Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.11.21
3364 1 Друкувати

«Незгоден» чи «не згоден»? Правила для ЄСВ-скарг

Оскарження може бути адміністративним чи судовим. Перше – у податковому органі. Друге – у суді.

Почнемо із судового. Є дві знакові постанови ВС:

- Від 25.02.2021 у справі № 580/3469/19;

- Від 05.03.2021 у справі № 640/9172/20.

У них новий підхід щодо термінів оскарження в суді ЄСВ-вимог/рішень податківців. Суть його у тому, що терміни беремо із ст. 122 КАСУ (Кодекс адміністративного судочинства України), а не із Закону про ЄСВ. Що за терміни?

Якщо ви одразу вирішили йти до суду (з адміноскарженням вирішили не зв'язуватися), то термін для звернення до суду — 6 місяців з дня отримання ЄСВ-вимоги/рішення. Або правильніше — від дня, коли ви дізналися чи мали дізнатися про порушення ваших прав/інтересів.

Якщо, перш ніж піти до суду, ви подали скаргу на ЄСВ-вимогу/рішення до ДПСУ (тобто скористалися правом на адміноскарження), то звернутися до суду з позовом на цю вимогу/рішення можна протягом 3 місяців з дня вручення вам рішення з адмінскаргу.

А як щодо «карантинного» продовження цих термінів? Тут усе складно. На жаль, автоматично таке продовження не діє (ч. 3 розд. VI КАСУ). Тобто у будь-якому разі мають бути причини пропуску терміну, які суд визнає поважними. Це якщо термін пропущено, а особа подає заяву про поновлення терміну (таке також можливо).

Тепер щодо оскарження в податковому органі. Куди подавати скаргу? Закон про ЄСВ каже — до контролюючого органу найвищого рівня. Але оскільки вимоги про сплату недоїмки щодо сплати ЄСВ та рішення про нарахування пені та накладення штрафу формуються та приймаються головними управліннями ДПС в областях та м. Києві, то скарги подаються безпосередньо до апарату ДПСУ (як до контролюючого органу вищого рівня).

Термін — як і раніше, протягом 10 календарних днів з дня отримання від податківців відповідної вимоги/рішення.

Подати скаргу тепер можна не лише на папері (особисто або поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення), а й в електронному вигляді, зокрема через електронний кабінет.

Якщо останній день терміну припадає на вихідний, неробочий чи святковий день, останнім днем ​​такого терміну вважається перший робочий день, що настає за вихідним чи святковим днем.

Термін, встановлений для подання скарги, не вважається пропущеним, якщо до закінчення скаргу та інші документи до неї передано відділенню поштового зв'язку.

Датою передачі скарги до відділення поштового зв'язку вважається дата отримання відділенням поштового зв'язку від платника єдиного внеску поштового відправлення зі скаргою, що зазначена відділенням поштового зв'язку на конверті або у повідомленні про вручення поштового відправлення.

Як і раніше, одночасно з поданням скарги слід повідомити про цей факт податковий орган, який ухвалив оскаржувану вимогу/рішення. Зробити це, знову ж таки, можна у паперовій чи електронній формі (стаття «Незгоден» чи «не згоден»? Правила для ЄСВ-скарг»).

Багатостраждальний класифікатор професій ДК 003:2010 знову змінили. Часу на розгойдування не дали зовсім: з 25 жовтня зміни вже «у справі». Частина змін пов'язана із професійними назвами робіт. Саме вона становить найбільший інтерес, адже з цими назвами доводиться працювати, обираючи/створюючи назву посади (професії) працівника. Їх потрібно вказувати у Д5 Об'єднаного звіту. Тому наводимо приціл нашого об'єктиву саме на цю когорту змін (стаття «Класифікатор професій: штудіюємо Зміни № 10»).

Облік товарних запасів ФОП із «примари» починає перетворюватися на щось більш відчутне. 16 листопада опублікували порядок ведення обліку товарних запасів. Відповідно, дата набуття ним чинності — 26.11.2021. Податківці поки що мовчать. Непогано їм підготувати Інформаційний лист на цю тему. Але поки що, на жаль, «ноу комментс». Спробуємо роз'яснити проблемні питання з цього приводу! (стаття «Облік товарів у ФОП – не для всіх!»).

Залишилися питання по 47 номеру журналу «Бухгалтер 911»? Пишіть їх в коментарях!

Сергій Томашпільський, головний редактор журналу "Бухгалтер 911".

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Сомневающийся Sкептиk
24.11.21 09:24

По поводу Порядка о товарных запасах и налоговиках. ЗИР проинформировал коротким сообщением такого содержания: https://zir.tax.gov.ua/main/lastupdate/ (от 18.11.2021)

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам