Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


09.11.21
1607 0 Друкувати

У яких випадках заповнюється рядок 18.2 уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок?

Відповідно до п. 2001.6 ПКУ центральний орган виконавчої влади, що реалізує, зокрема податкову політику, має право надсилати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПКУ:

  • реєстри – для перерахування податку до бюджету в разі подання платником податку уточнюючих розрахунків до податкових декларацій;
  • коригуючі реєстри – для уточнення інформації, зазначеної у раніше надісланих реєстрах.

Відповідно до форми уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі – уточнюючий розрахунок), затвердженої наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21 (далі – Порядок № 21), при від’ємному значенні графи 6 рядка 18 уточнюючого розрахунку у рядку 18.2 уточнюючого розрахунку (далі – рядок 18.2) відображається сума, яка включається до коригуючого реєстру щодо зменшення залишку сум податкових зобов’язань, несплачених до бюджету за звітний період, який уточнюється, що обліковується Державною казначейською службою України (далі – Казначейство) до виконання в повному обсязі.

Також рядок 18.2 містить довідкове поле «залишок податкових зобов’язань, несплачений до бюджету за звітний період, який уточнюється, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, на момент подання уточнюючого розрахунку».

Пунктом 4 розд. VІ Порядку № 21 передбачено, що у графі 6 уточнюючого розрахунку відображається сума помилки (абсолютне значення).

Отже, рядок 18.2 уточнюючого розрахунку заповнюється у випадку зменшення податкових зобов’язань за звітний (податковий) період, що уточнюється, тобто якщо графа 6 рядка 18 має від’ємне значення, та якщо у платника на момент подання уточнюючого розрахунку наявний залишок податкових зобов’язань, несплачений до бюджету за звітний період, який уточнюється, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі (довідкове поле рядка 18.2).

Таким чином у графі 6 рядка 18.2 вказується сума з графи 6 рядка 18 (за умови від’ємного значення графи 6 рядка 18) та в межах суми, зазначеної у довідковому полі рядка 18.2, на яку зменшується залишок податкових зобов’язань, несплачений до бюджету за звітний період, який уточнюється, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, на момент подання уточнюючого розрахунку (абсолютне значення суми, яка включається до коригуючого реєстру).

Водночас, якщо залишок податкових зобов’язань, несплачений до бюджету за звітний період, який уточняється, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, відсутній, тобто сума податкових зобов’язань сплачена в повному обсязі, то рядок 18.2 уточнюючого розрахунку не заповнюється.

За матеріалами ГУ ДПС у Хмельницькій області
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам