Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.12.21
1267 1 Друкувати

Чи втрачається право на соціальну відпустку, якщо її не використано на попередньому місці роботи?

Додаткова соціальна відпустка на дітей надається тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів відповідно до Закону України «Про відпустки».

За наявності кількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів згідно вимог ч. 2 ст. 19 Закону про відпустки.

Чинним законодавством не визначено строку давності, після якого працівник втрачає право на додаткові соціальні відпустки. Якщо він з якихось причин не скористався своїм правом на таку відпустку за попередній рік чи за кілька попередніх років, він має право використати її, а в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні цієї відпустки.

Згідно зі ст. 24 Закону України “Про відпустки” у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – інваліда з дитинства підгрупи А I групи.

Таким чином, якщо працівник звільняється з роботи у відповідному році і має невикористану соціальну відпустку за цей рік, йому має бути виплачена за неї грошова компенсація.

На новому місці роботи він не матиме права на отримання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, оскільки така відпустка надається один раз протягом відповідного календарного року.

За матеріалами ГУ Держпраці у Дніпропетровській області
Коментарі
  • Константин
13.12.21 21:59

По отпуску за 2х и более детей до 15 лет за 2021 год после 09.05.2021 на мой взгляд всё не так однозначно. Теперь мама в принципе может при увольнении отказаться от компенсации в пользу использования отпуска папой. А потом на новом месте взять и передумать. Ну передумали, не получилось у папы взять отпуск. Принесёт справку, что компенсацию при увольнении не получала и с работы папы вторую,  что он отпуск за 2021 год у себя не брал. И что делать в этой ситуации новому работодателю? Как по мне, предоставить отпуск. Нигде в законе не написано, что родители должны точно определиться сразу после вступления в силу изменений к закону и потом в начале календарного года, кто из них использует отпуск. Как-то это письменно оформить, уведомить работодателей и без права передумать. Главное теперь, что нужно работодателю при увольнении таких родителей после 09.05.2021, если есть неиспользованный детский отпуск за 2021 год,  всё объяснить работнику и попросить его всё расписать в заявлении,  просит он выплатить компенсацию или отказывается. Если просит выплатить,  должен предоставить документ от второго родителя,  что он не использовал отпуск у себя на работе. Если отказывается,  указать почему, в пользу второго родителя или не может предоставить документ от второго родителя о неиспользовании им отпуска. Ужас, конечно,  но как выписали закон,  так и работать приходится. А если такие отпуска накопятся за несколько лет и 1 из родителей часто меняет место работы и компенсацию не берет,  а второй потом будет увольняться и захочет компенсацию получить?  Замучается справки от второго собирать.  Или обоим бы уже разрешили давать,  или не лезли бы сюда вообще. 

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам