Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


27.07.21
3853 3 Друкувати

Декларація юросіб-єдиноподатників

Немає доходів: чи подавати декларацію?

Вірогідна ситуація, коли за весь квартал підприємство не отримало ані копійки доходів. Чи потрібно юрособі-єдиноподатнику складати і подавати декларацію за такий квартал?

Тут все залежить від того, про який кварталі йдеться. Якщо про І кварталі року, то ні (п. 49.2 ПКУ). Тобто якщо ви, наприклад, в І кварталі 2021 року не отримали ніяких доходів, то ви не зобов'язані були подавати єдиноподаткову декларацію за І квартал.

І податківці погоджуються з цим (категорія 108.01.05 ЗІР).

Відповідно якщо доходи були лише у IІ кварталі, можна одразу подавати декларацію за півріччя.

А взагалі не подавати декларацію зараз можна, лише якщо у вас не було доходів протягом усього І півріччя.

А ось якщо в І кварталі 2021 року ви отримали доходи, ситуація зовсім інша. Тоді декларацію вже треба подавати і за півріччя, і в подальшому за 9 місяців, і за рік. Навіть якщо власне за ці періоди доходів у вас не було і не буде.

Адже єдиноподаткова декларація складається наростаючим підсумком (п. 296.7 ПКУ). І якщо у вас є доходи в І кварталі 2021 року, а у IІ кварталі ніяких доходів немає, то в декларації за півріччя все одно є показники для декларування, адже в неї переносяться доходи, відображені в декларації за I квартал (стаття «Декларація юросіб-єдиноподатників»).

Об'єднаний Податковий розрахунок з ЄСВ / ПДФО / ВЗ та додаток до нього мають запаморочливу нумерацію в рядках 02. У свідченнях плутались і самі податківці. Але в підсумку дійшли до висновку, що нумерувати Розрахунки слід в межах одного звітного кварталу і не продовжувати в наступних. Однак питання з приводу нумерації все одно продовжують надходити. Давайте обговоримо нумерацію ще раз (стаття «Нумерація ЄСВ/ПДФО/ВЗ-розрахунку: «Ех раз, та ще раз ... »).

Схоже, РРО-зобов'язаним нудьгувати ніколи. Їх життя насичене (а може, і перенасичене) подіями. Остання з них - оновлення форми фіскального чека в частині зазначення цифрового значення штрих-коду алкогольної акцизної марки. Але ми зараз будемо говорити не про це оновлення, а про попереднє, яке нещодавно трапилося  минулого року. Давайте згадаємо разом, що і кому слід було зробити за рік, щоб належним чином зустріти прийдешній першосерпневий дедлайн (стаття «Нові-старі реквізити чека РРО»).

Залишилися питання по 30 номеру журналу «Бухгалтер 911»? Пишіть їх в коментарях!

Сергій Томашпольский, головний редактор журналу "Бухгалтер 911".

Коментарі
  • Епіграф
27.07.21 16:07

Добрий день! А зараз за рахунок карантину так і нема планових документальних перевірок у ФОПів? Тільки з цього року у юосіб проводяться?

Відповісти
  • Сергій
29.07.21 09:14

Епіграф,так. Планові податкові документальні перевірки ФОПів покищо заборонено.

Відповісти
  • Епіграф
27.07.21 16:10

Колись десь зустрічалася інформація, що перехідні доходи можна відображати у ЄСВ-звітності у тому місяці, до якого оно має відношення. Тобто, відпуска починається у червні - закінчується у липні, відповідно можна було відображати червневі відпускі у ЄСВ-звіта за червень, липні - за липень, а не у місяці нарахування відпусних (червень).

Чи можна зараз так робити? Відповідно це відображатися синхронно (дзеркально) і у частині 1-ДФ. Якщо так, то як тоді відображати нарахування таких доходів у відомості нарахування зарплати (розрахунково-платіжній відомості): у місяці нарахування чи відповідно до кожного місяця, до якого має відношення?

Відповісти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
60794 142
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти