Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


24.09.20
13211 17 Друкувати

Керівник йде у відпустку. Хто має право підписувати документи у цей час?

Аналогічні питання виникають також під час відпустки головного бухгалтера. Тому розглянємо ці питання одночасно відносно двох посадовців підприємства, які підписують розпорядчі документі (наказі, розпорядження, банківськи, фінансові документи): керівника та головного бухгалтера.

Почнемо з головного. Відпустка є формою відпочинку, гарантованою усім працівникам ст. 45 Конституції України. В преамбулі Закону України «Про відпустки» зазначено, що відпустка надається працівникам для відновлення працездатності, зміцнення здоров’я, а також для виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, всебічного розвитку особи.

У період відпустки працівник не несе обов’язку виконувати роботу, обумовлену трудовим договором, і   підлягати внутрішньому трудовому розпорядку.

Відтак працівник повинен бути увільненим від виконання повноважень за посадою на час відпустки, дисциплінарне стягнення  не застосовується при перебуванні працівника у відпустці.

Адже фактично робота  під час відпустки (у тому числі й підписання документів) суперечить суті спмого поняття – відпустка.

Тобто працівники, які перебувають у відпустці  чи на лікарняному, у розумінні трудового законодавства не можуть вважатися такими, що виконують в цей період роботу, обумовлену трудовим договором.

В нагоді може статися лист Міністерства  соціальної політики України від 17.10.2016 р. № 376/06/186-16, в якому наголошено на неможливості виконання керівником (головним бухгалтером) посадових обов’язків у період відпустки.

Доцільно  питання про призначення тимчасово виконуючих обов’язки врегулювати завчасно. Адже директор і бухгалтер  можуть бути  вдсутні не тільки в період відпустки,  але  й, наприклад,  у зв’язку з відрядженням.

Зазвичай найчастіше обов’язки директора/головбуха виконують їх заступники, якщо заступника немає – керівник структурного  підрозділу (заступник головбуха, рядовий бухгалтер) та т.і.

З метою уникнення можливих негативних наслідків до штату підприємства можна ввести посади, наприклад заступника керівника, обіймаючи яку працівники виконуватимуть обов’язки керівника (головного бухгалтера) у разі тимчасової відсутності останніх.

Спростить ситуацію, якщо питання призначення виконуючих обов’язки директора (головного бухгалтера) будуть прописані у посадових інструкціях працівників,  які будуть тимчасово заміняти.

Виконання обов’язків керівника (головного бухгалтера)  під час відпустки може здійснюватися шляхом:

  • відкликання працівника з відпусткиу встановленому порядку;

При цьому законодавством визначено вичерпні випадки, коли допускається відкликання: згідно із ч. 8 ст. 79 КзПП України відкликання з щорічної відпустки допускається за згодою працівника лише для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства.  Тобто приклад, який ми розглядаємо – знаходження у відпусці, не  підпадає під ці обставини.

  • передачі повноважень(у тому числі права підпису) іншому працівнику.

Треба зазначити, що водночас Міністерство соціальної політики України в листі від 21.07.2011 р. № 590/13/84-11 указує,  що виконання службових обов’язків за більш відповідальною посадою за тимчасово відсутнього працівника, коли це пов’язано з розпорядчими функціями, є тимчасовим заступництвом.

Підприємство може самостійно визначати, який варіант оформлення тимчасово виконуючого обов’язки директора/головбуха вибрати в такому випадку. Адже із цього приводу чинне законодавство обмежень не  встановлює.

Оформити тимчасового наступника директора/головбуха можна шляхом:

  • тимчасового заступництва (заміщення). Працівник з вільняється від своєї основної роботи й виконує виключно обов’язки директора/головбуха;
  • виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. У такому випадку працівник буде виконувати обов’язки директора/головбуха без звільнення від своєї основної роботи (ст. 105 КЗпП).

Порядок оформлення та оплати тимчасового замісництва регламентується роз’ясненням Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 29.12.65 р. N 30/39 “Про порядок виплати тимчасового заступництва”, затвердженим постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 29.12.65 р. № 820/39.

Виконання обов’язків іншого працівника у табелі обліку робочого часу виконання окремо не відображається, так як це відбувається протягом робочого часу поряд із виконанням основних обов’язків працівника. Окремий наказ керівника на припинення виконання функцій відсутнього працівника також оформляти не треба.

Якщо у  Вас виникають запитання щодо оформлення документів на відпустку, відповідь Ви знайдете у нашій книзі Трудові документи.

За матеріалами ГУ Держпраці в Одеській області
Коментарі
  • Ірина
24.09.20 08:38

+ дополнительные электронные ключи на подписанта замещающего отпускника, надо срочно оформить

Відповісти
    Оцінити
  • 17
  • 0
  • Аліна
24.09.20 08:52

В мене питання, а реєстратору потрібно подавати заяву про внесення особи-підписанта на тимчасове виконання? 

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • Маша
24.09.20 08:54

1-опп подавать нужно?

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Надежда
24.09.20 09:02

Может я и не права, но на срок отсутствия директора, передаю полномочия учредителю(он же).

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 1
  • Лариса
25.09.20 12:51

Надежда, поступаю так же... Маленькое предприятие, небольшой штат. Других вариантов не вижу.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • АН
24.09.20 09:24

А если в штате 8 человек, включая директора он же учредитель и бухгалтера. Остальные - рабочие. На кого оформлять совмещение или передачу полномочий - на уборщицу? И электронные ключи на нее же делать? Ведь отчеты все равно буду делать я. А отчеты, подписанные мной во время отпуска фактически можно признать недействительными, хотя я могу их делать удаленно. Очередной маразм наших законов. Проблемы, которые могут возникнуть на пустом месте - из ничего. Все это было бы смешно, когда бы не было так грустно! 

Відповісти
    Оцінити
  • 91
  • 0
  • Алена
27.09.20 21:46

отправьте с 21 числа и до, например 14 следующего месяца.все отчеты будут подписаны вовремя, вопросов не будет

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • 9991
24.09.20 09:42

АН, Ви бачите на які законодавчі акти вони зсилаються? пояснення держкомпраці СРСР від 1965 року  Як вулиці і міста перейменувать так бігом, а нормальні кодекси і закони прийнять так невтьопні, користуються ще совковими. Той же кодекс законів про працю від 1971 року. Мабуть є можливість юридично використовувати закони країни, якої вже не існує майже 30 років. 
В мене теж директори маленьких фірм, яких немає ким замінити підписують звіти під час відпустки, а інакше буде порушення їх прав на відпочинок. 

Відповісти
    Оцінити
  • 46
  • 0
  • Алена
27.09.20 21:46

9991,я теж про це подумала))

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Рыжий
24.09.20 09:36

А древнее документа чем роз`яснення Держкомпраці СРСР і секретаріату ВЦРПС от 1965г не нашлось. Может лучше обратится к древнеегипетским папирусам. Какую юридическую силу в Украине имеет разъяснение (заметьте, не Закон, не указ, а разъяснение) от 1965г, написанное при СССР. Насколько я понимаю разъяснения создаются для актуальной нормативки.

Відповісти
    Оцінити
  • 41
  • 0
  • Ірина
24.09.20 09:41

"Умиляет" порядок Секретаріату ВЦРПС від 29.12.65 р. N 30/39

Відповісти
    Оцінити
  • 13
  • 0
  • Тетяна
24.09.20 10:06

Ірина, це "шедевр"......  порядок Секретаріату ВЦРПС від 29.12.65 р. N 30/39.......пи-пи-пи. Я ще тоді не народилась..

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • 11111
24.09.20 09:48

СССР нет, а порядок есть!

Відповісти
    Оцінити
  • 19
  • 0
  • 9991
24.09.20 10:35

в 2012 році була документальна виїзна перевірка. На мій протест, що ТТН не є обов"язковим бух.документом мені видали постанову УСРС початку 70-х років. Так що ДПС теж ведуть історичні розкопки таких допотоинх документів.

Відповісти
    Оцінити
  • 27
  • 0
  • Лариса
25.09.20 12:54

9991,не удивляюсь...Это же налоговая)))))

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Светлана
24.09.20 13:10

Якщо на підприємстві, окрім мене, ніхто не знає, що таке звіт і на яке таке добре диво його зробити, то кому я маю передати цю роботу? Все буду робити я. Дистанційно. ЕЦП оформити на охоронця/водія/прибиральницю? А потім піти в архів і пошукати там чим себе убезпечити від перевірки?
Немає цензурних слів... скінчились

Відповісти
    Оцінити
  • 28
  • 0
  • Киев
24.09.20 13:11

Умиляют рассуждения о заместителях. В отличии от совершенно бесполезных чиновников, у малого бизнеса замов нет. Но если найдется депутат-не популист, который предложит отменить всю подобную лабуду для бизнеса - вой поднимется. Честно, не понимаю, почему в век карточек - отпускные до начала отпуска, почему у людей  отбирают право делить отпуск так, как они этого хотят, почему больничные и тп не рассчитывает и не платит соцстрах и тд. Любой руководитель в отпуске контролирует свой бизнес. Кроме чиновников, что собственно и подтверждает их бесполезность.

Відповісти
    Оцінити
  • 49
  • 0
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія Карантин вихідного дня. Куди дівати працівників? [юрикам і ФОПам]...
28096 35
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд