Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


22.02.22
4778 13 Друкувати

Профспілки пропонують відновити щомісячну звітність зі сплати ЄСВ

СПО об’єднань профспілок звернувся до Комітету Верховної Ради України з питань фінансової, податкової та митної політики з проханням прискорити розгляд законопроекту № 6120 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» та рекомендувати парламенту його ухвалення.

На переконання профспілок, це дозволить врегулювати низку проблем, що виникають при призначенні виплат у системі соціального страхування, через запровадження з січня минулого року замість щомісячної щоквартальної звітності зі сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску, адже збільшення термінів подання і опрацювання зазначеної звітності призводить до подовження термінів призначення та перерахунку пенсій, а в окремих випадках навіть до недоотримання належної суми пенсії.

За висновками фахівців Управління соціального страхування і пенсійного забезпечення апарату ФПУ, врегулювати ці проблеми можна шляхом відновлення щомісячної звітності. СПО об’єднань профспілок вже звертався до Мінсоцполітики з пропозицією розробити необхідні законодавчі зміни. У відповідь урядовцями було розроблено та внесено на розгляд ВР законопроект №6120 для забезпечення своєчасності і повноти нарахування пенсій та інших страхових виплат.

Парламентський Комітет з питань фінансової, податкової та митної політики поінформував, що пропозиції СПО профспілок доведені до народних депутатів України для використання та врахування їх у подальшій законотворчій роботі.

За матеріалами Федерація профспілок України

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Татьяна
22.02.22 09:15

а де профспілки були раніше, коли приймали рішення про квартальний об'єднаний звіт?

Відповісти
  • Алена
22.02.22 09:20

Я против, так отмучались раз в квартал, а то потом опять гонка до 20 числа все успеть и ЕСВ, НДС, регистрация. Дайте бухгалтеру хоть какой то отдых. Мы и так работаем без отпусков, больничных и выходных.

Відповісти
  • Таня
22.02.22 10:17

Нет! Я против!!! Никаких помесячных отчетов, сколько можно этой колупни. Меня устраивает квартальная отчетность и хватит измываться над бухгалтерами. Либо дайте право выбора людям, пускай кто хочет, сдает помесячно,  а кто не хочет - квартально.

Відповісти
  • Ё@
22.02.22 10:19

Для своевременных выплат пенсий и страховых выплат есть довидковый отчет! Хватит каламутить воду! Каким местом раньше думали? Теперь сидите на нем ровно.

Відповісти
  • Світлана
23.02.22 13:02

Ё@, А когда 50 довидковых ежемесячно? Задолбали. Почему нельзя довидковый отчет подать 1 за 50 человек, а надо за каждого отдельно? Извращенцы?

Відповісти
  • Наталия
22.02.22 13:19

Я тоже против!!!
1 раз в квартал сдал отчет и можно немного выдохнуть)))
А тут каждый месяц в напряге,кому это надо???

Відповісти
  • Ирина
22.02.22 14:10

Если ежемесячный-то только ЕСВ,чтоб не долбаться со всякими 157 кодами и прочим.

Відповісти
  • БАХ
22.02.22 14:23

Ирина, я, например, не хочу каждый месяц сдавать эти отчеты, даже только ЕСВ! Сидишь, блин, ни в отпуск нормально ни на больничный, с квартальной отчетностью хоть какой-то просвет появился!

Відповісти
  • Лариса
22.02.22 15:17

А ничего, что Довідковий подается отдельно на каждого сотрудника... Если на предприятии более тысячи людей и 200 больничных за месяц то нужно на каждого подать отчет за январь потомучто соцстрах не видит среднюю зарплату

Відповісти
  • Світлана
23.02.22 13:04

Лариса, А почему бы им не разрешить довидковые на несколько сотрудников? Почему надо на каждого отдельно????????!!!!!!!!!!

Відповісти
  • Ирина
23.02.22 10:00

Лариса,согласна на 100%. Проще сдать один отчет на всех ежемесячно, чем возиться с кучей Довідкових

Відповісти
  • БАХ
22.02.22 15:35

Лариса, Я вам больше скажу, соцстрах не видит, даже когда отчет подан!! Мне лично заявки отклоняли, в квитанции написано - отчет не подан! Позвонила, сказала, что на момент подачи заявок отчет 7 дней как сдан! Ответ ФСС - ну подайте еще раз свои заявки. В нашей стране все через ж! А страдают люди. Нужно это все довести до ума и создать возможность подавать довидковый на всех, а не по одному. Или же большим предприятиям отчитываться ежемесячно, маленьким раз в квартал!

Відповісти