Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


27.05.20
9104 22 Друкувати

Чи можна на прохання працівника виплатити йому всі суми не у день звільнення, а пізніше?

Працівник особисто написав заяву і сам погодився на більш пізніший термін виплати йому всіх сум від підприємства, а не в день звільнення. Чи вважається це порушенням трудового законодавства (ч. 1 ст.116 КЗпП)?

Відповідь. За статтею 116 КЗпП під час звільнення працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник у день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше від наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Повний розрахунок під час звільнення полягає у виплаті заробітної плати, належної працівникові до дня звільнення (включаючи цей день, адже він є останнім робочим днем), індексації, компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати та компенсації за всі дні невикористаних відпусток тощо.

Згідно зі ст. 117 КЗпП у разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки за відсутності спору про їхній розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки до дня фактичного розрахунку.

Положення КЗпП є обов’язковими для підприємств, установ, організацій усіх форм власності.

За матеріалами ГУ Держпраці у Херсонській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Дарья
27.05.20 08:36

И где же ответ))

Відповісти
  • ок
27.05.20 09:46

Дарья, в последнем абзаце.
Положения КЗоТ являются обязательными для предприятий, учреждений, организаций всех форм собственности.
заявление работника роли не играет  

Відповісти
  • Ігор
27.05.20 09:12

Працівник написав заяву і сам погодився - солодкий цукор.
От яка практична користь від таких питань та відповідей? А потім невдоволені роз'ясненням корумпованих фіскалів та законам профффесорів-аферистів.

Відповісти
  • М.В.
27.05.20 09:57

Комментатор наверное и не слышал о вале заявлений в 90х "Прошу не платить мне заработную плату"?

Відповісти
  • Re
27.05.20 10:42

М.В., и по-вашему это нормально???

Відповісти
  • Andrey
27.05.20 09:52

Це перелік статей КЗпП, а не відповідь на запитання.

Відповісти
  • Оксана
27.05.20 10:21

А как на счет  "Согласно ст. 117 КЗоТ в случае невыплаты по вине собственника или уполномоченного им органа причитающихся уволенному работнику сумм в сроки при отсутствии спора об их размере ....." Вино собственника нет, спора нет, есть просьба работника. Будет ли  это задержкой выплаты со всем вытекающим?

Відповісти
  • Наташа
27.05.20 10:43

Оксана, В этом случае и будет вина собственника, это нарушение. Выплата в сроки, предусмотренные КЗоТ это обязанность, а не право (можно так или так, по заявлению работника итд.) собственника или работника. Заявление работника в этой части не имеет юридической силы.

Відповісти
  • Re
27.05.20 10:40

Оксана, другой вопрос: имеет ли право собственник принимать такое заявление? По закону должен выплатить в день увольнения, а работник пусть тратит, когда захочет.

Відповісти
  • ^^^
27.05.20 15:07

Re, сотрудник ушел в отпуск с последующим увольнением, уехал, приедет через неделю после увольнения, поэтому и написал такое заявление, карту потерял и она заблокирована, где здесь вина предприятия?

Відповісти
  • Сергій
27.05.20 20:40

^^^, А карта заблокована це з якої опери? На рахунок перераховуються кошти, а отримає чи не отримає він - це його проблеми!

Відповісти
  • НИка
27.05.20 13:57

Re,ситуация: работник за зп лично явиться не может, карта банка не активна, переписывать заявление не хочет. 

Відповісти
  • Re
28.05.20 08:29

НИка, по-моему, это притянуто за уши... В наше время хоть одна карта есть у каждого, отсутствие ее - единичные случаи

Відповісти
  • Li
27.05.20 11:12

Згідно ст. 117 При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. 
А якщо немає спору - працівник отримав виплати пізніше - що в такому разі?

Відповісти
  • 3хаха
27.05.20 11:28

Если очень сложно выплатить, примите виртуально в день увольнения возвратную фин. помощь, в сумме ведомость + налоги, в конце дня ведомость депонируете (сотрудник не пришёл за расчётом и трудовой?), помощь вернёте, сотруднику письмо, с просьбой явиться за расчётом. Это так, для заморочиться) до 20 числа следующего за отчётным месяца.

Відповісти
  • а у нас
27.05.20 11:44

А в чому проблема? Нехай працівник звільняється в день, коли по графіку він не працює, або пише на день звільнення заяву на адміністративну відпустку - і, ву а ля, "Якщо працівник у день звільнення не працював, то сума... виплачується не пізніше наступного дня, коли він звернувся за виплатою".


Відповісти
  • Сергій
27.05.20 20:39

а у нас, це тільки в тому разі, коли працівник отримує зарплату у касі підприємства! 

Відповісти
  • Людмила
27.05.20 13:18

Дякую, колеги.  З  Ваших  дописів  довідалась  більше, ніж з відповіду ДПІ.  Як  кажуть, з усякого безвиходу є вихід. Дякую !

Відповісти
  • ^^^
27.05.20 15:12

В общем, в случаях когда надо выплатить позже, сотруднику надо написать в заявлении, чтобы деньги выплатили через кассу. В день увольнения не работает (отпуск, свой счет, кровь сдает), за расчетом соответственно не обращается, после того как обратится, выплату нужно сделать не позднее следующего дня. Налоги надо заплатить в день увольнения. 

Відповісти
  • Ирина
27.05.20 15:34

Хорошо, речь о выплате после увольнения. А вот у меня вопрос, если сотрудник просит выплатить расчетные на перед ( за 4-5 дней до увольнения)? Можно ли провести выплату?
P.S Сотрудник проверенный , ответственный и раньше даты увольнения никуда не сбежит.

Відповісти
  • ^^^
27.05.20 17:06

Ирина, сбежать может и не сбежит, но вдруг его инопланетяне похитят.) Я бы так не делала.

Відповісти