

Відповісти