Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


06.12.21
4906 8 Друкувати

Мінусовий РК заблоковано. Коли постачальник може зменшити податкові зобов’язання?

Якщо відбувається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, платник податку – постачальник може зменшити податкові зобов’язання лише після реєстрації покупцем в ЄРПН відповідного розрахунку коригування.

У разі зупинення реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування платник податку – постачальник може зменшити податкові зобов’язання на суму ПДВ, зазначену у ньому, після припинення процедури такого зупинення:

- у разі своєчасної реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування – у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його складено;

- у разі несвоєчасної реєстрації в ЄРПН – у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН.

Слід зазначити, що платник податку через електронний кабінет шляхом перегляду в режимі реального часу має доступ до даних ЄРПН щодо складених ним чи його контрагентами податкових накладних та/або розрахунків коригування (пункт 25 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246).

У випадку виникнення невідповідності між показниками податкової звітності з ПДВ та даними ЄРПН платнику податку необхідно виправити таку невідповідність шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, згідно з пунктом 50.1 статті 50 ПКУ.

Відповідно до норм чинного законодавства (стаття 36 ПКУ) платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.

Державний інспектор відділу адміністрування ПДВ
управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Тетяна ГЛУХА.

За матеріалами ГУ ДПС у Дніпропетровській області
Рубрика:
Коментарі
  • Світлана
06.12.21 09:23

А может как в США отменить ПДВ и все , и экономика спасибо скажет и люди и бизнес и ДПС считать нечего :) 

Відповісти
  • Елена
06.12.21 09:35

Интересно, где учат ТАК писать консультации??? Ну профи, конечно, справятся. А вот как это понимать начинающему бухгалтеру или ФОПу??!!!!

Відповісти
  • Мария
06.12.21 16:23

Елена, а что тут не понятно? если своевременно зарегистрирован РК - то в соответствующем периоде, когда составлен РК, если заблокирован РК, то в периоде его разблокировки. 

Відповісти
  • Перекатиполе
07.12.21 11:18

Вот еще одна жертва позиции налоговиков. Регистрация только одна - та, что проводится первый раз плательщиком. Налоговая инспекция останавливает поступление списанного с продавца НДС  к покупателю, но не регистрирует. 
То, что творится дальше не является регистрацией. Налоговики подменяют данные первичной квитанции, заменяя дату регистрации на дату проведения по реестру операций. 
По ПКУ право на включение НДС по разблокированным НН/РК наступает с того периода, когда НН/РК были впервые выписаны продавцом при своевременной регистрации (факт зупинення не влияет).
Налоговики ответили правильно - процитировали ПКУ, а бухгалтера с перепугу фантазируют и подстраиваются абы г-во не обидеть.
Если бы все предприятия Украины включали остановленные НН в налоговый кредит сразу, и это согласно ПКУ, бюджетный пузырь прекратил бы надуваться за счет обворовывания бизнеса. 
Налоговая накладная/РК регистрируется продавцом в ЕРПН, получает при регистрации номер в реестре и квитанцию о регистрации (иногда с примечанием об остановке). И никакие действия налоговиком не могут изменить этого факта. Все, что они могут делать - это писать примечания: "зупиненно", "Реєстрацію проведено за рішеннням суду" и т.п. Но эти примечания не изменяют ни первичную дату регистрации, ни регистрационный номер, ни факт регистрации. Все записи о регистрации остаются в реестре постоянно с 2015 года.

Відповісти
  • Вітамін
06.12.21 18:02

Мария,а те незрозуміло те. що дурню з набору слів написали в останніх абзацах. Які нівелюють вірну відповідь в першому реченні. наліпили фраз з ПКу , щоб більше тексту.

Відповісти
  • ЕленаНик
06.12.21 19:22

А как понимать "платник податку через електронний кабінет ... має доступ до даних ЄРПН щодо СКЛАДЕНИХ ... його контрагентами податкових накладних"?  Разве покупатель в ЕК может увидеть составленньіе, но не зарегистрированньіе НН продавца?

Відповісти
  • Перекатиполе
07.12.21 11:23

ЕленаНик, не может увидеть. Эту информацию налоговики утаивают от покупателя, потому что он имеет право на налоговый кредит не зависимо от факта остановки НН. 
Кабинет умышленно запрограммирован скрывать данные.

Відповісти
  • Татьяна
07.12.21 13:12

Вот как понять, нам заблокировали РК на возврат от нашего контрагента, потому,что возврат больше ,чем отпущено товара. Как мне пояснили по 007, что Ваш контрагент отпустил больше, чем получил, но док-ты подавать нужно Вам.А отпустить/продать контрагент мог больше, потому, что продавал с наценкой. В результате, даже скаргу отклонили, ризкова операція.(ПДВ-890 грн).

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам