Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


10.08.21
3128 2 Друкувати

Чи може ФОП бути платником єдиного податку, якщо надає нерухоме майно в оренду як фізична особа і такий вид діяльності не зазначено в реєстрі платників єдиного податку?

Відповідно до ст. 41 Конституції України від 28.06.1996 р. № 254к/96-ВР кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Частиною першою ст. 320 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV визначено, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.

Згідно з п.п. 291.5.3 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 400 кв. метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 900 кв. метрів.

Нормами чинного законодавства не передбачено обмежень щодо надання в оренду власного нерухомого майна фізичними особами, які зареєстровані суб’єктами господарювання.

Отже, фізичні особи – підприємці можуть надавати власне майно в оренду за умови, що здавання в оренду нерухомого майна такою фізичною особою не здійснюється в межах підприємницької діяльності платника єдиного податку.

Оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду, емфітевзис), житловий найм (піднайм) здійснюється відповідно до п. 170.1 ПКУ.

За матеріалами ГУ ДПС у Херсонській області
Коментарі
  • Влад
10.08.21 11:44

Сбить с единого можно легко. 1. Утверждаем, что сдача в аренду это систематическая хоз. деятельность, а значит - предпринимательская. 2. ФО зарегистрирована ФОП, но не внес в реестр единого нужный квед. 3. ФОП фактически осуществлял предпринимательскую деятельность по сдаче в аренду без внесение в реестр единого - ануляция единого задним числом. Описанное мною зависит от отдела аудита, а им план выполнять нужно, а не читать информационные материалы своих коллег. Судебные перспективы кажутся сомнительными. Риск слишком большой... 

Відповісти
  • Тетяна
10.08.21 15:00

если по арендным платежам начислялся и вовремя уплачивался НДФЛ и ВС, то проблем не должно быть

Відповісти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
63101 143
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти