Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


10.09.21
7183 3 Друкувати

ПН не «сходиться» з бухпервинкою на копійку: чи є право на податковий кредит?

Товариство отримало від енергопостачальних компаній зведені податкові накладні, у яких сума ПДВ не відповідає відповідним первинним бухгалтерським документам (платіжні доручення, видаткові накладні, акти) на 1 копійку (2 копійки).

Контрагенти-постачальники відмовляються виправляти таку невідповідність, обгрунтовуючи відсутністю істотної помилки, яка заважає ідентифікувати господарську операцію.

Товариство запитало у ДПС, чи буде у нього право на податковий кредит за такою ПН.

У відповіді, наданій у листі від 24.06.2021 р. № 2520/ІПК/99-00-21-03-02-06, ДПС зауважила, що показники такої ПН мають відповідати первинним (бухгалтерським) документам, складеним за такою господарською операцією.

Разом з тим, якщо розбіжність на 0,01 та 0,02 грн. між вартістю послуги з урахуванням ПДВ та сумою попередньої оплати (авансу) та/або між сумою ПДВ в первинних документах та сумою ПДВ у ПН виникла за рахунок арифметичних заокруглень, то така розбіжність не може бути єдиною підставою для невизнання податкового кредиту на підставі такої ПН.

Тому на підставі такої ПН (за умови дотримання інших правил, визначених ПКУ для формування податкового кредиту) платник податку має підстави включити суму ПДВ до складу податкового кредиту.

Також фахівці головного фіскального відомства нагадали, що покупець має право включити до податкового кредиту суму ПДВ, зазначену у ПН, у якій допущено помилку в обов'язкових реквізитах, визначених пунктом 201.1 ПКУ, якщо така ПН зареєстрована в ЄРПН, а помилки в реквізитах такої ПН не заважають підтвердити зміст операції, період, сторони та суму сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг.

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • СержК
10.09.21 10:25

канистра - лицензионный склад? копейка разницы - есть право на кредит?.... это уже дно или варианты есть?...

Відповісти
  • Ольга
15.01.22 13:28

СержК,
Похоже у них в головах давно серое вещество превратилось в смердячую массу. Дальше просто некуда!

Відповісти
  • Вікторія
11.09.21 11:14

СержК,
я думаю, вариантов еще очень много.
200 гр спирта для тех.обслуживания техники не приравняли же пока к складу.

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам