Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


28.07.20
21548 13 Друкувати

Мінімальну зарплату підвищать із 1 вересня та 1 січня

Мінекономіки ініціює підвищення із 1 вересня 2020 року оплати праці працівників установ, закладів та організацій бюджетної сфери, повідомляє Бухгалтер.ua. Проект відповідної постанови Уряду передали на погодження до СПО профспілок.

Документ передбачає встановити з 1 вересня 2020 року посадовий оклад (тарифну ставку) працівника І тарифного розряду ЄТС у розмірі 2 225 грн, а також - розміри посадових окладів (тарифних ставок) за всіма тарифними розрядами ЄТС, розрахованими виходячи з нового розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду.

Водночас підготували також проект постанови КМУ, за якою із 1 січня 2021 року посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери розраховують виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС - 2 670 грн, а з 1 липня 2021 року - 2893 грн.

Прийняття таких документів обумовлюють рішенням підвищити мінімальну зарплату із 1 вересня 2020 року із 4723 до 5000 грн, із 1 січня 2021 року - 6000 грн, із 1 липня 2021 року - 6500 грн. Ці плани ще раніше озвучили на засіданні уряду.

Проте жодних змін до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 14.11.2019 р. № 294-IX, яка визначає розміри мінімальної зарплати, так і не внесли. А тим часом нардепи пішли у відпустку до кінця серпня. Тож очікуване підвищення мінімальної зарплати саме із 1 вересня виглядає малоймовірним.

Що стосується розміру прожиткового мінімуму, то його востаннє підвищували із 1 липня 2020 року. Які показники при цьому змінилися, читайте за посиланням.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Тарас
28.07.20 07:04

Нехай і далі, і навічно вони будуть у відпусці.

Відповісти
  • Оксана
28.07.20 16:36

Тарас, ...без збереження))

Відповісти
  • Елена
28.07.20 10:11

Лучше бы свои депутатские  зарплаты привязали бы к минималке )или прожит.минимуму), например минималка 5000, а их ЗП 10-кратная, т.е. 50000,00
Тогда бы у них был интерес чтоб и минималка была соответствующая

Відповісти
  • Елена
28.07.20 12:55

Елена, интересно , а за что им 10 мин з-т платить?

Відповісти
  • Елена
28.07.20 10:36

А мат.помощь или на оздоровление им добавляли в размере 1 мин.ЗП и не более!

Відповісти
  • Ігор
28.07.20 10:19

Раптом Мінекономіки не бажає проаналізувати погрози наших тридцятирічних іноземних інвесторів виплачувати "зарплату в конвертах"? (https://buhgalter911.com/uk/news/news-1051854.html)
Звідки скрепному іноземному бізнесу відомі такі терміни? Їм не відомо: про корупцію в Україні; про гнилу, ще з часів совка олігархічну промисловість та інфраструктуру всієї країни; про вивіз за дешево з африканської України необробленої слонової кістки, бурштину, зерна, корисних копалин; рогу носорогів та перепродаж цього вже за кордоном; про нерівність в оподаткуванні; ... Їх тільки турбує, що аборигени отримають мізерну зарплату без оподаткування. Цікаво де таке відбувається, на їх підприємствах, в фірмових Рошенах?

Відповісти
  • Андрій
28.07.20 10:59

Не зовсім зрозумів, навіщо в заголовку написали що мінімальну зарплату підвищать з 1 вересня, якщо в тексті дійшли до висновку, що це малоймовірно?

Відповісти
  • Юра Г.
28.07.20 11:09

Андрій, они могят и задним числом. Им не впервое.
Я бы сказал, повысят тем, кто доживет.

Відповісти
  • Шурик
28.07.20 11:53

Юра Г.,
Было дело, При Азарове повысили в июне с 1 января.

Відповісти
  • Ольга
28.07.20 13:45

Шурик, а при очкарике в ноябре с сентября,  такое у нас бывает

Відповісти
  • Дмитро
28.07.20 14:18

Вот как должностной оклад может быть меньше минимальной заработной платы?? страна ..... а потом плачутся 30000 мало, не могут содержать семью и дом.....

Відповісти
  • Оксана
28.07.20 16:38

Дмитро, потомушо бюджет.... экономят на людях 

Відповісти
  • Тарас
28.07.20 14:46

Дмитро, невже панове, не зрозуміло, що їм та мінімалка до сра.... Головне податки з бізнеса побільше здерти.

Відповісти