Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


25.07.22
16755 14 Друкувати

Середній заробіток солдатам вже не зберігаємо

Автор: Вороная Наталія, експерт з оплати праці.

Трудові гарантії працівникам, які призвані або прийняті на військову службу, встановлено ч. 3 ст. 119 КЗпП. Закон № 2352*, який набрав чинності 19.07.2022, змінив перелік таких гарантій. Які ж нововведення передбачено для солдатів підприємства? Про це читайте далі.

* Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 № 2352-ІХ.

Насамперед нагадаємо, на які категорії захисників України поширюються пільги, передбачені ч. 3 ст. 119 КЗпП. Так, це працівники:

— призвані на строкову військову службу;

— призвані на військову службу за призовом осіб офіцерського складу;

— призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;

— призвані на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період;

— прийняті на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Анатолий
25.07.22 06:19

А з яким кодом (було 47 і була сума нарахована) відображати в серпні мобілізованого в Д.1 звіту ЕСВ ?

Відповісти
  • Мариночка
25.07.22 11:11

Анатолий, мабуть 01 

Відповісти
  • Анатолий
25.07.22 14:26

Мариночка, справа в тому, якщо будемо ставити "01", але не буде доходу, або відпустки за свій рахунок - буде "червона" помилка...

Відповісти
  • Мариночка
25.07.22 16:17

Анатолий, без доходу 01 у трудових відносинах - кал. дні місяця, по аналогії з призупиненням ТД, таке роз'яснення на вебінарі, помилок не буде

Відповісти
  • Анатолий
25.07.22 16:21

Мариночка, спасибі... Ну що ж, в жовтні будемо пробувати... Всім хороших днів! 

Відповісти
  • Ирина
25.07.22 09:32

Насчет сохранения средней зп  теробороновцам : они ведь тоже подписывают контракты и приравнены к служащим ВСУ и получают оплату от государства?

Відповісти
  • Мариночка
25.07.22 16:18

Ирина, є цивільна ТРО, вони не входять до ЗСУ і не отримують грошове забезпечення і їм продовжується нарахування середньої

Відповісти
  • Оксана
25.07.22 10:57

Добрий день, підкажіть, будь-ласка, хто вже здавав об'єднаний звіт з відображенням середнього заробітку для  мобілізованих. Якщо було прийнято рішення про несплату  ЕСВ, то з яким кодом відображати у другому кварталі ці виплати в об'єднаному звіті ? Під кодом 47 чи 48? В системі  m.e.doc, якщо ставлю 48, то при відображенні суми есв , пише помилку...Заздалегідь дякую велике.

Відповісти
  • Мариночка
25.07.22 11:12

Оксана, 47 код, на вебінарах кажуть, що 48 не актуальний на зараз і по ньому не формується зобов'язання ЄСВ

Відповісти
  • Світлана
25.07.22 11:43

А що з аліментами ? Куди іх , які нараховували мобілізованому ?

Відповісти
  • Мариночка
25.07.22 16:20

Світлана, на інших форумах писали, що сповіщали виконавчу службу про те, що працівник мобілізований, доходів нема, там далі скажуть що робити, може ж будуть утримувати із грошового забезпечення

Відповісти
  • Львица
25.07.22 12:39

Світлана, нет доходов, нет алиментов

Відповісти
  • Alexander
13.08.22 23:00

Львица, а разве в таком случае не назначается четверть от средней зп по области?

Відповісти
  • Николай Хархадинов
01.08.22 17:47

А я к же закон зворотньої сили не має?

Відповісти