Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


11.01.22
49879 59 Друкувати

Звіт з ЄСВ ФОП за 2021 рік: приклади заповнення

Віталіна Мірошниченко експерт журналу"Бухгалтер 911"

Я — Мірошниченко Віталіна, експерт журналу «Бухгалтер911». Сьогодні розповім, як правильно подати ФОП Звіт з ЄСВ.

Обов'язок щорічно подавати ЄСВ-звіт «за себе» вже в'ївся під шкіру ФОП. Але з 2022 року ми цей Звіт більше не подаємо! Як так? Хіба його відмінили? Зовсім ні. Просто із самостійного Звіту він перетворився на додаток до декларації:

додаток ЄСВ-1 до декларації про доходи (затверджена наказом Мінфіну від 17.12.2020 № 783);

додаток 1 до декларації єдиноподатника (затверджена наказом Мінфіну від 09.12.2020 № 752).

Ці ЄСВ-додатки ми уперше заповнюємо саме зараз, у декларації  за 2021 рік. Хочете дізнатися, як це зробити? Ми навчимо, адже у «Бухгалтера 911» вже є відповіді на ваші запитання. Приєднуйтеся. 

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
50
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, журналів «Оплата Праці», «Бухгалтер 911», «Податки & бухоблік» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Коментарі
  • Евгения
11.01.22 09:50

ФОП 1-ая группа, освобожденец от есв. Дод.1 в том варианте, что вы указали в статье на прошлой неделе не приняли. 

Відповісти
  • Віталіна
11.01.22 12:52

Евгения, как всегда, практика отличается от рекомендаций налоговиков. В ЗИРе они советуют ставить "0,00" по всем графам (2, 3 и 4), по тем месяцам, за которые ЕСВ уплатил раобтодатель - https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=29838. Но на практике принимают отчет, в котором в графах 2 и 4 стоят "0,00", а в графе 3 - "22,00".
Уже учли этот нюанс в статье.

Відповісти
  • Тамара
14.01.22 17:21

Віталіна,

Відповісти
  • Зоряна
11.01.22 12:50

Евгения, Подала декларацію єдинника, не платник єв  без всяких додатків .Податкова прийняла

Відповісти
  • Евгения
13.01.22 11:41

Зоряна, у меня есть фоп 2 гр, он же - наёмный, за которого платит есв работодатель. Тоже подавала без додатка, приняли

Відповісти
  • Елена
14.01.22 12:54

Евгения, принимают, если весь год или платили или не платили, а если часть месяцев заполнены, а часть нет - тогда затруднения...

Відповісти
  • Виктор
11.01.22 12:32

Евгения,добрый день. Вы правильно пишите, ни с 0 ни с прочерками не принимают

Відповісти
  • Маро
11.01.22 10:43

Евгения, у меня тоже не приняли по тому варианту который указали на сайте.

Відповісти
  • 11
11.01.22 10:33

ФОП 3 группа. Додаток 1, заполненный так, как описано в статье вчера (10.01.22) был принят, квитанция 2 получена, в личном кабинете суммы начислились правильно (но с датой 21.02.22).
И все бы ничего, но!
Рядом с датой 21.02.22 следующая надпись:
Факт невчасної подачi декларацiї Додаток 1 "Вiдомостi про суми нарахованого доходу застрахованих осiб та суми нарахованого єдиного внеску" до Податкової декларацiї платника єдиного податку _ фiзичної особи _ пiдприємця N ........ з 10.01.2022 по 10.01.2022 
Вот так...
И что сие значит?

Відповісти
  • Антон
11.01.22 21:57

Тоже самое.. декларацию подал, получил обе квитанции, но так же "Факт невчасної подачі декларації... " :((

Відповісти
  • Маро
11.01.22 11:54

11, такое у многих, предположительно - "глюк" кабинета...(((

Відповісти
  • Александр
13.01.22 15:24

Маро,
https://www.sonata.biz.ua/topic/2787 - "sveta_sorokina67 (автор теми)11.01.2022, 12:40"
Чёрти-что даже на регистрацию РРО-1 выдают, что не тот вид в реестре, хотя всё правильно. Падаткова как всегда нафикалила конкретно.

Звонила в налоговую по поводу зависания отчета Майновий стан. Сказали " недоработка, не пытаться сдавать до конца месяца"(( Скорее всего будет,как в прошлом году , за пару дней до конца периода сдачи отчета "развиснет", а граничный термин сдачи 9 февраля. Будем ждать.

Відповісти
  • Маро
11.01.22 10:42

у меня такая ситуация заполнила как указано тут: "Зразок ЄСВ-таблиці єдиноподатника, який працював за трудовим договором до травня 2021 року", не приняли  помилка: "у додатку один розділі 9 не всі поля в рядках місяців, які відповідають диапазону дат, вказанному в рядку 8 в Додатку 1" період вказаний 01.01.2021 - 31.12.2021. Вопрос как правильно заполнить?

Відповісти
  • Віталіна
11.01.22 12:54

Маро, как всегда, практика отличается от рекомендаций налоговиков. В ЗИРе они советовали ставить "0,00" по всем графам (2, 3 и 4), по тем месяцам, за которые ЕСВ уплатил работодатель - https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=29838.
Однако на практике принимают отчет, в котором в графах 2 и 4 стоят "0,00", а в графе 3 - "22,00". Попробуйте заполнить так.

Відповісти
  • Альона
12.01.22 13:29

Віталіна, так тоже не принимает

Відповісти
  • Оксана
11.01.22 15:24

Подскажите пожалуйста, что Декларация  заполнена с додатком ЕСВ, отметка что додаток1 подаеться есть в документе, . 2 группа форма F0103405
в Квитанции2 пишет: Документ не може бути прийнятий-документе електронному виглядіне відповідає затверженому формату(стандарту) через заявлених у пакеті повязаних документів(порушено цілостність пакету)

Відповісти
  • Maryann
12.01.22 14:26

Оксана, ще раз відправляйте. Таку саму. Це глюки Кабінета. 

Відповісти
  • Оксана
15.01.22 01:09

Maryann,

Відповісти
  • Оксана
15.01.22 01:09

Спасибо!

Відповісти
  • Оксана
11.01.22 18:08

Товарищи, среди общесистемников, есть ли счастливчик, который смог сдать годовую деку?

Відповісти
  • Любов
13.01.22 20:15

Оксана,ФОП заг. Чистий дохід замалий, 36 тис. Окремі місяці збиткові. Як заповнить дод ЄСВ, щоб не втратити підприємцю стаж ? Чи можливо колонка 3 суму меншу мінЗП або ж 0, а колонку 4 прописать щоміс.мінімалку? Раніше витрати зменшувала, зараз не буде чим платить ПДФО. Що порадите?

Відповісти
  • Сонечка
11.01.22 21:10

Друзі "общесистемники "- відпочиваємо  ще мінімум 2а тижня ,НЕ подавайте Декларації ,податкова сказала в них нічого НЕ ПРАЦЮЄ :https://www.youtube.com/watch?v=wjouu7XY-ak&ab_channel=%D0%9D%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%8B%D0%90%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D1%8B    

Відповісти
  • Nata2015
11.01.22 21:14

Приложение ЕСВ там где есть месяцы освобождения не принимается ни с прочерками ни с 0,00 Это не глюк кабинета , т.к. с других программ тоже сдать невозможно . Надо всем звонить в ГНИ и на горячую линию . Точно такая же история была в прошлом году . Это глюк ихнего сервера .

Відповісти
  • Любов
12.01.22 20:28

Nata2015, ставку обов"язково 22% навіть у звільнених місяцях. Все проходить.

Відповісти
  • Евгения
11.01.22 22:15

ФОП 1ая группа, освобожденец от ЕСВ. Согласно консультации налоговой в ЗИР (в сноске эта консультация под № 1 со ссылкой), заполнила отчёт. Отчёт не принят из-за того, что указан иной тариф ЕСВ, отличный от 22%. 

Відповісти
  • Любов
12.01.22 22:17

Евгения, уточніть, звільнений за січень- травень? Якщо так- здала через ЕК уже з десяток звітів. Якщо звільнений взагалі, ну наприклад пенсіонер, додаток 1 до Деки не подається взагалі. І такі Деки поприймались.

Відповісти
  • Любов
12.01.22 20:27

Евгения, проставляйте 22% у звільнених місяцях, а дохід і суму ЄСВ 0, Так проходить.

Відповісти
  • Евгения
12.01.22 21:44

Любов, делала. Не принят.

Відповісти
  • Ольга
12.01.22 15:30

Евгения, потому что налоговая еще не наладила сдачу отчетности

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
12.01.22 09:55

Вопрос такой: на рисунке со сроками подачи (ЕСВ) у Вас написано, что "при переходе в другую группу упрощёнки" меняются сроки подачи декларации. Это не совсем верно, хотя и соответствует одному из разъяснений ЗИР (https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=28950), но не соответствует другому разъяснению ЗИР (https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=29222) и ПКУ. Возьмём 1-3 группы.  Если коротко, то в ПКУ я не нашёл норму об обязательности подачи декларации в квартальные сроки при переходе со "старшей" группы" на "младшую". 
Т.е., при переходе с 1-й на 2-ю, с 1-й на 3-ю; со 2-й на 3-ю, – да, подаются декларации в квартальные сроки. 
О том, чтобы подавать декларацию в квартальные сроки при переходе с 3-й на 2-ю, с 3-й на 1-ю; со 2-й на 1-ю, – такого в 296.5.1. ПКУ не смог увидеть. Может, в какой-то другой статье ПКУ об этом написано?   

Відповісти
  • Любов
12.01.22 20:26

Сомневающийся Sкептиk, я також в 2021 році не подавала при  переході з 2-ої на 1-у групу ЄП..

Відповісти
  • Наталия
12.01.22 12:26

Подскажите, пожалуйста, пытаюсь сдать декларацию ФОП 3-я группа. ФОП - пенсионер, додаток по ЕСВ, по идее, вообще не заполняю. При попытке отправить декларацию без додатка выдает критическую ошибку. Нужно заполнить этот додаток с нулями?

Відповісти
  • Елена
14.01.22 13:21

Наталия, у меня есть  3гр без ЕСВ, (платит работодатель) - не ставила наличие додатка и не заполняла его соответственно, сдала как просто за 2 или 3 квартал - все принялось

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
12.01.22 13:35

Наталия, если ФОП с 01.01.2021 по 31.12.2021 (или с даты открытия по дату закрытия) пенсионер (т.е. не стал пенсионером в 2021г., а был ранее), ЕСВ не платил и не хочет дополнительного "стажа", – Додаток по ЕСВ подавать не нужно. Ищите ошибку в декларации, а не в отсутствии Додатка. 
В самой декларации НЕ должно быть отметок о его наличии и никаких цифр в строке 21

Відповісти
  • Наталия
12.01.22 16:32

Сомневающийся Sкептиk, Большое Вам спасибо, здаю в электронном кабинете, додаток не формировала, никакие отметки про додаток не ставила и строку 21 не заполняла, все как обычно. Декларация - пустышка. При проверке выдает фразу '' не є припустимим значенням 'integer'. Значення '' поля 'R081G1' внесено некоректно. - не могу понять, что хочет...

Відповісти
  • Наталия
12.01.22 17:00

Нашла))) хоть додаток и не загружала специально, программа считала, что он есть. Удалила старый отчет, сделала новый - все удалось))) 

Відповісти
  • Ольга
12.01.22 14:13

підскажіть будь ласка не можу знайти звіт д.а з єсв в приваті щоб здати,а в електронному не вибирається що е може бути?

Відповісти
  • Ольга
12.01.22 15:29

Ольга, потому что с 2021 отчет единый + есв = одна дека. ЕСв в додатке 1 к декларации по единому налогу 

Відповісти
  • Сергій
12.01.22 14:40

у Таксері пишуть, що для ФОП 3 групи без найманих працівників останній звіт за рік по ЄП включає в себе звіт по ЄСВ:
Третя група звітує раз на квартал (не пізніше 40 календарних днів, які слідують за останнім календарним днем звітного кварталу) і для них передбачена інша форма — F0103307. З річною декларацією також слід подати Додаток 1 до неї. Цей Додаток замінив собою звіт ЄСВ, який тепер окремо не подається.
https://taxer.ua/uk/kb/zvity_u_for_na_ep

Відповісти
  • Раїса
12.01.22 18:16

Була подана декларація єдиного податку 3 групи з додатком ЄСВ звітна, необхіно подати декларацію ЄП нову звітну (уточнити суми), чи необхідно подавати додаток з ЄСВ, чи не подавати, щоб не задвоїло нарахування? 

Відповісти
  • Надежда
13.01.22 10:45

Со 2.01 пытаюсь сдать декларацию про майновий стан.Глухо.Есть опыт сдачи у кого нибудь?

Відповісти
  • Ирина
13.01.22 11:48

Надежда, практика показывает, что такие отчеты нужно сдавать после 20 января, обычно ДПС  к этому времени исправляет все свои глюки

Відповісти
  • Шуляк
13.01.22 19:59

Добрый вечер. Если ФОП зарегистрирован в марте 2021 года. Т.е. был на общей системе.  Нужно другую форму Декларации заполнять ?  

Відповісти
  • Шуляк
13.01.22 20:00

Уточнение -  март был на общей системе. А потом зарегистрирован как ФОП 2 группа единого налога.

Відповісти
  • Оксана
15.01.22 01:21

Шуляк, 2 гр единий  F0103405

Відповісти
  • Оксана
15.01.22 01:18

Шуляк, 
Нужно 2 декларации подавать за соответст периоды. 
На общей системе с марта деклар про майн стан  до  даты начала упрощ.сист.налогоблож., а  потом деклар платн един податку, каждую со своим додатком есв, указывая   свои периоды начисления .

Відповісти
  • Леся
14.01.22 13:04

Підскажіть будь ласка якщо здала декларацію для 1 групи за формою F0103307,  замість F0103405, повторно здаю правильну форму, вже не приймає в кабінеті. Чим грозить така помилка для ФОПа?
 

Відповісти
  • Елена
14.01.22 13:31

Леся, ничего не меняйте!!!

Відповісти
  • Леся
14.01.22 13:38

Елена, дякую 

Відповісти
  • Елена
14.01.22 13:24

3гр. Открылись 03.02.21. В додатке указала с 03.02.21 по 31.12.2021
Январь не заполняла ни как, с феврала по декабрь заполнила стандартно - НЕ ПРИЯЛОСЬ. Код помили 01 "Визначення сум нарохованого доходу е рядок за місяц по за межами періоду...
У кого так? Шо делать?

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
14.01.22 19:03

Елена, в додатке неверно указали период на ЕН. Должно быть с  01.02.2021

Відповісти
  • Аленка
14.01.22 14:15

Подскажите, кто уже заполнял декларацию для 2 групы Едино-наложников  по форме F0103405 и приложение к нему F0134105, вы заметили что в шапке формы автоматически проставлены Х напротив Подоткового звітного періоду и так же Податковий період,який уточнюється, при распечатке в додтку вообще будто уточнение 

Відповісти
  • Аленка
14.01.22 14:16

Аленка, это через Личный кабинет плательщика (Налоговая)

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
14.01.22 19:08

Аленка,да. А что Вас удивляет? Этот крест ДПС впихивает в эл. формы для 2 группы и до 2021г., и сейчас в деку и Додаток. (и в платных программах тоже)
А Вы пробовали ЕСВ рассчитать по формуле, которая указана в додатке? Слабо?  У меня не вышло! 
Так что – не одним крестом славится эта форма декларации

Відповісти
  • Тетяна
14.01.22 16:06

Подскажите пожалуйста,месяцы где убытки как повлияют на страховой стаж

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
14.01.22 19:17

Тетяна, убытки никого не волнуют для стажа. Есть убыток, нет убытка, для стажа важно, сколько ЕСВ начислено (и оплачено) за такой месяц (месяцы) года. Предположим, у Вас за 3 месяца начислений по ЕСВ не будет, а за остальные 9 месяцев ЕСВ оплатили по 9999,99грн за месяц (исходя из дохода 45454,50грн) – в страховой стаж пойдёт 9 месяцев по 454544,50грн (3 месяца в стаж не пойдут).
Если начислите (и оплатите) ещё и за эти 3 убыточных месяца не менее мин. страх. взноса 22% (и не более 15 мин.стр. взносов), то в стаж пойдёт год

Відповісти
  • Тетяна
15.01.22 12:38

Сомневающийся Sкептиk,Спасибо

Відповісти
  • алена
14.01.22 19:36

 ФОП 2 группа единій. С февраля еще и наемный. Заполняю январь в остальном ноли 22 опять ноли НЕ принялось(. Код помили 01 "Визначення сум нарохованого доходу е рядок за місяц по за межами періоду...
буду признательна за мудрый совет

Відповісти
  • Ігор
16.01.22 17:10

Добрий день! Підскажіть такий момент. Декларація незалежника. Заповнення додатку щодо єсв.
Раніш, у звіті про єсв, чистий дохід брався з декларації та ділився на 12 місяців. Не виникало жодних проблем.
Тепер дану норму з інструкції забрали - треба показувати чистий дохід по кожному місяці.
Але в самій декларації чистий дохід показується в цілому за рік.
І тут арифметика не пляше. Якщо скласти суму чистих доходів за конкретний місяць в додатку по єсв, ця сума не відповідає чистому доходу за весь рік, яка вказується в декларації.
Як бути в такому випадку?

Відповісти