Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


28.04.21
17027 24 Друкувати

Якою буде мінімальна зарплата у наступному році: переговори тривають

Відповідно до чинного законодавства та домовленостей Генеральної угоди на 2019-2021 рік, 27 квітня 2021 року продовжено колективні переговори щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2022 рік.

Під час другого засідання сторони представили свої офіційні позиції.

Урядова сторона запропонувала встановити на 2022 рік мінімальну заробітну плату, середньозважений розмір якої має дорівнювати 6700 грн.

Представники Сторони роботодавців повідомили, що залишаються на позиції щодо збереження, принаймні на початку 2022 року, мінімальної заробітної плати на рівні 6500 грн. з можливістю її подальшого підвищення з урахуванням результатів роботи економіки.

Співголова робочої Комісії повноважних представників від профспілкової Сторони – перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок Шубін О.О. повідомив, що Президією ФПУ та Рішенням СПО об’єднань профспілок схвалена позиція щодо встановлення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року на рівні 6900 грн з її підвищенням на кінець року до 7700 грн. Разом з тим, було зазначено, що профспілкова Сторона готова обговорювати пропозиції щодо розміру мінімальної заробітної плати в рамках опрацювання проекту Бюджетної декларації на 2022-2024 роки, а також наголошено на необхідності підвищення інших показників сфери оплати праці, зокрема розміру мінімального посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС.

За результатами засідання сторони домовилися продовжити роботу з визначення розміру мінімальної заробітної плати в рамках підготовки проекту Бюджетної декларації на 2022-2024 роки та Державного бюджету України на 2022 рік.

Крім того, за ініціативою Романюка С.М. – заступника Голови Профспілки працівників освіти і науки України, сторони домовилися провести окрему зустріч з обговорення умов оплати праці працівників бюджетної сфери, зокрема щодо підвищення рівня оплати праці у галузі освіти.

За матеріалами Федерація профспілок України

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Светлана
28.04.21 08:13

очередной виток сумасшедшей инфляции и падение уровня жизни.

Відповісти
  • Экономист
09.06.21 20:14

Светлана, такой сумашедший как в 2020 году? АЖ 5 процентов))))

Відповісти
  • Наталія
28.04.21 09:12

Светлана, да, с начала года увеличение цен в магазинах чувствуется нормально, а у многих зарплата осталась та же.

Відповісти
  • Алла
28.04.21 09:56

Наталія,  думаю у большинства осталась та же. У многих уменьшилась, в том числе за счёт карантина.

Відповісти
  • Экономист
09.06.21 20:26

Алла, ахха конкретно у кого уменьшилась? Бред. Зарплата сейчас рекордно высокая за все время, рост был даже в пандемию при падении экономики! Притом и в гривне и в долларовом эквюваленте!

Відповісти
  • злой клоун
28.04.21 08:53

да отмените её совсем,   пусть будут  продуктовые пайки

Відповісти
  • Ксюша
28.04.21 08:58

злой клоун, И ввести локдаун.

Відповісти
  • злой клоун
28.04.21 09:01

Ксюша, Каждому своё (с)

Відповісти
  • Наталья
28.04.21 09:36

Такое вречатлетление, что наши профсоюзы далеки от реальности, как декабристы от народа. 6900,  нет, лучше 7700, ну, ладно, обговорим, послушаем, но останемся при своем мнении. Может я ошибаюсь в очередной раз, но кто мне объяснит, что дает повышение мин.з/пл для подавляющего большинства граждан, кроме растущих цен и тарифов. я уже молчу о микробизнесе.  

Відповісти
  • Оксана
28.04.21 10:03

Наталья, збільшення податків у казну!!! А потім "дерібан" по кишеням. Треба ж за щось купувати кожного року нові авто.

Відповісти
  • Непогода
28.04.21 09:51

Наталья, для подавляющего большинства граждан - это рост цен и тарифов. А вот для чиновников от профсоюзов - пиар "как они заботятся о благосостоянии трудящихся". Для огромной армии чиновников в гос. структурах это реальное повышение их зарплат, причем кратно.

Відповісти
  • Александр
28.04.21 10:06

Государство Ахметова повышениями МЗ папавнивает свой разворованный ими самими бюджет, нет никаких других причин. 
Не будет никакой стабилизации пока идёт вечное повышение минимальной зарплаты "по просьбе трудящихся".

Відповісти
  • Экономист
09.06.21 20:15

Александр, правильно, давайте дефолт пусть ахметов победнеет, пусть воровать будет нечего, а мы простые люди то поумираем с голода но это мелочи) 

Відповісти
  • Наталия
28.04.21 10:17

Не нужно увеличение минзарплаты!! Прекратите обворовывать народ и так живущий и работающий за копейки!! Надоело! Скоро цены будут космические, что покушать колбасы-варенки, которую сейчас продают в упаковке на половину заполненную желатином, будет нереально дорого

Відповісти
  • Іра
28.04.21 15:35

Наталия, олія соняшникова по 60грн за 1л, цукор - 40грн/ 1кг, це кабздець !!!

Відповісти
  • Экономист
09.06.21 20:17

Іра, і до чого Україна до вашої олії? Чому виробник олії повинен продавати її вам по 30 грн, якшо він може продати її в іншій країні за 70? Світ накачали дешевими грошима, світова інфляція б"є рекорди, ціни на сировину рекордні в світі, але це для вас неважливо, винний наш президент))))

Відповісти
  • Светлана
28.04.21 10:29

Я думаю,что повышение минзарплаты  влияет на расчет субсидий (их уменьшение ,либо полную отмену) для населения.
А для чиновников-это благо,т.к. у многих зп рассчитывается из количества минимальных зп.Посудите сами ,например :10минх6000грн или 10минх7000. Две большие разницы.

Відповісти
  • ТАНЯ
28.04.21 12:50

Светлана, Точно это не повышение з'платы а уменьшение социалки и увеличение зарплаты всяким малообемпеченным верхтвки влади

Відповісти
  • Алена
28.04.21 12:34

Ладно уж минималку подымают и цены ростут. Но пенсия как была так и осталась. Как пенсионерам выживать то?

Відповісти
  • АннаЕва
28.04.21 13:03

Алена, так когда пошли первые повышения мин зарплаты, все ж бюджетники радовались, но потом стало известно, что их то выплаты привязаны к прожиточному минимуму, которые далек от минимальной зарплаты и  все, разочарование... Это все печально... к сожалению... Нужно убрать коррупцию и воровство!!!

Відповісти
  • Экономист
09.06.21 20:21

АннаЕва, бред, прожиточный минимум ниже минималки это раз, при чем тут пенсии? это два. Индексация пенсий закреплена законом в определенные числа. Если вы не в курсе, я вам расскажу, у нас на пенсии не хватает каждый год СОТНИ МИЛЛИАРДОВ ГРИВЕН, то о каком вы повышении гвоорите? Вы понимаете что у нас пенсионеров КУЧА, а работающих людей МАЛО? Даже если прийдет к власти ГОСПОДЬ БОГ то и ему прийдеться повышать пенсионный возраст!!!

Відповісти
  • Юрий
28.04.21 16:22

Ура! Закончилась эпоха бедности и начинается эпоха зубожіння. 

Відповісти
  • Экономист
09.06.21 20:07

Юрий, обосновать можете? Почему вы нищий?

Відповісти
  • Экономист
09.06.21 20:04

О боги, что за ПТУ шники в коментах, вы вообще понимаете Основы экономики??? Вы молиться должны на тех людей которые минималку сделают 7700!!! 
При инфляции 5-10 процентов, у нас зарплата растет 10-15 процентов уже с вычетом инфляции!!!

Відповісти