Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


20.06.22
16932 18 Друкувати

ФОП та Закон № 2260 (повернення до звичайних термінів звітування / сплати) — у ситуаціях

Автор: Клец Віталіна, податковий експерт.

Законодавець вирішив чітко розмежувати тих, у кого є можливість виконувати податкові обов’язки, і тих, в кого їх через війну немає. Тим, в кого є можливість, слід повернутися до довоєнних правил. З деякими перехідними нюансами. Що та як? — розбираємося на прикладах!

З урахуванням змін із Закону № 2260*, зараз все залежить від того, у яких обставинах перебуває ФОП.

1. У ФОП немає можливості виконувати свої податкові обов’язки, зокрема платити податки/збори, звітувати, реєструвати податкові або акцизні накладні / розрахунки коригування до них.

2. У ФОП є можливість виконувати свої податкові обов’язки.

3. У ФОП, у якого не було можливості виконувати свої податкові обов’язки, така можливість з’явилася.

4. ФОП, перейшов в спецгрупу 3 єдиного податку зі ставкою єдиного податку 2% (далі — «спецЄП»).

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Анна
20.06.22 08:36

Большое спасибо налоговому эксперту - очень полезная информация. Изложена наглядна и доходчиво - неоценимая помощь для тех, кому некогда и нет возможности следить за всем, что там ваяют наши законотворцы.

Відповісти
  • Алла
20.06.22 10:05

Доброго ранку, а єдиний податок для ФЛП 2 группа, не сплачуємо, або якщо є можливість сплачуємо?

Відповісти
  • Сергій
21.06.22 09:45

Алла, незалежно від можливості можна і надалі не сплачувати. Є пряма норма в законі для груп 1 та 2.
З групою 3 вже інша справа. Вони можуть якщо немає можливості сплачувати пізніше.

Відповісти
  • ***
20.06.22 11:29

Алла, Головне управління ДПС у м. Києві 
Роз’яснення від 31.05.2022 р. 
Головне    управління   ДПС   у   м. Києві   повідомляє,  що  тимчасово, з 01 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої груп, мають право не сплачувати єдиний податок (абзац перший пп. 9.1 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Водночас,   такими   особами   декларація    платника    єдиного    податку – фізичної особи – підприємця, не заповнюється за період, в якому єдиний податок не сплачувався (абзац другий пп. 9.1 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ).


Довідково: підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ доповнено новим п. 9 відповідно до Закону України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану»

Відповісти
  • Юрий
20.06.22 10:21

Не понял, ФОП 2 группа все еще может не платить единый налог или нет?

Відповісти
  • Сергій
21.06.22 09:47

Юрий, так, можуть не платити. Щодо цього змін немає.

Відповісти
  • Алла
20.06.22 10:54

Юрий, а разве была отмена? Я точно не могу утверждать, поэтому хочу уточнить . 

Відповісти
  • Юрий
20.06.22 11:21

Алла, Законом Украины от 15 марта 2022 года № 2120 - IХ установлено, что с 1 апреля 2022 года до прекращения или отмены военного положения на территории Украины, согласно абзацу первым п.п. 9.1 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ "Переходные положения" НКУ физические лица - предприниматели - плательщики единого налога первой и второй групп, имеют право не платить единый налог.

Відповісти
  • Алла
20.06.22 11:39

Юрий, ок, поняла, спасибо.

Відповісти
  • діна
20.06.22 13:36

законотворці взагалі мають уявлення що в україні окрім ФОП Є ІНШІ ФОРМИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Відповісти
  • Майя
20.06.22 15:02

Тобто я правильно зрозуміла, що ЄП треба все ж таки заплатити за 04-05 до 31.07? 

Відповісти
  • Екатерина
20.06.22 15:55

Майя, за травень до 30.06

Відповісти
  • Майя
20.06.22 16:03

Екатерина, я не можу зрозуміти де це вказано, адже:


Відповісти
  • Екатерина
20.06.22 16:57

Майя, я почему-то вас как 2% спецЕП прочла, да, можно не платить, если нет деятельности
если деятельность есть, лучше оплатите

Відповісти
  • Лора Злой Бух
20.06.22 17:24

Ну, у ФОПов упрощенцев хоть как-то понятно. А НДС-никам весело.
Обязанность до 15.07.2022  привести в соответствие НДС - обязательста  есть, а возможности нет(!!!!). ЕРНН висит, а время идет. 
Когда уже будут вводить ответственность фискалов за такую работу?

Відповісти
  • Валентина
21.06.22 09:53

Шановні ФОП, у кого є можливість, ніхто не забирав ваше тимчасове звільнення від сплати ЄП і ЄСВ на період воєнного стану, просто ЄП за січень-березень/ЄСВ січень-лютий потрібно закрити до 31.07.22, тобто ваші борги до прийняття закону 2120 

Відповісти
  • Людмила
22.06.22 16:11

Дуже дякую. Усе конкретно і ясно. Вища оцінка

Відповісти
  • Юлия
22.06.22 18:07

Доброго дня. Підкажіть будь ласка, ліміти збільшено до 10 млрд тільки для ФОП 3гр на 2% або для всіх груп єдиноподатників?

Відповісти