Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


12.04.21
13836 11 Друкувати

Додаток 4ДФ: розбираємося на прикладах

Автор: Савченко Олена, експерт з питань оплати праці.

З порядком заповнення рядків і граф додатка 4 ДФ ви вже ознайомилися. Що ж, час застосувати теорію на практичних ситуаціях. Давайте розглянемо порядок відображення різних доходів, а також податкової соціальної пільги в 4ДФ.

Зарплатні доходи

При відображенні зарплатних доходів у 4ДФ важливо пам’ятати одне правило: якщо виплачуємо зарплату в установлені строки в місяці, що настає за місяцем нарахування, то цю суму відображаємо в 4ДФ за місяць, за який заробітна плата була нарахована.

Приклад 1. Працівникові підприємства (реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі — податковий номер) — 2845364536) у березні була нарахована зарплата в розмірі 7850 грн (ПДФО — 1413 грн, ВЗ — 117,75 грн). Зарплата виплачена у квітні в установлені строки.

Приклад заповнення див. на рис. 1.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів
Я вже передплатник

Видання для фахівців в області оподаткування та бухгалтерського обліку в усіх сферах бізнесу

450 грн/
місяць
Купити

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Лариса
12.04.21 08:13

Доброе утро,  наше предприятие выплачивает 2 раза в месяц и закрывает  месяц, как быть?? думаю это не нарушение, ведь можно выплачивать зп хоть каждый день, верно или нет???

Відповісти
  • Шурик
12.04.21 21:13

Лариса,
В Веймарской республике несколько раз в день выдавали зарплату, быстрая инфляция.

Відповісти
  • Олена
12.04.21 09:15

Лариса, верно. можно

Відповісти
  • Кристина
12.04.21 13:36

а если по состоянию на апрель не выплачен февраль, значит февраль в додатке 4ДФ показываем только начисление, а как быть с мартом, если не уверен что в апреле будет выплата, показывать выплату или нет?

Відповісти
  • зарплатник
12.04.21 17:36

Кристина, а как у вас прописано в положениях ил кол договоре? установленые сроки, это максиму 7 число после отчетного месяца, по законодательству. если до 07.04 не выплатили зарплату за март, это уже задержка

Відповісти
  • Кристина
12.04.21 13:40

и нужно ли заполнять 4дф если работник весь месяц был отпуске за свой счет.


Відповісти
  • Л.Н.
12.04.21 14:33

Подскажите,пожалуйста. НДФЛ уплачен за квартал авансом. Как показывать сколько перечислено по каждому работнику? Показывать всю перечисленную фактически сумму или ту ,что удержано с зарплаты.Плачу всегда неперед.

Відповісти
  • ЕленаНик
12.04.21 14:57

Щось я зовсім заплуталась. Рядок 032 - як правильно вибратий новий кодифікатор. Підприємство розташовано наприклад у Центральному районі обласного центру. Для ЄСВ (додаток 1) начебто зрозуміло - з 1 січня 2021 року ЄСВ за найманих працівників сплачується на один рахунок для всього обласного центру, тож вибираємо "третій рівень" (літера Н) - територія ТТГ в областях. Але в додатку 4ДФ в рядку 032 вказано "Кодифікатор.....за місцезнаходженням податкового  агента або відокремленого підрозділу". То в данному випадку треба ставити кодифікатор для Центрального району обласного центру (літера В в Класификаторі) чи тепер неважливо, на території якого саме району зареєстрований податковий агент (Центральний, Приморський, тощо) і Кодифікатор адм-тер одиниць однаковий і в дод1 і в дод4.?

Відповісти
  • Елена Анатольевна
14.04.21 10:09

Додаток 4ДФ, строка: працювало за трудовими договорами (контрактами). Включают ли в количество работников, которые весь месяц были без сохранения заработной платы? или только с доходами?А если есть внешние совместители, но доход им не начислялся (просто не было дохода). Включать ли их в строку 04 ?

Відповісти
  • Елена Анатольевна
14.04.21 10:35

Почему-то абсолютно нигде нет конкретики по заполнению строки 04 Додатка 4ДФ. Пусть это не связано с доходами, но хотелось бы правильно заполнить помесячно эти данные.

Відповісти
  • майя
06.04.22 10:29

Если работник был в марте в отпуске за свой счет  4ДФ за март делать?( в отчете)

Відповісти