Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


01.10.21
2189 0 Друкувати

Коли показник суми ПДВ, не сплаченого до бюджету у зв’язку з отриманням пільги, має від’ємне значення?

Чи може мати показник суми ПДВ, не сплаченого до бюджету у зв’язку з отриманням податкової пільги, від’ємне значення?

Відповідно до п.п. 6 п. 3 розд. V Порядку № 21, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21, у рядку 5 податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) вказуються, зокрема, обсяги операцій з постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування відповідно до ст. 197 ПКУ, тимчасово звільнених від оподаткування відповідно до підрозд. 2 розд. XX ПКУ та звільнених відповідно до міжнародних договорів (угод) та коригування за такими операціями.

У рядку 5.1 (з рядка 5) вказуються обсяги операцій (з урахуванням коригування), які звільнені від оподаткування (розд. V ПКУ, підрозд. 2 розд. XX ПКУ, міжнародні договори (угоди)). Коригування обсягів за такими операціями окремо відображається у рядку 5.1.1.

У складі декларації подаються передбачені Порядком № 21 додатки (за наявності подій, які підлягають відображенню у таких додатках) (пп. 9, 11 розд. ІІІ Порядку № 21).

Для платників податку, які заповнюють рядок 5, та підприємств (організацій) осіб з інвалідністю обов’язковим є подання додатка 5 (Д5) «Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, та/або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю» (далі – Додаток 5).

Розрахунок сум ПДВ, не сплаченого платником податку до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, здійснюється у порядку, визначеному розд. V прим. 1 Порядку № 21, у таблиці 2 Додатка 5 до декларації за операціями, звільненими від оподаткування податком, відповідно до коду пільги, визначеного згідно з довідником пільг (п. 2 розд. V прим. 1 Порядку № 21).

Таблиця 2 Додатка 5 заповнюється у разі здійснення у звітному (податковому) періоді операцій з постачання товарів/послуг, що звільнені від оподаткування податком на додану вартість. У графі 5 таблиці 2 Додатка 5 вказується обсяг звільнених від оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг з урахуванням коригувань за такими операціями.

Таким чином, у випадку, якщо суми коригувань, здійснених у звітному періоді, які передбачають зменшення обсягів постачання за операціями, що звільнені від оподаткування, перевищують обсяги звільнених від ПДВ операцій, здійснених у такому звітному періоді, то при розрахунку суми ПДВ, не сплаченого до бюджету у зв’язку з отриманням податкової пільги, такий показник може мати від’ємне значення.

Крім того, у разі виправлення помилок, допущених у таблиці 2 Додатка 5, яке проводиться шляхом подання уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, до якого додається Додаток 5 з відміткою «уточнюючий» (в якому помилка виправляється методом «сторно»), також може виникати від’ємне значення суми ПДВ, не сплаченого до бюджету у зв’язку з отриманням податкової пільги.

Ганна Кокіна, начальник відділу податкового адміністрування підприємств машинобудівної та інших виробничих сфер Запорізького управління податкового адміністрування підприємств Східного МУ ДПС по роботі з ВПП.

За матеріалами Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП
Рубрика:
Коментарі
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія Мінзарплата з 01.12.2021: хапай в обидві жмені...
12727 18
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам