Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


09.08.21
6599 12 Друкувати

ФОП - єдинник у разі припинення підприємницької діяльності повинен подати додаток 1 до декларації

Чи повинна ФОП – платник ЄП, яка є платником ЄСВ, у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП після 01.04.2021 р., подавати додаток 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» у складі податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 578 (у редакції наказу Мінфіну від 09.12.2020 р. № 752)?

Згідно з ч. 4 ст. 6 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця така фізична особа користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника ЄСВ, в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою – підприємцем.

Останнім періодом, за який необхідно обчислити та сплатити ЄСВ, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до місяця, в якому здійснено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності включно (ч. 8 ст. 9 Закону № 2464).

Законом України від 19.09.2019 р. № 115-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо подання єдиної звітності з ЄСВ і податку на доходи фізичних осіб», який набрав чинності 01.01.2021 р., внесені зміни до п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464, відповідно до яких платники ЄСВ зобов’язані подавати звітність про нарахування ЄСВ в розмірах, визначених відповідно до Закону № 2464, зокрема, у складі звітності з єдиного податку у строки та порядку, встановлені ПКУ.

Наказом Мінфіну від 09.12.2020 р. № 752 (далі – Наказ № 752) викладено у новій редакції форму Податкової декларації платника єдиного податку, затверджену наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 578 (далі – Декларація), зокрема, доповнено її додатком 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (далі – додаток 1).

Згідно з приміткою 7 додатка 1 до Декларації у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку у розд. 5 «Тип форми» додатка 1 проставляють позначку «після припинення», у розд. 6 – дату державної реєстрації припинення.

Разом тим, у разі подання Декларації за останній податковий (звітний) період (квартал, півріччя, три квартали), на який припадає дата державної реєстрації припинення платник єдиного податку звільняється від обов’язку подання Декларації у строк, визначений для річного податкового (звітного періоду) (примітка 2 до Декларації).

Фізичні особи, щодо яких до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань внесено запис про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, подають Декларації востаннє за податковий (звітний) квартал, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року у строки, визначені підпунктами 49.18.2 та 49.18.8 ПКУ, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу або до закінчення такого звітного періоду на який припадає дата припинення підприємницької діяльності.

Пунктом 2 Наказу № 752 встановлено, що Декларація подається за формою, затвердженою Наказом № 752, за податкові звітні періоди 2021 року, тобто починаючи з 1 квітня 2021 року.

Враховуючи викладене, у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку, яка є платником ЄСВ, після 01.04.2021 р., така особа зобов’язана подати додаток 1 з типом форми «після припинення» у складі Декларації у строк протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу або до закінчення такого звітного періоду, на який припадає дата припинення підприємницької діяльності, та протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, сплатити ЄСВ.

За матеріалами Категорія 201.06 «ЗІР»
Коментарі
  • Светлана
09.08.21 09:18

можно уточнить, это касается всех флп 2 и 3 групп? так как для 2 группы - форма отчетности годовая, для 3 гр. -квартальная.
По какой форме декларации подавать ликвид. отчетность , флп 2 гр. закрылся 30.06.2021. спасибо.

Відповісти
  • Буржуй
09.08.21 11:05

Светлана, Сомневающийся уже подробно писал об этом. По НКУ и Логике закрывшиеся 1-2группа после 1.04.2021 могут подать новую форму декларации с додатком 1 до 2 марта 2022г.

Відповісти
  • Илона
09.08.21 12:12

А если ФОП 3 группы являлся наемным работником и за него ЕСВ уплатил работодатель, додаток 1 нужно подавать ?

Відповісти
  • Елена
09.08.21 13:42

Илона, подавать нужно, но подать невозможно. С апреля пытаюсь. .Еще не прописан механизм такой подачи в пенсионном Нахожусь в постоянной связи с налоговой, пенсионным, горячей линией. Регулярно, раз в одну-две недели обзваниваю всех. Особенно умиляет ответ горячей линии, если повезло связаться - у нас такой случай впервые!

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
09.08.21 17:54

Елена, об этой проблеме (о том, что она будет) я писал в Минфин ещё на стадии разработки проекта наказа (06.11.2020): 
…В предлагаемой форме Декларации и Додатка 1 необходимо учесть те изменения, которые начинают действовать с 01.01.2021г. в части ЕСВ (592-IX), например, что «Особи, зазначені у пунктах 4 і 5 частини першої цієї статті, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску»...
После утверждения формы декларации (12.01.2021) я сообщал Минфину: 
…Кроме того, т.к. не учтены другие мои «пожелания», гарантирую, что в первых же ликвидационных формах новой отчётности (для ФОПов на ЕН или для ФОПов на ОСН): – однозначно возникнут проблемы с заполнением и сдачей такой отчётности теми ФОПами, которые одновременно являются наёмными работниками и «які мають основне місце роботи, та які звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску»;– скорее всего, но не уверен, будут проблемы со сдачей отчётности в середине года «для призначення пенсии» ФОПами на ОСН или на ЕН, «які мають основне місце роботи, та які звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску»... Так что – Минфин и ДПС намеренно приняли декларацию в такой форме и не спешат с разъяснениями, исправлением контролей ..

Відповісти
  • Наталья
09.08.21 14:44

Светлана. Вам надо подавать (ФОП 1,2,3 гр.) при закрытии кварталь-
ную форму Декларации F01033 до 09.08.2021 с нарастающими
показателями с начала года. Почитайте внимательно статью, там
конкретно сказано "за отчетный квартал в котором произошло закры-
тие ФОП. И Додаток 1 к Декларации прилагаете.

Відповісти
  • Буржуй
09.08.21 16:09

Наталья, а ничего , что у ФОП 1-2 группы отчетный период-год. Не смущает?

Відповісти
  • Я ФОП
10.08.21 07:54

Буржуй, они апеллируют разъяснением, которое находится единой базе налоговиков и судя по всему если подавать годовой отчёт, то будет штраф? И необходимо будет в судебном порядке доказывать, что ты не дурак. Сталкивался с таким уже, дфс отталкивается от своих разъяснений, а нет от НКУ

Відповісти
  • Я ФОП
10.08.21 07:58

Попробовал заполнить этот додаток 1 к декларации, но форма додатка с ошибкой.
При заполнении граф, а именно 4 колонки, в которой указано, что вносятся данные граф 3 х на графу 4. 
А как можно внести в графу 4 такую формулу? Это явная ошибка в принятой форме и необходимо ее изменить иначе никто не сдаст отчёт этот.

Відповісти
  • Лариса
11.08.21 14:08

Я ФОП, там помилка. но це не  ніяк не впливає. на прийняття. значить у вас десь є другі помилки

Відповісти
  • Юлия
10.08.21 11:45

А никто и не может сдать! - только ножками или почтой к ним!... Такой очевидный прокол, и не исправляют...

Відповісти
  • Ирина
11.08.21 17:56

А я сдала за ФОПа, который был наемным и закрылся 19 мая. В электронном кабинете в Дод.1 указала во всех колонках ноль, только там где проценты указала 22% - по май включительно. И пришла 2 квитанция - принято.

Відповісти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
60765 142
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти