Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


08.11.21
14239 41 Друкувати

Відсьогодні невакциновані працівники відсторонюються від роботи: кого це стосується

Сьогодні, 8 листопада набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я “Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням”.  

Йдеться про працівників: 

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, 
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів,
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. 

Працівники вказаних організацій, які станом на 08 листопада 2021 року  не мають хоча б одного щеплення проти COVID-19, відсторонюються від роботи без збереження заробітної плати до моменту отримання щеплення.

Важливо, що не можуть бути відстороненими від роботи працівники, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний медичний висновок, виданий закладом охорони здоров’я. Відсьогодні таку довідку можна отримати у сімейного лікаря. 

Працівники, які отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, не можуть бути відстороненими від роботи, оскільки вже не йдеться про ухилення або відмову від вакцинації. 

Для відсторонення від роботи працівника, який ухиляється або відмовляється робити щеплення, керівник підприємства має проінформувати працівників про правові наслідки у випадку його відмови або ухилення від обов’язкового щеплення. 

На керівника підприємства покладається контроль за проведенням обов’язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 серед працівників та відсторонення від роботи тих, хто не вакцинувався.

Якщо працівник ухиляється або відмовляється від проведення щеплення, то керівник підприємства має відсторонити його від виконання професійних обов’язків. Для цього він складає відповідний акт. 

Відсторонення відбувається шляхом видання наказу або розпорядження керівника з обов’язковим доведенням його до відома особам, які відсторонюються. 

Важливо, що звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно. Для цього відсутні правові підстави. 

Як тільки працівник отримав принаймні одне щеплення проти COVID-19, то підстав для продовження його відсторонення від роботи немає. Отримання принаймні першої дози не вважається ухиленням або відмовою від вакцинації. У такому випадку він має бути допущений до роботи.  

Якщо під час перевірки уповноваженого органу виявиться, що на підприємстві працюють особи, які ухиляються або відмовляються від щеплення, у такому випадку йдеться про порушення статті 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Порушення правил щодо карантину людей”. 

Відповідальність за порушення вказаної статті для посадової особи складає від 34 тисяч гривень.

За матеріалами МОЗ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юра
08.11.21 04:49

Как назвать умственные способности особей, которые отстраняют от работы здоровых работников, которым было отказано в прививке, (без письменного согласия участвовать в медицинском эксперименте, и вколоть себе неизвестную жидкость, которая хранится в коробке из пенопласта, вместо холодильника), и позволяют работать больгым с кучей белячек, котрым даже отмороженные боятся вколоть этот коктейль?????

Відповісти
  • Гость
09.11.21 11:18

Юра, а ти справді хворий, коли таке пишеш. Мабуть після ковіду ускладнення далося в знаки. А ти коли пляшку коньяку чи горілки купляєш у скляній тарі, чи проводиш аналіз отої невідомої речовини, чи дивишся з якого вона ящика: паперового чи пластмасового??? А чого не виступаєш, що продають тільки після 10.00? 
    Висновок один: не хочеш не пий.
   Так і тут: не хочеш не вакцинуйся. А щоб інших не заражав - сиди вдома.

Відповісти
  • Юра
09.11.21 11:40

Гость, я на свої очі бачив, як файзер зберігають перед тим, як вколоти. За інші не скажу. Ну якщо тиждень в холодильнику без назви, де навіть пляшка води літом не охолоне, то навішо аналізи робити. І я як раз ХОЧУ вакцінуватись, но не можу. 

Відповісти
  • Надежда
08.11.21 09:34

Юра, Вы госслужащий, учитель, воспитатель детского садика? Нет.
Сидите дома, работаете на удалёнке или просто стебаетесь на этом сайте - вопрос ЗАЧЕМ? Вы возрастной человек, который себя называет здоровым? Смешно, просто недообследованный. В мире пандемия, с которой пытаются бороться,а вы предлагаете уповать на господа Бога и ждать своей участи? Баптист или хасид по убеждению что-ли? На каком сайте вы выступаете против детских прививок от кори, полимиелита? За распространение ереси, вас следует насильно привести в реанимацию и морг с ковидниками, в лучшем случае. 
Каждый день одно новое кладбище с сотен могил, скольких вы туда подтолкнули?

Відповісти
  • Елена
08.11.21 13:09

Надежда,
если вы помните как прививали детей, перед первой прививкой мама с ребеночком проходит комиссию, всех специалистов и все делают заключение - здоров, 
если у ребенка есть отклонения в здоровье то на карточке пишут -освобожден от прививок.
что мы наблюдаем сейчас, делаем прививки где угодно, на вокзале, в магазине и т.д., когда вы идете на прививку вы сдаете анализы?, вы проходите кардиолога? наконец то вам дают посмотреть хотя бы инструкцию со сроком годности и условиями хранения  этой прививки и сколько времени эта прививка прошла тестирование? да нисколько.
вы колите, а потом разберемся. 
тем более, что прививка не говорит о том, что вы не заболеете, она говорит о том, что вы легче перенесете болезнь, может быть. Статистики никто не ведет, а если и ведут  то нам правду никогда не скажут.

Відповісти
  • April
08.11.21 15:32

Елена, Все прекрасно помнят, где и как делают первую и вторую прививку детям. Это прививки БЦЖ и от гепатита В, которіе делают в роддоме. И никакой комиссии там нет. Есть только осмотр одного врача- неонатолога. Все остальные прививки тоже делают без комиссии. С какой целью вы лжете про комиссии ? 
Второй момент - родителям не предоставляют инструкции, а тем более никто не даст ампулу с вакциной в руки родителю, чтобы он посмотрел срок годности прививок, которые нанесены на ампулы. У меня вопрос к вам - 

Відповісти
  • Ірина
08.11.21 11:43

Підтримую на всі 100%

Відповісти
  • Юра
08.11.21 11:14

Надежда, дайте один аргумен, как єтот коктейль спасет от короновируса. Статистику недоучек прошу не приводить. в сша и других процент сметности привитіх и нет в сравнимііх цифрах абослютно одинаков. это как мы с населением на порядок меньше только сегодня заняли первое место. 

Відповісти
  • Надежда
08.11.21 14:48

Юра, Про "недоучек", может сам вначале  буквы выучишь?

Відповісти
  • Юра
09.11.21 01:48

Надежда, Єнто и есть ваш аргумент? . Типа букв много знаете. Ну да УКРІ впереди всех славян, у них целых две ГГ .
Правда вот незадача, незная буквы Г с хвостиком УКРАИНЦЫ первыми или одними из первых создали ЭВМ, Космическую ракету, а заполучив хвостатую, кроме хвастоства, типа впереди всех по борьбе с короновирусом подтвердилось, что имеющим хвост на букве Герой стал схвоста. 
.
Я правильно понял, У вАС нет аргументов, кроме "сам дурак"?
.
для истины буквы не надо, для передачи сути очень часто достаточно взгляда.

Відповісти
  • Перекатиполе
09.11.21 12:45

Юра, вы просите аргументы, но это диалог шахматиста с макакой, которая кидается какашками.

Відповісти
  • Лариса
08.11.21 10:55

Надежда, судя по вашей пропаганде вакцины, - вы или бот, или не дружите с головой...

Відповісти
  • Ірина
08.11.21 11:45

Лариса, ваша пропаганда антивакцини теж цим смердить

Відповісти
  • Лариса
08.11.21 12:06

Ірина, я ничего не пропагандирую, - откуда такая информация? А вот вам советую подбирать віражения. Потому что ваша фраза "теж цим смердить", -  ну уж очень некрасиво, особенно для женщины!

Відповісти
  • April
08.11.21 15:38

Лариса, прикольно. Т.е. оскорбить человека фразой "не дружите с головой" можно, а получить в ответ  "теж цим смердить" -  "ну уж очень некрасиво, особенно для женщины!".

Відповісти
  • Юра
09.11.21 02:04

April, а я Вот то же с ней не дружу. Я полностью в её власти. Правда чувствую, что желание завести дружбу с тем, что нами управляет сыграло с человечеством злую шутку. 

Відповісти
  • марина
08.11.21 10:36

Надежда,  вы б свое нездоровое мнение держали при себе, каждый сам разберется со своей головой  

Відповісти
  • April
08.11.21 15:39

марина, Аналогично и с антиваксами. Держите свое мнение при себе.

Відповісти
  • марина
08.11.21 16:04

April,телевизор меньше смотрите ,книги почитайте для словарного запаса

Відповісти
  • марина
08.11.21 16:01

April,повылазило нечисть

Відповісти
  • Ирис
08.11.21 09:35

А потом "бедный керивнык" будет отвечать в суде за незаконное отстранение сотрудника от работы...... 

Відповісти
  • Надежда
08.11.21 10:13

Ирис,  Адвокатишкам  подфартит. Деньги возьмут, но результата не будет.

Відповісти
  • Ирис
08.11.21 11:47

Надежда, а Вы что все такие? 

Відповісти
  • Юра
08.11.21 11:16

Надежда, это как посмотреть.,уверен, что адвокаты будут готовы брать процент от выиграша, не беря денег с клиента. правда не все доживут до финиша. но это естественный отбор.

Відповісти
  • Ирис
08.11.21 09:36

https://moz.gov.ua/article/ministry-mandates/nakaz-moz-ukraini-vid-06122021--2164-pro-provedennja-klinichnogo-viprobuvannja-ta-zatverdzhennja-suttevih-popravok-do-protokoliv-klinichnih-viprobuvan-likarskih-zasobiv-priznachenih-dlja-zdijsnennja-zahodiv-sprjamovanih

Відповісти
  • Игорь
08.11.21 10:19

Еще  надо  разобраться кто  Баптист или хасид по убеждению

Відповісти
  • Ирина
08.11.21 10:41

Сейчас тема вакцинации разделила общество на за и против.

Відповісти
  • Юра
08.11.21 11:18

Ирина, общество едино . медиков не трогают, потому что они могут научно аргументировать свой отказ от укола этим коктейлем.

Відповісти
  • до відома
08.11.21 10:56

*Коментар видалено*

Відповісти
  • Елена
08.11.21 11:14

Спасибо реформе пани Супрун. Вместо отстранять здоровых работников и наводить треш в транспорте  изолировали бы лучше заболевших. А то как в стране идиотов больной ковидом едет в городском транспорте к врачу заражая по дороге сотни, но врач теперь зато к больным на дом не выезжает. И записаться к нему на прием можно недели через 2 ,ведь он теперь не больными занят а выдачей довидок. И вишенка на торте, теперь не медсестра данные в компьютер вводит а сам доктор ,видно для этого его страна столько лет учила. Я думала что доктор это высококвалифицированный специалист а не клерк. Но и этого мало ,в период пандемии врачей принудительно в Киеве заставляют писать заявы что медсестра ему на приеме не нужна. Это уже не смешно.

Відповісти
  • Лариса
08.11.21 16:09

Елена, якшо Ви і бухгалтер такий, як аналітик та експерт у галузі медицини, то бідний директор...

Відповісти
  • April
08.11.21 15:50

Елена,"теперь не медсестра данные в компьютер вводит а сам доктор"
Дело в том, что до Супрун у врачей не было компьютеров, поэтому даже медсестра не могла внести информацию в ПК, которых не было. Раньше врачи заполняли карточки вручную (не медсесры), теперь врачи эту информацию вносят не в карту, а в компьютер. Что не так?
Еще раз спрошу - с какой целью вы на этом форуме?

Відповісти
  • Елена
09.11.21 11:18

Я считаю ,что оставлять людей платившим годами налоги в период пандемии без средств существования, а особенно если они еще и заболели не только нарушение их конституционных прав а и аморально, это нарушение прав человека.

Відповісти
  • Алла
09.11.21 12:08

Елена, Т.е вы своими гневными комментариями на бухгалтерском форуме пытаетесь остановить пандемию? или поднять доходы у населения?

Відповісти
  • Яна
08.11.21 12:28

Елена,до чого тут пані Супрун? ви хоч читали те, що пропонувала Супрун? Як би ви цікавились та читали більше, то побачили, як суттево відрізняється те, що робила Супрун, від того, що коїться зараз в медицині.

Відповісти
  • Елена
09.11.21 10:56

Отвечаю на вопрос .До реформы Супрун доктор приходил к больному домой на вызов, тем самым больной не выходил в народ, не ездил в городском транспорте и не заражал остальных здоровых граждан по пути. Что имеем сейчас ,у меня у родственников вся семья прошла вакцинацию ,2 прививки .Вакцинировались короноваком и файзером, заболели из 5 человек 4 и каждый из них посещал врача имея пропуск на транспорт 3 раза . Это что программа поймал сам зарази другого, шире круг. В то время как в Китае такие больные находились либо дома и им обеспечивали доставку продуктов, медикаментов и врачебное наблюдение. На Ваш очередной выпад говорю факты проверенные, там живет дочь подруги и это все происходит на ее глазах. Хотя я тоже согласна с мнением что перед вакцинацией осмотр врача считаю уместным, ведь у некоторых болезнь короновирусом проявляется только на 5-6 день. Представьте человек уже болен но пока и сам не знает а ему еще добавляют вирус с вакциной. Я не против вакцинации но возмущена ее организацией.

Відповісти
  • Ігор
08.11.21 11:34

Припинити оплату лікарняних всім бюджетникам та працівникам державних і комунальних підприємств/установ/організацій у разі хвороби на ковід.

Відповісти
  • Лариса
08.11.21 12:30

Ігор, зачем?

Відповісти
  • Зоряна
08.11.21 14:58

Та чи мати винувата , що дитина дурнувата?
Це якраз про наш МОЗ з ляшком  в

Відповісти
  • Олена
09.11.21 12:55

Шановні колеги, а ви пробували  хоч один раз прочитати всі коментарі і не втрутитись в розмову? Сьогодні спробувала... і замислилась... як нами маніпулюють! Як підкидають масла до вогню..а вогонь все з більшою силою горить! Не розумію чого накинулись з образами на Юру? Людина включила мозги, проаналізувала ситуацію і зробила висновок власний. Ніхто ж вам не заважає висловити свою думку, але ж без образ один до одного.

Відповісти
  • Перекатиполе
09.11.21 13:10

В Библии написано, широка дорога, ведущая к погибели; избирайте узкие врата. Там где трудно, где гонения - там и правда. Если идете легко с толпой, то куда?

Відповісти