Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


18.01.22
1575 0 Друкувати

Як отримання послуг від нерезидента на території України впливає на реєстраційний ліміт платника ПДВ?

Яким чином в сумі податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН, враховується сума податку, нарахована таким платником під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України?

Відповідно до п. 180.2 ПКУ особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг, крім випадків, встановлених ст. 2081 ПКУ.

Згідно з п. 208.2 ПКУ отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує ПДВ, зокрема, за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ПКУ.

Відповідно до п. 198.2 ПКУ датою віднесення сум податку до податкового кредиту для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України – дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Тобто для отримання права на податковий кредит отримувач послуг – платник податку у порядку, визначеному ст. 201 ПКУ, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту у встановленому порядку і підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН.

 Пунктом 2001. 3 ПКУ визначено, що складовою формули на яку платник податку має право зареєструвати податкову накладну в ЄРПН (далі – реєстраційна сума) є зокрема, показники: SНаклОтр – загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в ЄРПН, податковими накладними, складеними платником податку відповідно до п. 208.2 ПКУ та зареєстрованими в ЄРПН, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в ЄРПН та SНаклВид – загальна сума податку за складеними платником податковими накладними, зареєстрованими в ЄРПН.

Тобто при реєстрації в ЄРПН отримувачем послуг від нерезидента податкової накладної, складеної ним за такою операцією (при наявності достатнього значення реєстраційної суми), суми ПДВ, зазначена у такій податковій накладній, послідовно збільшує значення показників SНаклВид та SНаклОтр, що в свою чергу відображається у відповідних обсягах на значенні реєстраційної суми.

За матеріалами Категорія 101.17 "ЗІР"
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам