Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


15.03.22
15955 14 Друкувати

Президент України оголосив про початок податкової реформи

Президент України Володимир Зеленський розповів про перші два кроки податкової реформи в країні.

У зверненні Глава держави повідомив, що Кабінет Міністрів розробив та узгодив пакет рішень для підтримки української економіки, щоб бізнес працював і люди мали роботу там, де безпека це дозволяє.

«Перше. Починаємо податкову реформу. Замість ПДВ та податку на прибуток даємо ставку 2% від обороту та спрощений облік. Для малого бізнесу – а це перша й друга групи ФОПів – ставимо добровільну сплату єдиного податку. Тобто якщо зможете – сплачуйте. Не можете – немає питань», – зазначив Президент.

Другим кроком буде максимальна дерегуляція бізнесу.

«Скасовуємо всі перевірки для всіх бізнесів. Щоб усі працювали нормально. Щоб міста оживали. Щоб усюди, де немає бойових дій, продовжувалося життя. Умова лише одна: ви забезпечуєте нормальну роботу свого бізнесу в межах українського закону», – зауважив Володимир Зеленський.

Він додав, що це лише два початкові кроки податкової реформи, далі буде.

За матеріалами Офіс Президента України

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Алена
15.03.22 10:52

Чекаємо на підписаний закон. 

Відповісти
  • Оксана
15.03.22 13:11

Як ДОВГО ми на це чекали !!!!!

Відповісти
  • Ніна-Н
17.03.22 09:51

Оксана, ПДВ і прибуток нікуди не поділись.

Відповісти
  • Александр
15.03.22 15:09

Оксана
Обещают с 1985 года. 

Відповісти
  • Елена
15.03.22 14:29

И хотелось бы более детальных разьяснений для общесистемщиков! На какой период? начало и конец действия? как сдавать декларацию НДС за февраль?

Відповісти
  • Анна
15.03.22 14:42

НДС - это выдуманный налог, построенный на правильности бумажек. Долой эту фигню!

Відповісти
  • Александр
15.03.22 15:19

Анна,
Это у нас так диверсанты путлера НДС систему грабежа экономики завели.
В самой его идеи НДС налог стимулирования экспорта, он не должен папавнивать бзютжет, что пришло от него - то ушло на него экспортёрам. В Германии чудесно работает.
Для этого налога нужно внутреннее производство, если его нет то НДС совсем не нужен и даже вреден. Это в учебниках по экономики написано.

Відповісти
  • Оптиміст
15.03.22 14:50

Не зовсім зрозумів ПДВ і Податок на прибуток відміняють зовсім, чи на вибір платника ПДВ і Прибуток з націнки, або 2% з обороту та спрощений облік?

Відповісти
  • Людмила
15.03.22 15:23

Податковий Комітет ВРУ  одноголосно затвердив текст нового закону про підтримку бізнесу 7137-д.

Він буде прийнятий як комітетська альтернативна до 7137, який включає норми про зменшення ПДВ та акцизу на пальне.

Головне: за ініціативою Уряду, на час воєнного стану (!) великий бізнес зможе скористатися опцією єдиного податку:

- ліміт підвищенно з 10 млн до 10 млрд;
- податок 2% від обороту;
- зняття обмеження по кількості робітників;
- зняті обмеження по видам діяльності (окрім підакцизних товарів та грального бізнесу)
- уряд отримує право визначати порядок сплати податку.
Я так понимаю, что 2% с оборота только для крупного бизнеса...

Відповісти
  • Ольга
15.03.22 15:28

Не бачу інформації по звільненню ФОПів від сплати ЄСВ: закон прийнято щодо цього?

Відповісти
  • Татиана
15.03.22 18:11

Ольга, теж не бачу такого пункту відносно звільнення  ФОПів від сплати ЄСВ. Актуально.

Відповісти
  • Тамара
15.03.22 15:46

Це давно над було б ввести, А то на цьому ПДВ тільки чиновники з податкової наживались. Хочу, будете працювати, хочу-не будете працювати. Ми вже два роки доводимо, що ми не "осли" , а вони кажуть, раз не домовились, то тоді "осли". Суки!!!  Може так дійсно запрацюємо як треба.

Відповісти
  • Вячеслав
15.03.22 15:58

Законом эти слова ещё не подтвердили? Как и когда оплачивать новый уровень налога? Что с 1С в таком случае - его ведь Россия вела. Пропишут новый налог в программу?

Відповісти
  • Ніна-Н
17.03.22 09:55

Хто уважно прочитав по ЄСВ для ФОП 2 група? Правильно розумію, якщо не платити, то й стажу страхового нема? 

Відповісти