Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


30.11.22
6438 58 Друкувати

Подання таблиці платника - це зайві один-два дні роботи бухгалтера, - Данило Гетманцев

За даними бізнес-омбудсмена, з 3-го кварталу бізнес все частіше почав скаржитися на проблеми, які були характерні у довоєнний період. Податкові питання вийшли на перше місце серед найпоширеніших тем звернень до РБО. Чому так відбувається, розповів Голова податкового комітету Данило Гетманцев в інтерв'ю "Українським Новинам".

12 жовтня Міністерство фінансів розробило, а Кабмін затвердив зміни до постанови щодо блокування податкових накладних. Змінені були алгоритми блокування податкових накладних. Це відбувається періодично і задля того, щоб унеможливити ухилення від оподаткування ПДВ тих шахраїв, які прорахували алгоритми і підлаштували свою злочинну діяльність.

Зміна алгоритмів призвела до збільшення кількості податкових накладних, які блокуються. Блокування здійснюється автоматично. Мінфін розробив алгоритми, які були внесені до програми і вони запрацювали.

Податкова в цій ситуації виконує лише роль розблокування цих накладних, якщо вони відповідають законодавству. Відсоток збільшився вдвічі. Це небагато як говорять деякі "мамкіни блогери" у соцмережах. Був у нас до цих нововведень 0,8% заблокованих накладних, після – 1,63%.

Дійсно, багато бізнесів, які працюють у правовому полі і жодного разу не стикалися з блокування податкових накладних – зараз стикнулись. Що їх обурило і викликало непорозуміння. Я абсолютно розділяю з ними цю проблему.

Навряд потрібно було робити це саме зараз, тим паче у такий важкий період часу – восени при відключеннях елктроенергії. Це дійсно питання. Однак, що зроблено, то зроблено. Я можу констатувати, що цей відсоток зменшується, в понеділок (21 листопада) він був 1,12%. Зараз – 0,9%. Тренд йде до його зменшення.

Саме по собі блокування не тягне зупинення діяльності підприємства, а вимагає від підприємств подати так звану таблицю, в якій підприємство розписує свій бізнес-процес. Вона затверджується Податковою.

В цьому випадку взагалі ніхто не може заблокувати жодної податкової накладної підприємтсва. Так, це додаткова функція для підприємства, так це зайві один-два дні роботи бухгалтера, але після цього ніяких блокувань не буде. Взагалі. З іншого боку, значно зменшиться шахрайства з ПДВ, що у воєнний час дуже важливо. Бо гроші – це теж наша зброя!

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Оксана
30.11.22 02:43

МЕРЗОТА

Відповісти
  • Оксана
30.11.22 02:49

Підприємство працює 16 років, коєфіцієн 0,28, тобто платимо  ПДВ майже в повному обсязі (поліграфічні послуги) низький ПДВ в собівартості. вчора відправила податкові, один код продукції, податкова на 7 тис зараєстрована а на 32 тис заблокована, от вам і автоматична система. Підприємство не може не страждати покупець просто не заплатить за заблоковану податкову до розблокування, а що знгачить розблокувати, багато хто знає, тобто місяць у збиток і нічим ні зарплату заплатити ні тепер сам ПДВ по декларації, то це як?

Відповісти
  • Юрий
30.11.22 23:45

Оксана,працюэмо  багато років, чесно і прозоро, жодних схем ітп. у жотвні 25% заблокованих ПН, з 1 по 15 листопада 75%.

Відповісти
  • Ліда
30.11.22 03:59

https://petition.president.gov.ua/petition/167520
Петиція 

Відповісти
  • Татьяна
01.12.22 09:46

Ліда, щось підписують ну дуже повільно.

Відповісти
  • Раїса
30.11.22 07:33

Сволота

Відповісти
  • Ирина
30.11.22 07:36

Боже, яке воно кончене...

Відповісти
  • Лариса
30.11.22 07:53

Це ж треба -виявляється, то Мінфін (мабуть без погодження з профільним комітетом. головою якого є пан Данило) начудив з блокуваннями
Вони реально як на підбір  - всі навколо винні і дурні і тільки пан Данило та його покровитель & КО - найкращі та найрозумніші. Що ж, ржом далі

Відповісти
  • Галина
30.11.22 08:23

Лариса, ржом...прикро що під час війни...

Відповісти
  • Юлия
30.11.22 08:54

були "...зайві один-два дні роботи бухгалтера" - зробила цю таблицю, а її не прийняли, другу таблицю, плюс ше "зайві один-два дні роботи бухгалтера" відбракували через п'ять днів, с загальною відпискою, без конкретики чому.

Відповісти
  • Антонина
01.12.22 14:22

Юлия, добавьте к этому еще наличие света 2-3 рабочих часа 2-3 дня в неделю. Даже если бы они и принимали таблицы, это лишних 2-3 года работы, потому что я, дура, пошла в экономический институт, вместо курсов, например, собачьего парикмахера.

Відповісти
  • Марія
30.11.22 08:56

Скотиняка

Відповісти
  • Марія
30.11.22 09:01

У мене мінімальна сума ПДВ в заблокованій податковій накладній 18 грн. Це ж яка злосна шахрайська податкова накладна та принесе бюджету збиток, що треба було  її заблокувати...

Відповісти
  • Инга
30.11.22 09:58

Марія,в мене зупинені з ПДВ 0%!!!

Відповісти
  • Саша
30.11.22 11:07

Инга,и у нас 0 заблокированы

Відповісти
  • Елена
30.11.22 09:27

Марія, аналогічно, у мене мінімальна сума- 14,70. Блокують всі подряд.

Відповісти
  • Олена
30.11.22 09:03

Мене особливо бісять оці проценти заблокованих пн  - ніби цей показник щось вартує. Якщо мені умовно кажучи пропустять 99 штук по сто гривень і заблокують одну на мільйон це усього лише один процент, але він закопає моє мізерне підприємство яке годує до двадцяти співробітників. І більшість з них у віці 45+ без оксфордських дипломів, а значить роботу достойну знайти їм буде практично неможливо в сучасних умовах. Тварюки. 

Відповісти
  • Тетяна
30.11.22 09:14

ТАБЛИЦЯ працює декілька годин до її відміни цетральним органом з підставою - "наявність у контролюючих органах податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій: придбання товарів ( робіт, послуг) від ризикових контрагентів протягом 2021-2022 років". Який саме контрагент ризковий і чому на мене падає його тінь - зрозуміти неможливо. Глуха стіна та розбите чоло!

Відповісти
  • ХХХХХХХХХ
30.11.22 09:26

Тетяна, розплата за "зробили їх разом"

Відповісти
  • Ніна
30.11.22 10:09

ХХХХХХХХХ, смішні ви

Відповісти
  • ХХХХХХХХХ
30.11.22 11:40

Ніна, от і добре. що Вас все влаштовує, а я смішна. Смійтесь, стільки приводів для цього ваші (як я розумію) обранці дають щодня :)

Відповісти
  • Ніна
30.11.22 12:07

ХХХХХХХХХ, я не голосувала ні за кого, мене не було в списках. А взагалі голосую за Бтьківщину.  Просто все це було придумано за часів Южаніної, і вона була серед тих хто очолював цей процес. Тоді також були масові блокування ПН. Можливо вони  вас не торкнулися,  Тепер же вони активно бореться з цим явищем.   А ви весь час тикаєте в вибір. Я й пишу ,що смішні. Ваші обранці були таким ж.

Відповісти
  • ХХХХХХХХХ
30.11.22 12:12

Ніна, до чого тут Южаніна, якщо тут і зараз обговорюються дії Гетьманцева, як по намаганню зробити винними всіх навколо так  і знецінення ним роботи бухгалтерів? 
Для чого намагання переключити акцент на щось інше?
Я тикаю у вибір, бо вс, що зараз відбувається є його прямим наслідком.
І хто такі мої обранці? Ви знаєте за кого голосувала я?

Відповісти
  • Антонина
01.12.22 14:24

ХХХХХХХХХ, а у Вас было не так много вариантов

Відповісти
  • Ніна
30.11.22 12:28

ХХХХХХХХХ, не знаю. Але не важко здогадатись. . Ваша фраза про вибір говорить сама за себе. 
Для чого намагання переключити акцент на щось інше?  Так ви самі це і робите. 

Відповісти
  • ХХХХХХХХХ
30.11.22 15:26

Ніна, ну ок, якщо Ви вважаєте, що Гетьманцева інопланетяни підкинули, а не в результаті обрання з*явився, нехай буде по вашому)

Відповісти
  • Євгеній
30.11.22 09:26

Навіщо нам втирати про шахраїв.Ви добре знаєте хто вони.А фірми, які працюють по 20-30 років і справно платять податки, а ви їм блокєте ПН.Це як?

Відповісти
  • Любовь
30.11.22 09:28

мені теж бракує слів, що б висловити повагу до пана Гетьманцева. П/во працює 20 років, надає послуги одні і ті ж. Подала таблицю - не відповідає наявним основним засобам. Це як називається? Як же ми працюємо стільки років, платим податки, зарплату? а де нібудь перелік необхідних основних засобів для ведення цієї діяльності є?

Відповісти
  • Юлия
30.11.22 21:25

Любовь, а головне, хто це вирішує, що чому відповідає? З якого дива ДПС то універсальний фахівець з усіх питань? Там що, технологи, будівельники, інженери і т.д. працюють? А сертифікати експертів в них профільні є? Якого біса в країні презумпція винуватості при тому з погляду некомпетентних фахівців

Відповісти
  • Ніна
30.11.22 10:04

Мені цікаво де цей "великий реформатор" сидить. У нас останні декілька днів по 10-12 годин немає світла. Як дадуть світло ще деякий час не працює інтернет. Бігаєш по місту та шукає звідки зареєструвати ті ПН.   Кажете 1-2 дні. 

Відповісти
  • Ірина
30.11.22 10:04

та щоб ти сидів і цілими днями заповнював ті таблиці!

Відповісти
  • Наталія
30.11.22 10:06

Ірина, колись говорили - щоб ти жив на одну зарплату, перефразуємо на мінімальну зарплату

Відповісти
  • Елена
30.11.22 10:24

Мені ще про 1-2 дні роботи бухгалтера "сподобалось". Якщо з цим раніше не стикався, то щоб розібратися в законодавстві, зібрати необхідні документи, написати це довбане пояснення, щоб податківцям, які наприклад не бум-бум в хімічному виробництві, зрозуміло описати процес ( як взагалі вони можуть оцінити виробничий процес в що для нього нормально з обладнання, кількості робітників і тощо), навести дані в зручному для розуміння вигляді ( таблиці, тощо), то це далеко не 2 дні. Особливо, коли постійно відключають світло, немає інтернету. Це ж треба було додуматись блокувати роботу бізнесу в такий важкий час!   Коли навпаки треба максимально зелене світло робити. Це все пряме шкідництво на мій погляд. Найбільші колаборанти і зрадники у нас десь у найвищих ешелонах влади, я так вважаю. 

Відповісти
  • Галина
30.11.22 10:26

Особливо в сьогоднішніх умовах відкоючення електроенергії. Посадити б його в моє крісло  головного бухгалтера на один день,наприклад останній день реєстрації ПН,він би зрозумів як боротися з шахраями. Росія вбиває нас на фронті , а Гетьманцев в тилу.

Відповісти
  • Раїса
30.11.22 10:36

На прожитковий мінімум, і щоб податкові щомісяця розблоковував без світла та за відсутності інтернету. П коли все-таки все є щоб не було зв'язку із сервером податкової

Відповісти
  • Евгения
30.11.22 11:26

Тут непечаноЭ...!!!! Блокировка не тянет за собой остановку предприятия!!! Она всего лишь тянет изымание денег из оборота, а так - фигня. Всего лишь...один -два дня работы бухгалтера при отключенном свете....а так - фигня. И эти один-два дня, помноженные на количество накладных, стоят заработной платы бухгалтера, за работу НЕ БУХГАЛТЕРА (копировщика, наборщика таблиц, телефонистки с налоговой, курьера по доставке документов и тд)... а так - фигня. . Слушайте, этот человек реально думает, что деньги возникают в тумбочке.

Відповісти
  • Галина
30.11.22 11:29

Які до біса "два дні" ??!!!! Я 2 тиждня складаю цю таблицю: 9 аркушів пояснення та 84 додатка. Це все треба описати, сканувати, докласти...А світло є в робочий час не більш 4 годин...а треба і іншу бухгалтерську роботу встигнути зробити -  я єдиний бухгалтер на підприємстві....а ще треба окрім таблиці розблокувати 21 податкову накладну ...і це знову писати та сканувати...немає слів - одні прокльони

Відповісти
  • Мария
30.11.22 11:52

Горіти їм усім у пеклі

Відповісти
  • Катерина
30.11.22 12:36

Ні Южані на ні Гетьманцев не мають розуму щоб прийняти нормальні економічнообгрунтовані закони. Колись дідусь Азаров обіцяв що Податковий кодекс це непорушний закон. СКІЛЬКИ на даний час там змін, і не усі на краще. ВОНИ УСІ ПРОСТО ДЕРЖАВНІ РЕКЕТИРИ

Відповісти
  • Раиса
05.12.22 10:28

Катерина, я теж, це згадую , прийняття ПКУ, а потім пришли роз'яснення в книгах в 5разів товтіших чим  сам ПКУ.

Відповісти
  • Алла
30.11.22 14:28

"Саме по собі блокування не тягне зупинення діяльності підприємства"- це слова Голови податкового комітету????? чи повного невігласа,який ні в зуб ногою в економіці???? Зменшення пк.-це що? як не звичайнісіньке виведення коштів підприємства??,

Відповісти
  • Злий бух
30.11.22 15:11

Алла, вони іншопланетяни... А нікому не здається, що з початком війни у ДПС стало менше функцій і не тільки у них, от і розвиваємо бурну діяльність... Септо, без них ніяк, роботи в них по вуха, а керівникам премії, награди за роботу в складних умовах по боротьбі з шахраями. (((((

Відповісти
  • НАДІЯ
30.11.22 15:00

Просто немає слів  нормальних , а матюкатись не дозволяє освіта.Що він городить ,один -два дні  бухгалтеру .. оціх Великорозумних посадить на  підприємства і хай день -два надають документи , знімають копіїї,платежі їдуть відмічають в банк і т. д.А там поїхав ,світла немаї,поїхав знову " Тривога",закрито і т.д.А тепер ще питання ,щодо ризиковості ,для чого ми надаємо Об.єднану звітність  з ЄСВ,щоб потім знову роздруковувати , робити санкопії і знову подавати до податкової?? Дивно ,Федоров ,всюду рекламує,що в нас все автоматизовано ,і зайвих документів ніхто з Держ. установ не може просити ,а ми по 10 разів копіюємо ,здаємо ,це маразм.Я РОЗУМІЮ ОДНЕ ; ШАНОВНІ ІДІТЬ ВИ В ЛЮДИ,ВСЕ ПОТРОГАЙТЕ РУКАМИ,ПОБАЧТЕ ОЧИМА ,А ТОДІ ТВОРІТЬ ЗАКОНОДАВСТВО!ГАНЬБА ТАКІЙ СТАТТІ! І ГАНЬБА ТАКИМ ЧИНОВНИКАМ,ВОНИ ДАЛЕКІ ВІД РЕАЛІЙ,А РОБОТА БУХГАЛТЕРА В НАШІЙ ДЕРЖАВІ НЕДООЦІНЕНА І НАБАГАТО, В РАЗИ!

Відповісти
  • Злий бух
30.11.22 15:07

Ми всі тільки обурюємось, пишемо гнівні пости, але потім скануємо, відправляємо, реєструємо... Я, наприклад, з початку війни працюю дистанційно з дому, останнім часом світла немає по 20 годин, офіс з домом відключаються одночасно, тож альтернативи немає, от і відправляю звіти, ПН вночі, коли з'являється світло. Коли читаю рекомендації фіскалів, Державці хочеться тільки одного "за горло їх подержати". 

Відповісти
  • Ірина
30.11.22 15:13

Боже, яке воно кончене!

Відповісти
  • надежда
30.11.22 15:57

ЗНУЩАЮТЬСЯ+ НАСМІХАЮТЬСЯ над нами......

Відповісти
  • нана
30.11.22 15:59

формується устойчива  депресія з алергією на ЦЮ роботу., дякуючі  падлюкам у владі..

Відповісти
  • майя
30.11.22 16:04

щоденна деградація  в роботі  влади,,коли  ж буде конструктив в законодавстві стостовно пдв, мерзотники кляті??                                                              "чудові нові обличчя"- здається, хтось обирав?

Відповісти
  • віккі
30.11.22 17:17

ганьба та сором тим  нелюдям , хто цей геноцид над бізнесом створює під час війни замість допомоги та підтримки!

Відповісти
  • Ірина Євгеніївна
30.11.22 17:19

Люди, які ніколи нічого не робили, завжди знають, скільке це днів роботи бухгалтерів...
Особливо бухгалтерів, які працюють в умовах війни з підвалів, з відлюченням світла та з іншими складнощами, яких ніхто не відміняв.
Поважні бухгалтери, підписуйте петиції!
Робіть хоч щось!
Бо скоро не буде що реєструвати!
Особливо останню! У неї зовсім мало голосів.
А вона звертається до Верхоної Ради.
ttps://petition.president.gov.ua/petition/167520
https://petition.president.gov.ua/petition/165654
https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/11061

Відповісти
  • Ирина
30.11.22 17:59

Странно, у меня неделя ушла на сканы, письмо, таблицу, пояснення

Відповісти
  • Вікторія
30.11.22 18:40

Ирина, у нас на этой неделе не было ни одного часа интернета и света в рабочее время

Відповісти
  • Бух
30.11.22 20:10

Мда... Довела до істерики фраза "що зроблено, то зроблено". Цим сказано все. Зроблено спеціально. Ніхто не відмінить. З приводу таблиць - по-перше, хай спробує подати і так, щоб прийняли. По-друге, навіть таблиці не спасають від тотального блокування. РК. Ну не можна винашій державі повертати кошти чи товар. Капець, яка ризикова операція

Відповісти
  • Олена
01.12.22 07:27

и так последствия - работников в отпуска за свой счет, нечем платить зарплату. Как ему (Гетьманцеву) передать горячую благодарность в такое тяжелое время?

Відповісти
  • Альона
01.12.22 09:51

Одну таблицю прийняли, другу не приймають. Роблю вже втричі в різних варіантах.... Причина неприйняття - в рядку 1 код послуги не відповідає кодам згідно з ДКПП. Як не відповідає? Я ж його взяла з довідника в програмі MEDoc, а не сама придумала. І раніше з цим кодом реєструвала ПН протягом 3-х років

Відповісти
  • Ольга
01.12.22 11:39

Эта система СЕА ПДВ издевательство и Крик Души, а не работа бухгалтера! А еще, когда руководитель считает, что в блокировке виноват бухгалтер и невозможно доказать что-то, а тем более объяснить! Это нервы, а они не восстанавливаются. Так нахер такая работа? А получаешь за свою работу ....... не ту сумму, которую заслуживаешь!!!!!
Коллеги, дорогие, сил вам и скорейшей победы, слава ЗСУ - только на них надежда! Верим в отмену СЕА ПДВ!

Відповісти
  • Тетяна
01.12.22 17:06

ШАНОВНА БУХГАЛТЕРСЬКА СПІЛЬНОТА! Пропоную кожному з Вас підписатися в Телеграмі на Ярослава Железняка, він депутат від партії Голос, і також є членом  парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики щодо нагальних питань економіки, того ж, що очолює Гетьманцев.  


Ярослава Железняк висвітлює  новини законодавства, які приймають на комітетах і в Раді, і що важливо!!  веде живий діалог з підписниками і відповідає на запитання. Не раз у своїх повідомленнях він піднімав тему блокування податкових накладних, наголошував, щоб йому писали про проблеми з блокуванням, але так як на нього підписані 15 тис. людей, з яких мінімальна частка бухгалтерів, то про проблеми написали з десяток людей. З такої малої кількості повідомлень, він і робить висновок, що катастрофи з блокуванням ПН у бізнесу не має, а так, тимчасові питання у декількох підприємств, які і вирішуються  «зайвими один-два дні роботи бухгалтера, але після цього ніяких блокувань не буде. Взагалі. З іншого боку, значно зменшиться шахрайства з ПДВ, що у воєнний час дуже важливо. Бо гроші – це теж наша зброя!» -Данило Гетманцев.


   Якщо з наших бухгалтерських чатів, кожен бухгалтер, який зіткнувся з блокуванням ПН,  напише в Телеграм коментар, навіть, якщо з цієї теми кожен скопіює свій комент, то це буде вже 40 повідомлень і більше, то так, швидше і вище підніметься хвиля проти нереального податкового тиску, та й ще під час війни!     Ці проблеми зможуть висвітлити лише бухгалтери, бо, на жаль, більшість керівників підприємств вважають, що блокування ПН, це помилкова діяльність бухгалтера, особливо такі, які слухають «генія податкових реформ» Гетьманцева.


Так як всі рішення і закони у ВР зараз приймаються більшістю, то я не вірю і в петиції, на які ми збираємо підписи, і в якийсь дієвий результат від дій, що я запропонувала вище, але цей депутат хоча б намагається (чи робить вигляд, що намагається?) обговорювати проблеми виборців та бізнесу. Бо наші податкові законотворці реально не бачать, що руйнують діяльність тих, що якось ще працюють зараз….

Ось одне з крайн

Відповісти
  • Тетяна
01.12.22 17:07

Ось одне з крайніх повідомлень в Телеграмі про блокування Податкових Накладних  Я.Железняка:                       


 https://t.me/yzheleznyak/3005


✊Також сьогодні на засіданні додали важливі зміни щодо блокування податкових накладних до закону #8079:

1) продовження часу реєстрації до 20:00

2) значне зменшення штрафів за несвоєчасну реєстрацію


3) відтермінування строку подачі накладних на 5 та 3 дні


 


 Запрошую Вас, шановні колеги, свої коментарі писати і одному з депутатів  Я. Железняку у Телеграм, а не тут, де тільки ми їх з Вами і читаємо.

Відповісти