Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


14.01.21
2601 29 Друкувати

Кабмін запровадить державне регулювання ціни на газ на період дії карантину

Для всіх побутових споживачів в Україні пропонується запровадити державне регулювання ціни на газ на період дії карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 13 січня.

За словами Прем’єр-міністра, на цей період пропонується встановити ціну 6,99 грн за метр кубічний для всіх побутових споживачів.

«На сьогодні це найнижча ціна на українській біржі. Водночас деякі облгази сьогодні продають газ для побутових споживачів по 10 грн і навіть вище. Тобто, пропонується зменшення ціни на газ майже на 30%», — зауважив Денис Шмигаль.

Крім того, Глава Уряду доручив Міністерству енергетики, Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерству юстиції та іншим центральним органам виконавчої влади невідкладно підготувати проект постанови про запровадження державного регулювання ціни на газ на період дії карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону.

Водночас Денис Шмигаль наголосив, що рішення про державне регулювання ціни на газ не означає, що Уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні.

«Адже підхід, коли ціну газу регулює попит і пропозиція, працює в усіх розвинених країнах. Газ стає таким самим товаром, як хліб чи послуги інтернету. Конкуренція означає усунення монополії окремих газопостачальників, які заробляли надприбутки, а тому були зацікавлені, аби ринок ніколи не запрацював», — підкреслив очільник Уряду.

Прем’єр-міністр також зауважив, що поки ринок газу продовжує формуватися, держава підтримає людей, особливо пенсіонерів та вразливі категорії населення. Він додав, що рішення про державне регулювання ціни тимчасове і буде задіяне до кінця опалювального сезону або до кінця дії карантинних обмежень.

«За цей час Уряд та інші органи влади зможуть сформувати всі умови, аби ринкові правила запрацювали повною мірою. Такі правила означатимуть, що окремі газопостачальники більше не зможуть користуватися своїм монопольним становищем та захмарно підвищувати тарифи», — зазначив Денис Шмигаль.

Як відзначив Прем’єр-міністр, НКРЕКП також починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на розподіл газу. Особливо проблемною, за його словами, є ситуація в населених пунктах, де функціонують малі оператори ГРМ, які обслуговують невелику кількість споживачів.

«Це питання має бути вирішене найближчим часом», — наголосив Глава Уряду.

 Під час засідання Прем’єр-міністр також доручив Міністерству фінансів та Міністерству соціальної політики сформувати механізм субсидіювання, який допоможе людям, що використовують електроенергію для опалення домівок.

За матеріалами КМУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Паламея
14.01.21 09:04

Сначала подымут цену на газ на 70%, а потом опустят на 20%...Вот и всё гос. регулирование.Шулера у власти.

Відповісти
  • Бух
14.01.21 16:37

Паламея, .... а потом подымут еще на 100%

Відповісти
  • Светлана
14.01.21 09:11

очередное бла-бла-бла

Відповісти
  • Любовь
14.01.21 09:12

В Нефтегазе цена за газ 7.22грн, снизят аж на 23 коп. Это точно покращення. А транспортировку подняли почти в два раза. В Киевской области это 1,74грн., вот и получится стоимость одного куба 8.73грн. Как по таким ценам обогреть частный дом?

Відповісти
  • Бух
14.01.21 16:39

Любовь, у меня в месяц 600 кубов - это котел, колонка и плита. Это 5200 грн. в месяц.

Відповісти
  • Владимир
14.01.21 10:21

"Как сделать человеку хорошо? Сделать ему плохо, а потом вернуть как было"

Відповісти
  • Наталія
14.01.21 10:30

Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону.

Власність зобов'язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству.

Держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом.

Відповісти
  • Mariya A.
14.01.21 14:40

Наталія, гарна і найбільш незрозуміла для мене стаття. Якщо надра та ін. належать народу, то організації, які взяли на себе труд розподіляти ці надра, повинні бути якщо не державними, то як мінімум, неприбутковими. Собівартість видобування + собівартість розподілення  = тариф. Чи ні? А всілякі "нафтогази" щороку декларують шалені прибутки. І ні одна тварюка ні якої каденції не підняла це питання. Тобто ці великі платники сплачують великі податки за рахунок народу. Як ПДВ )))

Відповісти
  • Саша
14.01.21 15:02

Mariya A., а почему Нафтогаз должен продавать газ по себестоимости при этом теряя экспортную выручку которая могла бы пойти в бюджет, на дороги или больницы? Часть газа и так импортируется по европейским ценам т.к. своего не хватает. Я к примеру как налогоплательщик, не хочу что бы бюджет субсидировал за свой счет маетки чиновников или деревенские сараи ... 

Відповісти
  • ***
14.01.21 16:43

Саша, про какие больницы вы несете чушь? все в карманы идет!

Відповісти
  • Mariya A.
14.01.21 15:27

Саша, а владелец газа (Народ) согласен, чтобы нафтогаз отправлял на экспорт газ с прибылью, когда нам своего не хватает? Если внутренние ресурсы принадлежат народу, то какого "хэ" вся прибыль (а не только налог) от продажи на экспорт не принадлежит этому Народу? Я понимаю, что в распределении энергетических ресурсов есть много технических нюансов (перетоки, потери при транспорте и пр.), которые "заставляют" экспортировать и импортировать... но можно ведь бытовым потребителям по себестоимости, а на экспорт с прибылью... У меня просто немного не складывается: по Конституции народ владеет и богатеет, а на самом деле не владеет, не богатеет, а оказывает безвозвратную финпомощь на постоянной основе некоторым личностям. Это же верх цинизма поднимать тарифы во время падения экономики! И назначать зарплаты набсоветам в тысячи (!) раз больше, чем врачам (к примеру).

Відповісти
  • Саша
15.01.21 16:04

Mariya A., открою страшный секрет, но дивиденды, читай прибыль так же как и налоги идут в бюджет, т.к. учредителем и акционером является государство, читай народ. Дальше не буду объяснять, почитайте про импортный паритет и поинтересуйтесь к чему привело гос. регулирование и популизм в Винесуэла, например. Высокие тарифы это не причина, а вынужденные последствия правления бывших попередников...

Відповісти
  • удивляюсь
15.01.21 16:21

Саша,у нас давно государство = народ для налогообложения, а для распределения прибыли государство = небольшой списочек "особо одаренных"

Відповісти
  • Саша
15.01.21 16:39

удивляюсь, так, с этим никто не спорит, только цена на газ тут при чем?, нужно бороться не с симптомами, а с болезнью))

Відповісти
  • Mariya A.
15.01.21 16:52

Саша, спасибо за ответы. Соглашусь с дивидендами по нафтогазу. Погорячилась. Я разбиралась как-то с рынком э/э - очень интересная тема. Постараюсь вникнуть и в рынок газа...
Я ранее на поднятие тарифов смотрела как-то спокойно, т.к. считаю невозможным постоянное субсидирование населения. Но все же поднятие тарифов во время спада и пандемии считаю абсолютно недопустимым. Ну просто совсем.

Відповісти
  • Анна
16.01.21 11:27

Mariya A., мой город полностью на индивидуальном отоплении, когда закрывали ТЭЦ, никто не спрашивал, что людям делать. Часть поставила газовое (газ был по 0,70 грн), а часть электрическое. Некоторые вообще без никакого. Когда цену на газ подняли в 8 раз, я была в шоке. Пережили. А теперь, когда я сменила поставщика, буду платить меньше, чем государство снижает по 6,99. Меня всё устраивает.

Відповісти
  • злой клоун
14.01.21 10:38

эконом. обоснования тарифа мы так и не дождемся? чем больше людей на улицах, те меньше будет цена

Відповісти
  • Андрій
14.01.21 11:03

Поки ринок газу продовжує формуватися, держава підтримає людей, особливо пенсіонерів та вразливі категорії населення....верх цинізму, а якби люди не вийшли з протестами на вулицю? Су,,,ка, електроенергія в двічіі, газ більш як в двіччі, розподіл в двіччі....під час карантину

Відповісти
  • Анна
14.01.21 11:08

Повысили на 80% снизили на 30% или до конца карантина или до конца отопительного сезона,потом опять поднимут,сделали рынок газа-переходите в Нафтогаз,там дешевле,но там же надо оплатить аванс на весь отопительный сезон,а это минимум 11000,Зеленский и Коболев всем рекомендует,а где народу их взять ,да еще в карантин не сказал .

Відповісти
  • ТАНЯ
14.01.21 18:02

Анна,А МВФ против и вот и казочке конец  Это понижение будет на время карантина .а карантин закончится 25 января 

Відповісти
  • dcb
14.01.21 14:01

Навпаки, весь запланований річний об"єм газу пропорційно оплачується щомісяця за фіксованою на рік ціною. Просто сплачувати треба за поточний місяць до 15 числа.

Відповісти
  • SHADOW
14.01.21 12:30

газ это одно, а отопление, свет, вода? по ним когда будут решения?

Відповісти
  • злой клоун
14.01.21 16:17

а состояние домов? спихнули все дома с баланса без кап. ремонтов, без тех.аудита - платишь такие деньжищи, а  они ни за что не отвечают ! некорректные начисления - это только проблемы жильцов. Качество услуг тоже никто не контролирует и не фиксирует, что-то не нравится - это только ваши проблемы..

Відповісти
  • Ксюша
14.01.21 14:34

Цена 6,99 ? А почему не 7.

Відповісти
  • ^^^
14.01.21 16:28

Рыночная цена на газ, это прекрасно, но мне интересно, когда у населения будут рыночные зарплаты и рыночные пенсии. Или оно нам не надо?

Відповісти
  • ***
14.01.21 16:47

очередной развод. сейчас страсти поутихнут. свыкнется. и они опять поднимут. да еще отыграются за счет отопления, горячей воды и прочего

Відповісти
  • злой клоун
14.01.21 18:05

За 10 лет тарифы ЖКХ повысились на 513,2% (с)- Держстат

Відповісти
  • Наталя
15.01.21 07:16

Газ, електрика, вода, опалення має бути у власності у держави, а не у олігархів...а депутатів на мінімалку і без благ, як у всіх цивілізованих країнах

Відповісти
  • Євгеній
15.01.21 10:07

"Слуги народу" так і нестали слугами народу.

Відповісти