Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


28.07.21
15639 41 Друкувати

Перезавантаження системи перевірок бізнесу: Уряд підтримав відповідні законопроекти

28 липня на черговому засіданні Уряд схвалив декілька законопроектів, покликаних перезавантажити систему перевірок бізнесу та створити сприятливий бізнес-клімат в Україні.

Так, реалізація законопроекту  «Про основні засади державного нагляду (контролю)» сприятиме зменшенню регуляторного навантаження на доброчесний бізнес та впровадженню додаткових інструментів забезпечення прав громадян. 

«Це надзвичайно важливий документ,  який дозволить переорієнтувати систему державного нагляду з домінуючої на сьогодні карально-репресивної на превентивну і ризик-орієнтовану, підвищити прозорість  перевірок й  спростити  взаємодію органів контролю та бізнесу. Ми маємо створити  комфортні умови для розвитку підприємництва  та залучення інвестицій в українську економіку», - прокоментував Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко.

Зокрема, законопроектом пропонується:

♦ запровадити добровільне страхування цивільної відповідальності діяльності підприємців; 

♦ запровадити  аудит діяльності компаній, як окремого функціоналу, що дозволяє підприємствам запобігти порушенню вимог законодавства;

♦ створити інститут громадських Рад з питань державного нагляду при органах контролю, що дозволить підвищити об’єктивність та публічність розгляду скарг підприємців;

♦ цифровізувати процеси державного контролю;

♦ посилити відповідальність посадових осіб органів державного нагляду;

♦ удосконалити процедури зупинення діяльності суб’єктів господарювання; 

♦ визначити в Кодексі адміністративного судочинства процедури скороченого провадження у справах за зверненнями органів державного нагляду до суду щодо недопущення до перевірки, зупинення діяльності підприємців для усунення порушень, які несуть загрозу життю та здоров’ю людей. 

Також Уряд схвалив проект закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо підвищення відповідальності посадових осіб органів державного нагляду (контролю)», яким  пропонується посилити відповідальність посадових осіб органів контролю та збільшити суму адміністративного штрафу за порушення вимог законодавства з питань здійснення державного нагляду – з 850 грн. до 4250 грн.

За матеріалами КМУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Мария
28.07.21 15:50

значит будут грабить 

Відповісти
  • Анна
28.07.21 15:56

Где фин ответственность проверяющего инспектора?

Відповісти
  • Андрей
29.07.21 10:37

Анна, Там же где ответственность пойманных пьяных депутатов за рулем.....
  Что выбрали, то нас и грабит

Відповісти
  • Мария
29.07.21 10:28

Анна, там же где и всегда)))

Відповісти
  • Ольга
28.07.21 16:09

Якщо раніше карали за діяльність яка відбулася - то тепер, превентивно, за діяльність, яка ще навіть не відбулася

Відповісти
  • Евгений Грищенко
28.07.21 16:16

Ничего хорошего от инициатив исполнительной и законодательной власти ждать не приходится. Как говорил Полиграф Полиграфыч Шариков - один из предшественников Даниила Гетманцева - "душили-душили, душили-душили..."

Відповісти
  • абрам терц
29.07.21 11:30

Евгений Грищенко, а я думала,что он предок кулябы

Відповісти
  • 125
29.07.21 09:56

Евгений Грищенко,

Відповісти
  • Ольга
28.07.21 16:55

Евгений Грищенко,Точніше й не скажеш

Відповісти
  • Ирина
28.07.21 16:33

Евгений Грищенко, это точно


Відповісти
  • Евгения
28.07.21 16:32

ниапчом

Відповісти
  • Ольга
28.07.21 16:57

 "створити інститут громадських Рад з питань державного нагляду при органах контролю" ой створіть ,будь ласка. а то щось мало прихлєбатєлєй кормимо

Відповісти
  • Облікове Діло
28.07.21 17:06

О, цей дядя 20+ років у податковой просидів - пересидів всі "реформи" органу.

Відповісти
  • Тетяна
28.07.21 17:11

Суки

Відповісти
  • я
28.07.21 17:35

а что значит : запровадити аудит.....

Відповісти
  • Алиса
29.07.21 09:10

я, и мне интересно, это станет обязательным для всех? опять-таки расходы вырастут, аудиторы уже совсем не скромные суммы запрашивают за свои услуги, особенно с тех пор как круг попадающих под обязательный аудит расширился

Відповісти
  • 125
29.07.21 10:04

Алиса, Было обязательный аудит всем где-то в 96-99 году (ежегодный)!!!! 
В моем предприятии уже была налоговая проверка этого периода , но аудиторской нет . 
Вот пришел к нам аудитор и не смотря документы составил аудиторские заключения что все нормально проверка налоговой прошла !!!!
И да сума оплаты была обычная.
Я помню как бухгалтер долго еще ядом плевалась... все было обидно, кто работал ,а кто сливки слизал.
Действовало 1-2 года, но вкусно!!!
 
В настоящее время кто-то вспомнил как было хорошо. Да и детям денежек нужно, а так вреде сами себя будут обеспечивать!! 

Відповісти
  • Елена
02.08.21 14:55

125,да. тогда обязательные проверки были для ЗАО. И все ЗАО реорганизовались в ООО

Відповісти
  • SHADOW
29.07.21 08:05

я, это значить, дайте денег...

Відповісти
  • ЗлюкаБух
28.07.21 23:43

я, вот меня тоже это интересует. Запровадити аудит діяльності підприжмства я окремого функціоналу... Шо вони мають на увазі?????

Відповісти
  • Люмьер
28.07.21 18:21

Куда бы не всунула свой нос наша власть, все или валится или приводит к дополнительному ограблению!

Відповісти
  • Ніна-Н
28.07.21 18:21

Один із сошкою а семеро із ложкою. 

Відповісти
  • Олег
28.07.21 19:39

А ці все думають, що люди тупі. Гарні слова і гнилі справи.

Відповісти
  • Влад
28.07.21 21:21

Олег, і справді тупі. І ми також. Щоб бути людиною - треба кожного дня до цього зусиль. А оскотинитись завжди легко і швидко.

Відповісти
  • Александр
29.07.21 03:47

Теперь ещё и АХТИВИСТЫ будут грабить нас - " створити інститут громадських Рад з питань державного нагляду при органах контролю, що дозволить підвищити об’єктивність та публічність розгляду скарг підприємців".
Как будто мало сейчас ДержБанд.

Відповісти
  • Светлана
29.07.21 07:17

В мене одне питання: а хто буде працювати? Наглядові ради,громадські утворення?...усюди керівники,консультанти,вказівники.І ніхто ні за що не відповідає.,але  плюшки мають.

Відповісти
  • Диана
29.07.21 09:02

Светлана,так китайцы :)

Відповісти
  • SHADOW
29.07.21 08:07

Светлана, так это мечта любого(имхо). ничего не делать, но иметь какую то власть и получать плюшки.

Відповісти
  • Ірина
29.07.21 08:15

А как вам "ввести добровольное страхование гражданской ответственности деятельности предпринимателей"? Это что? Накопительный кошелек для взяток проверяющим?

Відповісти
  • Надежда
29.07.21 08:20

Ірина, а эта страховка будет покрывать убытки от деятельности государственных органов?

Відповісти
  • Виктория
29.07.21 09:52

Надежда,так это просто будет отстежка вэти органы наперед.

Відповісти
  • Валентина
29.07.21 08:58

 "штрафа за нарушение требований законодательства по вопросам осуществления государственного надзора - с 850 грн. до 4250 грн. "
Три - ха-ха , да они взяток в сто раз больше берут при проверке , им эти 4250,00 до ж..... Свора собак проверяющих множится с геометрической прогрессией.

Відповісти
  • Павло
29.07.21 09:32

Все це лозунги які чуємо вже не одне десятиліття. Як показує практика .після чергового їх проголошення робиться все навпаки.Не потрібно далеко йти -не встигло висохнути чорнило під Стратегією економічного розвитку до 2030 року, як уряд подав законопроект 5600 котрий повністю перекреслює положення Стратегії. 

Відповісти
  • Ирина
29.07.21 10:05

очередной грабеж бизнеса... пора этих реформаторов на помойку отправлять

Відповісти
  • юлия
02.08.21 11:53

Ирина,как????

Відповісти
  • Реформатор
29.07.21 16:14

Ирина, какая смелая. Ану, отправьте, попробуйте...  

Відповісти
  • Роман
29.07.21 10:08

Вчити податківця - "превентивную и риск-ориентированную" це все одно що перевчати палача на вихователя дитячого садка

Відповісти
  • Лариса
29.07.21 10:34

Умилило "усилить ответственность должностных лиц органов государственного надзора". Теперь за каждый косяк в "Кабинете" будут отвечать?

Відповісти
  • Ольга
29.07.21 12:37

Очередная хохма в очередной раз. Создавайте не создавайте. Ещё ни один проверяющий, за все годы существования государства, не ответил за свои деяния. Сколько рассказывают о созданых самими же податкивцями липовых компашек для своих отмывок, результата в их покарании ноль. Они до бесконечности будут бесчинствовать.

Відповісти
  • Світлана
30.07.21 09:11

А я умаю, что многое зависит и от нас. Если они примут такой закон, то предлагаю их заваливать жалобами, на все их нововведения. Пусть разгребают!!!

Відповісти
  • юлия
02.08.21 11:53

Світлана, они придут по жалобе и столько стрясут, что жаловаться перехочется.

Відповісти