Чат 911

Отримуйте
новини поштою!

Коментарі
  • Катя
25.05.22 10:06

Та невже ж, до них доперло

Відповісти
  • Ирина
25.05.22 10:16

к сожалению, не доперло. Зачем частному бизнесу токены? Я несу все риски по ЭЦП без защиты

Відповісти
  • Сергій
25.05.22 10:27

Принаймі, зробили розумні терміни для переходу, щоб ажіотаж не призвів до дефіциту самих токенів. Але, загалом, використання цих "флешок" для мене незрозуміле і переваги взагалі не очевидні

Відповісти
  • Сергій
25.05.22 10:40

Сергій,
Нікуди ажіотаж цей не подінеться.
Давайте дивитися правді в очі - скільки вже цей в'ялопротікаючий сепсис тягнеться? 16 квітня було рівно ТРИ РОКИ, як податкова почала в квитанціях писати попередження щодо захищених носіїв. І? Що заважало за ці три роки поступово, без нервів прейти на ці токени чи на хмари? Але ж ні - всі сидять до останнього і чекають що відтермінують. А потім, коли вже час підпирає, починаються бунти - МИ НЕ ВСТИГЛИ ПЕРЕЙТИ! Робиться відтермінування і через деякий час все знову повторюється. І так по колу. РОКАМИ. І це стосується не лише токенів. Згадайте історію з РРО. Кожного року робилося відтермінування, щоб бізнес встиг до наступного року перейти поступово, без нервів... Але увесь рік бізнес сидів рівненько на сраці, а під кінець року була та сама пісня знову і знову. І так куди не глянь...

Відповісти
  • Оксана
25.05.22 13:29

Сергей,в нашем государстве нельзя спешить что то ВЫПОЛНЯТь-они еще  могут 40 раз отменить. И с токенами очень неудобно работать - это "мягко сказано". Защищенность-отсутствует, просто нам выдают это под таким соусом.Поэтому опытные и думающие люди и не торопятся и правы в этом.

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
25.05.22 13:15

Сергій, хм-м...
По поводу РРО/ПРРО в Украине.
1. ДОРОГО! Про бесплатные ПРРО – враньё. Вернее – есть бесплатное, но очень убогое ПРРО от налоговой.
2. А почему, зная, что РОКАМИ откладывалось применение РРО/ПРРО, сама ДПС не подготовилась к этому? За годы, пока откладывалось обязательное применение РРО/ПРРО, можно было бы сделать более-менее пригодное к использованию ПРРО? Можно было сделать так, чтобы информация по Z-отчётам ПРРО отражалась в ЭК?
3. Назовите хоть один платный ПРРО, в котором фискальный чек соответствует Положенню про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів? Так, при расчёте карточкой, реквізити електронного платіжного засобу, найменування платіжної системи, платіжний інструмент якої використовується – не формируются и не отражаются в чеке "по умолчанию". Возможно, есть какие-то дорогущие ПРРО, в которых такая возможность реализована; но для того, чтобы довести "до ума" менее дорогие ПРРО – приходилось доплачивать программистам...
Т.е., не сам РРО/ПРРО "страшен", а: устаревшее законодательство, которое специально не меняется с учётом сегодняшних "реалий", а наоборот, запутывается... 
Теперь ответьте, пожалуйста, честно: согласно Закону про РРО те, кто использует РРО обязаны "створювати контрольні стрічки у паперовій та/або електронній формі і забезпечувати їх зберігання". КАК????? Вы выполняете это требование? Храните хотя бы в электронной форме КСЕФ? 

Відповісти
  • Вячеслав
25.05.22 12:27

Сергій, странные у вас рассуждения. Вас начинать мучать сейчас или через три года с очередью и нервотрёпками? Да ещё и деньги за это платить. Какая-то особо мазохистская позиция.

Відповісти
  • Лара
25.05.22 10:48

Сергій, я так розумію, Ви продавець цих токенів? Для чого мені в фірмі, де працює 1,5 землекопа і яка (мабуть) не становить великої цікавості для зловмисників, витрачати купу коштів на токени? 

Відповісти
  • Сергій
25.05.22 11:18

Лара,
Ні. Я Вам просто навів приклади. І з РРО, зокрема теж. Якщо, умовно кажучи, затра наші законотворці придумають якусь чергову )(ерню про введення чогось нового (не обов'язково в сфері бух. обліку чи звітності) і дадуть перехідний період терміном 5 років, як Ви вважаєте, за 5 років буде зроблено цей перехід? Я впевнений на 101% - НІ! Будуть 4 роки і 10 місяців тягнути вола за яйця, а потім за 2 місяці почнеться кіпіш - МИ НЕ ВСТИГЛИ! ВІДТЕРМІНУЙТЕ!!! І скільки б років на оці переходи не давали - все одно ніхто нічого не робитиме.
От я Вам такий приклад наведу. Правда він стосується пільг податкових. Але чуйка мені підказує, що скоро почнеться ниття в стилі "ми не встигли адаптуватися, нам все ще важко і т.п...." Так от...Постачання ПЗ в Україні звільняється від оподаткування ПДВ. Це багатьом відомо. Законодавець визначив, що це тимчасова дія: з 1 січня 2013 до 1 січня 2023 року.
Тобто,  ПРОТЯГОМ 10 РОКІВ!!! ІТшники мають такий собі подаруночок. От побачите що почнеться ближче до нового року - згадаєте потім мої слова. Бо нашим людям скільки поблажок не давай - їм все одно буде МАЛО

Відповісти
  • Наталья
25.05.22 18:31

Сергій,  а введение новіх бланков НН. ДПС само их придумало и само не смогло воплотить. Не по их ли инициативе мі с конца февраля не можем ничего зарегистрировать? 

Відповісти
  • Ніна
25.05.22 14:45

Сергій,   їм все одно буде МАЛО.  Законотворців це стосується в першу чергу. 

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
25.05.22 13:46

Сергій, якщо, умовно кажучи, затра наші законотворці придумають якусь чергову )(ерню про введення чогось нового (не обов'язково в сфері бух. обліку чи звітності) – нужно пытаться им пояснить, что это действительно )(ерня! Сложнее, когда это уже реализовано в виде Закона, тогда придётся исполнять. Немного проще – если это Наказ, Постанова, Порядок: для того, чтобы внесли изменения, устранили ошибки, может понадобиться несколько лет. Ещё проще – если это лист, роз'яснення – "всего" до полугода переписок – и можно заставить министерство, ведомство, ДПС изменить свои выводы с идиотских на более-менее отвечающие законодательству... 
Переходим к токенам: на )(рена они вообще нужны бизнесу (в т.ч. и ФОПам)? Почему эл. подпись нельзя, например, хранить на обычной флешке в папке, защищённой самим пользователем паролем; в своём "облачном" диске; на компе? 
У нас депутаты не отличаются особым умом (по крайней мере в мирное время), и если от своего скудоумия приняли б какой-нибудь закон, обязывающий всех продавцов токенов, независимо от пола, носить, например, бантики на голове с длиною ленты не менее 35см? КМУ должен был бы разработать Порядок ношения бантиков? А потом бы КМУ сообщало о введении отсрочки на ношение бантиков на период карантина, военного времени?..
Возмущались бы продавцы токенов? 

Відповісти
  • Олена
25.05.22 12:21

Сергій, що саме Ви вважаєте поблажкою? Те що з "барского плеча" не здирають гроші з мікро бізнесу під час війни? Найдешевший токен коштує 510 грн. І на ньому можна записати лише ОДИН сертифікат ключа. Тобто, якщо у підприємства є лише підпис та печатка, то виготовлення цих "посилених" сертифікатів буде коштувати не меньше 1300 грн. А якщо на підприємстві працює 1-3 людини, то навіщо така пересторога? З якого дива якійсь "зловмисник" буде "неправомірно" підписувати податкові накладні чи декларації підприємства? Единої причини вимоги записувати ключі на токени, окрім як "збити бабла" я не бачу.

Відповісти
  • Ия
25.05.22 12:46

Олена, более того, 1. эти токены быстро сыпятся и нигде нельзя хранить дубликат. Надо опять платить денюжку за генерацию нового ключа как минимум  и покупку нового токена. 2. При удаленной работе так просто этим токеном не подпишешь. 3. Я бы еще поняла, если бы физлицо, работающее в нескольких компаниях, делало один токин на все свои действия. Так нет же, он обязан на каждую фирму делать отдельно, будто это не один и тот же человек )) и подписи у них разные. Этот же момент меня всегда удивлял и с ЕЦП. Прямо раздвоение личности. 4. Исходя их вышесказанного для лоббистов токенов - деньги, для людей - гемор и бусики из токенов.

Відповісти
  • Лара
25.05.22 11:32

Сергій, я оптиміст по суті, думаю і багато бухгалтерів в нашій країні також. Тому завжди віриться, що знайдеться хтось розумний та відмінить (перенесе) черговий маразматизм, тому (я в тому числі) чекаємо до останнього. З бенефіціарами (до речі) було так само 

Відповісти
  • Алла
25.05.22 11:29

Сергій,  а все-таки, навіщо таким, як Лара (і я також) токени? Чому ми самі не можемо вибрати собі ступінь захисту своїх інтересів? Питання саме в цьому, а не в тому, на скільки років подовжують.

Відповісти
  • Ніна
25.05.22 10:58

Лара, 100 %. Така ж ситуація. Лобіюють чиїсь інтереси

Відповісти
  • Оксана
25.05.22 11:33

Вони взагалі не потрібні!!!! Навіщо відтермінування??? Чому бізнес не питають, а вирішують знов все самі.....

Відповісти
  • Ольга
25.05.22 12:20

Оооо тут так много "+++" в єтих токенах.  Начиная от "Удобства использования" Било 3 ключика на одной флешке в одной папке, станет 3 токена с загуголистыми паролями, И ещё их учитывать нужно как долгоиграющую малоценку. И у каждого токена свой лимит перезаписывания ключа от 3 до 7 раз. И похожи они как сиамские близнецы,

Відповісти
  • Наталія
25.05.22 12:53

Да на кой х. эти токены вообще нужны? До сих пор понять не могу, предприятие должно само решать вопросы по сохранности своих паролей, ключей и т.д и т.п., записывать, хранить так как оно, это самое предприятие хочет, да хоть на лбу, если посчитает нужным.

Відповісти
  • Виктория
25.05.22 13:27

Слава тобі Господи!...Бо токени це ж надважливо зараз як ніколи...

Відповісти
  • i
25.05.22 20:30

Были петиции 130110 и 135896. Первую за три дня поддержали, а вторую и за 3 месяца не смогли. Возможность была. Профукали - не нойте.

Відповісти
  • Марина
26.05.22 10:40

Ну навіщо вам токени? Зробіть ключі у хмарному сховищі. Дуже зручно, трошки дорожче ніж звичайні ключі, але не набагато, потрібен тільки телефон особи, яка займається здачею звітності - це для входу в ел.кабінет. просто і зручно.

Відповісти
  • Светлана
26.05.22 11:43

Просьба поделиться ссылкой на официальные источники, кроме ссылки на ТГ канал, № дата Решения???

Відповісти
  • Людмила
26.05.22 20:58

",,,,рішенням Уряду, продовжено,,,," - на какой номер и дату ссылаться?
Или кивать на 
 Тарас Мельничук- ???

Відповісти