Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.09.21
19689 29 Друкувати

Уряд встановив нові карантинні норми

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови № 1236, що встановлює нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Постанова набирає чинності через 7 днів з моменту публікації.

“Запропоновані нами зміни - це можливість стримувати епідемічну ситуацію та зберігати економічну активність країни. Ми говоримо про те, що сьогодні є можливість вакцинуватися та бути захищеним у кожного, наявної вакцини для цього достатньо. Додатково в нас чітко визначені щотижневі кількості поставок вакцин до кінця цього року. Ми дозволили навіть вибирати, якою вакциною щепитися, чого немає  у більшості країн”, - зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Зокрема, ухвалені зміни передбачають, що COVID-сертифікат матиме дві опції (так звані “жовтий” або “зелений”) та міститиме  інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 год.) або одужання від COVID-19. Так званий “жовтий” сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а “зелений” - про повний курс. 

У разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки:

1. Спростили вимоги до роботи навчальних закладів. Вони працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з “жовтими” чи “зеленими” COVID-сертифікатами.

2. Обмеження жовтої зони не будуть застосовуватися до закладів, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% персоналу матимуть “жовтого” чи “зеленого” COVID-сертифікату. 

Такі послаблення стосуються:

  • масових заходів;
  • кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів;
  • спортзалів та басейнів. 

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником. 

У разі введення червоного рівня карантину:

1. Заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають “зелений” COVID-сертифікат.

2. Обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності  “зеленого” COVID-сертифікату у всіх учасників (відвідувачів) та працівників:

  • масових заходів, у тому числі релігійних;
  • кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів;
  • ТРЦ;
  • закладів громадського харчування;
  • ринків, спортзалів та басейнів. 

Крім того, визначено, що за умови наявності в особи, що перетинає кордон України, “жовтого” чи “зеленого” сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19, вона може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й осіб, що які прибувають з тимчасово окупованих територій.

Важливо! COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно. 

За матеріалами МОЗ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • centrum
14.09.21 10:16

Скотиняки

Відповісти
  • 100%
14.09.21 10:25

*Коментар видалено*

Відповісти
  • Сергій
14.09.21 11:17

100%,
Вибір завжди є.
наприклад, померти з честю. А заодно і покінчити з тими скотиняками...

Відповісти
  • Олена
14.09.21 10:34

То якщо мене запросили на весілля-то в запрошенні ще мають попросити провакцинуватись.

Відповісти
  • levva
14.09.21 11:50

Олена, в цивилизованных странах делают тесты бесплатно в таких случаях. Записываешься электронно на когда надо, пришел без очереди сделат тест. Бесплатно!!! У нас такое есть? Я не против сделать тест, но бесплатно. Чтобы его сделать бесплатно надо направление от семейного доктора, киев записи нет на две недели, потом дадут направление, а оно уже  и не надо. Так еще доехать надо на такси, я правильно понимаю, т к не пустят в общественный транспорт. 

Відповісти
  • Olga
14.09.21 15:45

levva,это ,простите, в каких странах тесты делают бесплатно?

Відповісти
  • Tanya
14.09.21 13:26

levva, в Одессе без записи бесплатно делали пфайзер

Відповісти
  • Валерия
14.09.21 13:30

Tanya, за свою инвалидизацию вы хотели еще и заплатить?

Відповісти
  • levva
15.09.21 11:09

Валерия,я не про вакцинацию, это понятно бесплатно, а про тесты

Відповісти
  • Тетяна
14.09.21 11:33

Олена, а вот если похороны человека, то в столовку на поминки тоже базе вакцины не зайдешь. :-) 

Відповісти
  • Софья
14.09.21 14:01

Тетяна, у нас теперь никаких поминок не делают. На кладбище раздали пакеты и поминайте у себя дома.

Відповісти
  • Ирис
14.09.21 10:36

Каждое последующие карантинное ограничение абсурднее предыдущего! Люди пора просыпаться!!!!

Відповісти
  • Валерий
14.09.21 11:09

Ирис, угу, мозги пора включать. А то принесут на работу заразу, потом сразу лечатся и от короны и от антипрививочности, 2 в 1

Відповісти
  • Ирис
14.09.21 12:09

Валерий, "прививки", которые совсем НЕ прививки, это не способ лечения и не защита от инфекции, а всего лишь эксперимент...

Відповісти
  • Светлана
14.09.21 11:12

Валерий, а какая Вам лично разница принесет Вам заразу привитый или непривитый? 

Відповісти
  • *
14.09.21 11:27

Также везде установят спецкамеры. А нельзя ли вместо потраченных средств на карательные меры выдавать посетителям маски бесплатно на входе. Это бы больше помогло в борьбе с вирусом.

Відповісти
  • Ирис
14.09.21 12:11

*, вопрос же не в защите населения! Какие маски от вируса? Им нужны камеры, но совсем для другого, это предлог!

Відповісти
  • Перекатиполе
14.09.21 11:34

Деление людей по медицинским признакам нарушает конституционные права человека. Постановления правительства  противоречат принципу верховенства права. Действия Правительства нарушают Закон и подлежат осуждению. 
КОНСТИТУЦИЯ УКРАИНЫСтаття 24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Стаття 28. Кожен має право на повагу до його гідності.Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.
Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам.

Стаття 60. Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність.

Стаття 64. Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 цієї Конституції.


Обмежуючі заходи, запроваджені Урядом та Президентом України в березні 2020 року задля запобігання та протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), які суттєво обмежують конституційні права і свободи людини і громадянина, не можуть запроваджуватися поза межами надзвичайного чи воєнного стану, а тому вони є неконституційними.

Відповісти
  • SHADOW
14.09.21 15:30

Перекатиполе, да уже давно забили болт на конституцию. 

Відповісти
  • очень плохиедела
14.09.21 16:11

SHADOW,у них  конституция с ближнего востока

Відповісти
  • Ирина
14.09.21 12:16

они никогда не читали эту "конституцию", а действую по старому проверенному принцыпу "разделяй и властвуй". Сегодня одних проштамповали, завтра других и т.д. Останется совсем ничтожная кучка отказников, на них натравят уколовшихся... к сожалению мы не умеем и не готовы отстаивать свои права 

Відповісти
  • Непогода
14.09.21 14:43

Ирина, дело не в том, что мы не умеем отстаивать свои права. Большей части граждан такое отстаивание прав просто не по карману.

Відповісти
  • Ирис
14.09.21 14:54

Непогода, причем здесь не по карману? А выйти на митинг, а подписать петицию? Где расходы?

Відповісти
  • Непогода
14.09.21 18:36

Ирис, я имела ввиду суд, говоря о защите прав гражданина. В митинги, бунты, "челобитные царю и боярам" и т.п. не верю.

Відповісти
  • Людмила
14.09.21 12:21

Все по плану. Приказали всем болеть с 13 сентября и все.......

Відповісти
  • Ия
14.09.21 17:16

рассказываю о своем походе в поликлинику - запись на 2 недели очереди, в поликлинике в одной очереди и больные и здоровые. И тут - бинго !! прождав 2 недели и час в очереди - ушла ни с чем - система подвисла!!! диджитализация, с*ка, ничего не работает, прием закончился . Какие могут быть ограничения и привилегии, если у людей  забрали доступ к медицине? как можно в таких условиях говорить о каких-то планах вакцинации?? кстати, в очереди сидела женщина , которой было очень плохо после вакцины новомодной, и она уже лечила её последствия. у меня стрэсс..

Відповісти
  • Непогода
14.09.21 18:44

Ия, понимаю ваше негодование. Дважды пыталась заключить договор с семейным врачом. Первый раз мне отказали по причине- у них закончился интернет. Второй раз отказали по причине, что все врачи уже набрали нужное число договоров. Посоветовали либо подождать, когда кто-нибудь умрет либо не перезаключит договор (через год). Интересно почему в обычной городской поликлинике, где человек по прописке именно в этом районе вдруг оказался лишним? 

Відповісти
  • Ия
14.09.21 20:14

Непогода, врач ушел , пациент оказался "лишним", так и мигрируют по районам) сегодня была в детской поликлинике, тоже проблемы с системой, декларация на руках, завести в программу не можем!! . - В чем дело? спрашиваю. Ответ : серверы б/у, не справляются с задачами ( привет Большой стройке!), защиты данных пациентов - нет! Если это в Киеве такое, то что в городах поменьше страшно представить. Е-рецепты тоже квест с системой. 

Відповісти
  • мурло
14.09.21 20:46

Да в принципе, Чернобыль подорвали ради демонтажа СССр. Я не за СССР, там была необходимость отправки танков в Афганистан. Склады с танками были переполнены, надо было их куда-то девать. Ну пришлось подорвать, ведь при взрыве уничтожаются доки. Излюбленный прием спец служб. Поэтому нынешний даун, это нормально. "Польские" концлагеря образца 1942-1944 все доказывают. Надо помочь - есть царские дети - им нельзя поставить двойку. Поэтому надо лишние миллиарды убрать, они мешают. Люди голубых кровей должны жить хорошо. Все недочеловеки  должны осознать свою ущербность. Для этого есть марксизм-ленинизм или вирусология. Наука все докажет.  

Відповісти